Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. apríla 2022, 10:34
Čas čítania 1:23
Eduard Starkbauer TASR

Putin nariadil zastaviť útok na oceliarne Azovstaľ. Majú ich hermeticky zablokovať

Putin nariadil zastaviť útok na oceliarne Azovstaľ. Majú ich hermeticky zablokovať
Zdroj: TASR/AP
NEWS SPRÁVY ZO SVETA VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Putin vyzval ukrajinských bojovníkov na okamžitú kapituláciu. K jeho výzve sa pridal aj čečenský líder Ramzan Kadyrov.

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil ruskej armáde, aby zastavila svoje plány na útok na metalurgický komplex Azovstaľ v obliehanom Mariupole. Počas stretnutia s ministrom obrany Sergejom Šojguom povedal, že chce, aby bol objekt naďalej bezpečne blokovaný. Oceliarne Azovstaľ sú poslednou baštou ukrajinského odporu v meste, ktoré má ruská armáda pod úplnou kontrolou.

 
Vladimir Putin ministrovi obrany nariadil, aby ruská armáda oceliarne naďalej hermeticky blokovala, a povedal, že jeho rozhodnutie nezaútočiť na Azovstaľ je motivované najmä túžbou ochrániť životy ruských vojakov.

Ruský prezident počas stretnutia prenášaného štátnou televíziou povedal, že navrhovaný útok na priemyselnú zónu považuje za zbytočný. „Nie je potrebné liezť do týchto katakomb a plaziť sa pod zemou cez tieto priemyselné zariadenia. Zablokujte túto priemyselnú oblasť, aby cez ňu nemohla preletieť ani mucha.“ 

Odporúčané
Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom 9. apríla 2024, 19:30

Vladimir Putin zvyšných ukrajinských bojovníkov v Azovstali vyzval, aby sa vzdali a Rusko sa k nim bude správať s rešpektom a zraneným poskytne lekársku pomoc. O poslednej možnosti vzdať sa hovoril aj čečenský vodca Ramzan Kadyrov, keď vyhlásil, že Azovstaľ bude už dnes pod úplnou kontrolou Ruska.

Podľa Ruska je v Azovstali stále asi 2 500 ukrajinských bojovníkov a zahraničných žoldnierov. Ukrajinské autority hovoria o približne 1 000 civilistoch. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu ponúkol, že za bezpečný odchod civilistov a ukrajinských vojakov z Mariupola je ochotný vymeniť ruských vojnových zajatcov.

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak oznámil, že Ukrajina je pripravená v Mariupole uskutočniť s Ruskom špeciálne kolo rokovaní bez akýchkoľvek podmienok. Na Twitteri napísal: „Sme pripravení usporiadať špeciálne kolo rokovaní priamo v Mariupole. Jeden na jedného, dvaja na dvoch. Zachrániť našich chlapov, Azov, vojakov, civilistov, deti, živých a zranených. Všetkých. Pretože sú naši. Pretože sú v mojom srdci. Navždy.“

Domov
Zdieľať
Diskusia