Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. júna 2022, 16:15
Čas čítania 0:43
Adam Novosad

Keď príde jesenná vlna koronavírusu, školy už plošne zatvárať nebudeme, hovorí minister Gröhling. Hodiny telesnej navyše nechce

NEWS KORONAVÍRUS KORONAVÍRUS SLOVENSKO ŠKOLSTVO STREDNÉ ŠKOLY VYSOKÉ ŠKOLY
Uložiť Uložené

Minister školstva nevidí zmysel v plošnom zatváraní škôl pre covid.

Ak na jeseň príde nová vlna pandémie koronavírusu, štát už nebude plošne zatvárať školy. Minister školstva Branislav Gröhling to povedal v diskusnej relácii Na telo plus u Michala Kovačiča v televízii Markíza.

Experti v posledných týždňoch opakovane upozorňujú, že svet nemá boj s pandémiou vyhratý a nové varianty omikronu môžu po skončení letných mesiacov narobiť veľké problémy. Podľa najnovších vedeckých poznatkov sa infekcii novým variantom nemusia vyhnúť ani ľudia po očkovaní či prekonaní koronavírusu.

Branislav Gröhling
Zdroj: Refresher/Matúš Zeťak

Ministerstvo školstva podľa Gröhlinga školám po celom Slovensku odkázalo, aby priebežne zistili záujem rodičov o testovanie detí od začiatku budúceho školského roka. Rezort školstvá má momentálne k dispozícii milión antigénových testov, pričom zo štátnych zásob by mohlo v prípade potreby dostať dodatočné dva milióny. 

Gröhling sa v relácii vyslovil proti zavádzaniu zvýšeného počtu hodín telesnej výchovy. Minister si myslí, že predtým, ako bude štát školám čokoľvek prikazovať, najskôr musí dobudovať potrebnú infraštruktúru.

Odporúčané
Slovenka Ester: Väčšina slovenských boháčov mi s peniazmi na školu nepomohla. Štart v USA bol ťažký, dnes som vo výbere na Grammy Slovenka Ester: Väčšina slovenských boháčov mi s peniazmi na školu nepomohla. Štart v USA bol ťažký, dnes som vo výbere na Grammy 27. februára 2024, 14:30

Dnes tretina škôl na Slovensku nemá telocvičňu, a tak si Gröhling nemyslí, že by dokázali nariadenú hodinu navyše zvládnuť. Školy majú k dispozícii disponibilné hodiny, ktoré v prípade potreby môžu vyčleniť aj na dodatočné hodiny telesnej výchovy.

Domov
Zdieľať
Diskusia