Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. novembra 2013, 11:33
Čas čítania 0:00
tlačová správa

Majk Spirit s novým songom Beautiful Dreamer, nahral ho v domovskom štúdiu Michaela Jacksona

HUDBA MAJK SPIRIT MICHAEL JACKSON
Uložiť Uložené

Američanka a Slovák. Beloch a černoška. Anglický spev a slovenský rap. Hlas súčasnej slovenskej generácie a americká speváčka. Majk Spirit a Maysa Leak.

Američanka a Slovák. Beloch a černoška. Anglický spev a slovenský rap. Hlas súčasnej slovenskej generácie a americká speváčka. Majk SpiritMaysa Leak. Po letnom hite s Celeste Buckingham, I Was Wrong prináša slovenský raper svoj druhý tohtoročný singel s názvom Beautiful Dreamer – unikátnu skladbu, ktorá vznikla v kalifornskom domovskom štúdiu Michaela Jacksona.

Po krátkej sólovej prestávke sa Majk Spirit vracia na oči verejnosti, aby v roku 2014 predstavil druhú sólovú dosku. Nový smer, ktorým sa bude Majk Spirit uberať, naznačuje exkluzívny dvojjazyčný duet Beautiful Dreamer, ktorý raper v týchto dňoch púšťa do éteru. V singli so silným posolstvom  „Sme rodina ľudí, sme jediný národ pod Bohom“ mu sekunduje Maysa Leak, 47-ročná jazzová speváčka z Baltimore (USA) zo známej britskej kapely Incognito, ktorá má okrem iného na konte niekoľko spoločných skladieb so Steve Wonderom.

Unikátny projekt tímov z dvoch kontinentov bol zrealizovaný v máji tohto roku v jednom z najznámejších, najvyťaženejších a zároveň najťažšie dostupných nahrávacích štúdií sveta, Westlake Studio v Los Angeles, v Kalifornii. Keďže v spomínanom štúdiu sa podarí nahrávať iba absolútnej hudobnej špičke, Majk Spirit mal možnosť sadnúť si za mikrofón, pri ktorom pred ním nahrávali mená ako Madonna, The Rolling Stones, Frank Sinatra, Snoop Dogg, Nas, U2 či Whitney Houston. Bezkonkurenčne najznámejším návštevníkom v histórii legendárneho štúdia sa stal Michael Jackson, ktorý tu naspieval drvivú väčšinu svojich megahitov. Renomovaní hudobní inžinieri zo štúdia Westlake si zobrali na starosti tiež zvukový master skladby Beautiful Dreamer, ktorú produkčne zastrešil slovenský hudobník Eugen Botoš.

Majk Spirit s novým songom Beautiful Dreamer, nahral ho v domovskom štúdiu Michaela Jacksona

Nápad vycestovať do prestížneho svetového štúdia dostal Michal Matejovič, ktorý Majka zastupuje a stojí pri ňom od začiatku jeho sólovej kariéry. „Vďaka tomu, že som študoval na University of California Los Angeles, mal som možnosť spoznať prostredie detailne. Vždy som dúfal, že raz budeme môcť s Majkom nahrávať v tomto štúdiu.” vysvetľuje Michal, ktorý viedol osobne rokovania s manažmentom Westlake Studio.

 

„Majk je veľmi nadaný umelec, píše skvelé texty a má výborný flow! Navyše je veľmi pohľadný (smiech)! Správal sa ku mne veľmi milo,“ netajila nadšenie z netradičnej spolupráce Maysa. „Takýto projekt je pomerne komplikovaný. Jednáte s inou mentalitou, musíte vedieť predvídať a zároveň sa snažiť byť čo najviac prispôsobivý. Mojou úlohou je postarať sa o to, aby bol Majk pripravený pracovať aj v takomto prostredí. Pracoval som s rôznorodým tímom výnimočne talentovaných ľudí, ktorí mi dôverovali, že vytvorím ideálne podmienky pre ich tvorbu," dodal Majkov manažér a menovec. Michal do USA vycestoval o týždeň skôr aby Majkovi sprostredkoval nahrávanie na mieste, kde zatiaľ nedostal príležitosť pracovať žiaden slovenský alebo český interpret.

 

Bola to pre mňa veľká česť a zároveň výzva. Táto skladba vystihuje smer a zvuk, akým by som sa chcel uberať pri novej sólovej tvorbe. Skladba hovorí sama za seba a ja som rád, že môžem zbierať takéto cenné skúsenosti a učiť sa od skutočných osobností akou je Maysa“ vyjadril sa na margo svojho najnovšieho hudobného počinu Majk Spirit.

Ku skladbe vznikol priamo v spomínanom štúdiu v Los Angeles i jedinečný videoklip, ktorého atmosféra dokonale podčiarkuje výnimočný úspech slovenského tímu v americkom hudobnom prostredí. Premiéra videoklipu je naplánovaná na nedeľu 17. novembra na Facebooku Majka Spirita.

 

Maysa Leak /BIO/

Známa americká jazzová speváčka sa preslávila najmä ako členka známej britskej formácie INCOGNITO. Absolventka prestížnej hudobnej školy Morgan State University v Baltimore pôsobila niekoľko rokov ako členka svetoznámeho speváckeho zboru Morgan State University Choir. Práve počas univerzitných vystúpení sa zoznámila so Stevie Wonderom, s ktorým neskôr zrealizovala viacero hudobných spoluprác. Do dnešného dňa má na konte desať štúdiových albumov a spoločné skladby i vystúpenia s jazzovými hviezdami ako Gerald Veasley, Rick Braun, Will Downing, Jason Miles' Soul Summit, Rhythm Logic, Jonathan Butler and Pieces of a Dream.

Majk Spirit s novým songom Beautiful Dreamer, nahral ho v domovskom štúdiu Michaela Jacksona
Domov
Zdieľať
Diskusia