Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. januára 2023, 12:45
Čas čítania 1:05
Jana Chovancová

Bradavky, vitajte na slobode! Instagram a Facebook by mal čoskoro upraviť pravidlá týkajúce sa zobrazovania nahého poprsia

NEWS INSTAGRAM NAHOTA SOCIÁLNE SIETE SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené

Meta má na zmenu pravidiel 60 dní.

Medzinárodná technologická spoločnosť Meta možno čoskoro zmení svoje pravidlá, ktoré sa týkajú odhalených bradaviek, informuje Guardian.

Poradný výbor pre materskú spoločnosť Instagramu a Facebooku, ktorý tvoria novinári, odborníci a politici, vyzval sociálne siete na zrušenie pravidiel, ktoré zakazujú zobrazovanie žien s odhaleným hrudníkom. Deje sa tak roky po #FreeTheNipple kampani. 

Kampaň #Free the Nipple vznikla v roku 2012 počas predprodukcie rovnomenného filmu z roku 2014. Poukazuje na všeobecnú konvenciu, ktorá umožňuje mužom byť na verejnosti hore bez, zatiaľ čo u žien sa to isté považuje za sexuálne či neslušné. Kampaň tvrdí, že tento rozdiel je nespravodlivým zaobchádzaním so ženami a malo by byť pre ne právne a kultúrne prijateľné obnažovať svoje bradavky na verejnosti. Ku kampani s hlásia aj celebrity ako Cara Delevingne, Kendall Jenner či Miley Cyrus.

Rázny krok Mety mal prísť po tom, čo Facebook odstránil dva príspevky transrodového a nebinárneho páru. Na fotografiách bola dvojica pózujúca hore bez, no so zakrytými bradavkami.

Hoci Meta nakoniec príspevky obnovila, rada nariadila Facebooku, aby zmenil svoje usmernenia týkajúce sa nahoty dospelých. Podľa rady by sa mali „riadiť jasnými kritériami, ktoré rešpektujú medzinárodné normy v oblasti ľudských práv“. 

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VICE (@vice)

Meta má na to, aby verejne reagovala na odporúčania rady, 60 dní. Zástupca spoločnosti vo vyhlásení pre Guardian uviedol, že Meta „víta rozhodnutie rady“. Uviedol tiež, že fotografie boli na Facebooku obnovené ešte predtým, ako rada vydala nariadenie. 

Odporúčané
Daniel má 26 rokov a pracuje ako traktorista. Na poli som stretol medveďa, v hlavnej sezóne sa dá zarobiť až 3 500 eur (ROZHOVOR) Daniel má 26 rokov a pracuje ako traktorista. Na poli som stretol medveďa, v hlavnej sezóne sa dá zarobiť až 3 500 eur (ROZHOVOR) 10. apríla 2024, 9:30

„Neustále vyvíjame úsilie, aby boli naše platformy bezpečnejšími pre všetkých,“ povedal hovorca. „Vieme, že podporovať LGBTQ+ ľudí sa dá aj viac. To znamená spolupracovať s odborníkmi a organizáciami na ich podporu na celom rade otázok a vylepšení.“

Domov
Zdieľať
Diskusia