Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Obsah vznikol v spolupráci so spoločnosťou Arkhe.  
6. júla 2022, 15:30
Čas čítania 0:53
Richard Balog

Industriálny byt bohatý na štruktúry, ale minimalistický na farby. Architekti zrekonštruovali veľkometrážne bývanie v Prahe

Industriálny byt bohatý na štruktúry, ale minimalistický na farby. Architekti zrekonštruovali veľkometrážne bývanie v Prahe
Zdroj: Studio Perspektiv
KULTÚRA ARCHITEKTÚRA ZO SLOVENSKEJ A Z ČESKEJ REPUBLIKY PRAHA
Uložiť Uložené

Majitelia túžili po výraznej zmene a architekti z ateliéru Arkhe dodali bytu novú dynamiku, ktorá bude aktuálna aj o ďalších dvadsať rokov.

Architekti z ateliéru Arkhe predstavili rekonštrukciu bytu v Prahe, ktorý si podľa majiteľov zaslúžil osvieženie. Výsledkom je industriálna nehnuteľnosť bohatá na štruktúry, ale minimalistická na farby. 

Veľkometrážny byt s úžitkovou plochou 136 štvorcových metrov sa nachádza v rezidenčnom dome, ktorý bol skolaudovaný v roku 2000 a v súčasnosti jeho stav majiteľom nevyhovoval. Architekti postavili novú dynamiku na kontraste surových a jemných materiálov.

Odporúčané
Slovenskí architekti navrhli vilu snov na ostrove Malorka. Vychutnaj si moderný dizajn a atmosféru Stredozemného mora Slovenskí architekti navrhli vilu snov na ostrove Malorka. Vychutnaj si moderný dizajn a atmosféru Stredozemného mora 1. júla 2022, 10:30

Architekti Martin Pavlíček a Tatiana Hanzelová venovali centrálny priestor otvorenej kuchyni s jedálenským kútom, ktorý plynulo nadväzuje na obývaciu časť bytu. Priestory zjednotili obložením stien, pričom princíp vychádza z dyhovaného kubusu, ktorý z kuchyne pokračuje cez obývačku až do chodby, kde plní funkciu dverí. 

Kompletná rekonštrukcia zahrňuje všetko od podlahy po strop. Práve z neho tandem architektov odstránil pôvodné podhľady. Monolitický blok zdôraznili priznanou kabelážou. Materiálová paleta akcentuje surovosť kovu, ocele či kameňa na kuchynskej linke. V kontraste zvolili prírodnú dyhu na podlahe aj na spomínanom obklade stien v celom byte. 

Spomedzi množstva dizajnérskych doplnkov v celom interiéri by sme spomenuli svietidlo v jedálni od českej sklárne Bomma a na mieru vyrobený policový systém z roxorových tyčí, doplnený o oceľové police. Ide o estetické a zároveň funkčné riešenie na zbierku kníh a artefaktov z ciest majiteľov. 

Nižšie nájdeš galériu vizualizácií prepracovaných do najmenších detailov, vďaka ktorým si vychutnáš pohľad na toto minimalistické bývanie v českej metropole. Aktuálne bude aj o ďalších dvadsať rokov. 

ArkheArkheArkheArkhe
Zobraziť galériu
(10)
Domov
Zdieľať
Diskusia