Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
TASR
16. augusta 2022, 10:44
Čas čítania 0:52

Branislav Gröhling: Školy dostanú 10 miliónov eur z eurofondov na žiakov z Ukrajiny

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Príspevok na jedného žiaka bude zhruba 200 eur.

Školy dostanú v septembri na žiakov z Ukrajiny finančný príspevok. Na utorkovej tlačovej konferencii to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

Príspevok na jedného žiaka bude zhruba dvesto eur. Pôjde o financie z eurofondov za predchádzajúce obdobie marec až august v objeme viac než desať miliónov eur. Podľa Gröhlinga ho môžu využiť na odmeny, nákup pomôcok či vybavenia, podobne ako to je pri štátnom príspevku na žiaka. 

V novom školskom roku budú financie vyčleňované podľa počtu detí z Ukrajiny, ktoré vykáže škola ku koncu mesiaca. Financie budú školy dostávať každý štvrťrok. 

grohling
Zdroj: FB/Denník N

Školy už v minulosti dostali jednorazový príspevok v hodnote dvesto eur na každého žiaka z Ukrajiny. Rezort školstva dohodol prostredníctvom Európskej únie národný projekt, v rámci ktorého budú školám poskytnuté financie v sume 10 660 000 eur, ktoré sú za mesiace marec až august.

„Je to veľký krok k tomu, aby školy mali systémovú podporu pri vzdelávaní žiakov z Ukrajiny a aby títo žiaci mali zabezpečené rovnako kvalitné vzdelávanie ako ostatní. Financie dostanú školy spätne za žiakov, ktorých vzdelávali od marca,“ vysvetlil Gröhling.

Financie z eurofondov sú podľa ministra školstva garantované do decembra 2023.

V máji rezort školstva evidoval na školách vyše 10 400 žiakov z Ukrajiny, v júni ich bolo nad 8 750. Najviac žiakov, takmer štvrtina, bolo podľa slov Gröhlinga v Bratislavskom kraji.

Domov
Zdieľať
Diskusia