Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento obsah je sponzorovaný obsah spoločnosti Kaufland.
17. mája 2021, 13:01
Čas čítania 3:16
Sponzorovaný obsah

Máš na to stať sa úspešným manažérom? Neváhaj a odštartuj svoju kariéru v stabilnej medzinárodnej spoločnosti

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Leadership program ti umožní učiť sa od tých najlepších manažérov z rôznych oblastí, vďaka čomu sa z teba po roku stane špecialista pripravený manažovať časť úspešnej spoločnosti.

Základom zdravej a úspešnej spoločnosti sú silní zamestnanci, preto ak práve končíš vysokú alebo si absolventom maximálne tri roky po škole, hľadáš si prácu a tvojím snom je stať sa manažérom, Kaufland má pre teba ponuku, ktorá sa neodmieta. Tá spočíva v ročnom Leadership programe, do ktorého sa môžeš prihlásiť už teraz.

V rámci programu sa budeš učiť od top manažérov vo vybranej oblasti. Okrem toho získaš množstvo benefitov a motiváciou ti určite bude aj nástupný plat 1 300 eur brutto mesačne. Po úspešnom ukončení ťa navyše čaká vysnená manažérska pozícia – aj s manažérskym platom.

Súčasťou Leadership programu sú rôznorodé úlohy a veľké výzvy.
Súčasťou Leadership programu sú rôznorodé úlohy a veľké výzvy. Zdroj: Kaufland.sk

Napriek tomu, že program je náročný, preverí tvoje zručnosti, schopnosti a bude pre teba výzvou, prináša so sebou aj zábavu a neoceniteľnú skúsenosť. Počas roka sa priamo v praxi naučíš všetko, čo je potrebné pre tvoju úspešnú kariéru, a získaš tak komplexný prehľad o procesoch v medzinárodnej spoločnosti. Bude ti pridelený mentor, môžeš sa učiť od skúsených kolegov a vybudovať si tak dôležitú sieť kontaktov. Počas celého programu budeš pracovať na konkrétnom projekte, ktorého výsledky na konci odprezentuješ pred vedením.

Po skončení programu budeš mať komplexný prehľad o tvojej cieľovej oblasti, ako aj o oddeleniach, s ktorými úzko spolupracuješ, a budeš môcť prevziať pracovnú pozíciu na manažérskej úrovni. Tvoja ďalšia kariéra závisí od tvojej ochoty pracovať na sebe, učiť sa nové veci a rozvíjať svoje schopnosti.

Prví absolventi programu z roku 2017, dnes úspešní manažéri.
Prví absolventi programu z roku 2017, dnes úspešní manažéri. Zdroj: Kaufland.sk

Firma, ktorú si zamiluješ

Zisti, aké to je, stať sa súčasťou veľkej a úspešnej spoločnosti, ktorá dbá o svojich zamestnancov. Potvrdzuje to firemná kultúra, ktorá je založená na férovosti, dôvere a rovnosti príležitostí. Mimochodom, vedel si, že polovicu manažérov tvoria ženy?

Nezanedbateľné sú i benefity z oblasti work & life balance či vzdelávania a mnoho ďalších:

 • prepracovaný systém zaškolenia
 • finančné príspevky pri pracovných a životných výročiach
 • finančný príspevok za získanie Janského plakety
 • finančná odmena pri odporučení zamestnanca
 • vernostná dovolenka nad rámec zákona
 • pravidelné školenia
 • karta Multisport
 • ovocné dni
 • atraktívne zľavy u partnerov
 • účasť na športových a kultúrnych podujatiach
 • teambuildingy
 • sabatikal – dlhodobé neplatené voľno
 • darčekové poukážky
 • vianočné a vitamínové balíčky
Športový deň v Kauflande.
Športový deň v Kauflande. Zdroj: Kaufland.sk

Kaufland však dbá aj o tvoje zdravie, pretože tí, ktorí sa o seba starajú a oceňujú svoje zdravie, sa cítia v pohode a dlhodobo prispievajú spoločnosti pozitívnymi myšlienkami a vášňou. Preto sa môžeš spoľahnúť na aktivity podporujúce zdravie – individuálne, ako aj v tíme. Pri svojej pracovnej činnosti teda môžeš využiť ergonomické pracovné pomôcky, posilňovňu pre zamestnancov, stolný tenis či napríklad rodičovskú miestnosť. Kaufland navyše pravidelne organizuje športové dni a zásobuje svojich zamestnancov ovocím a vitamínmi.

Absolventi prezradili, aké to je, byť súčasťou programu

Leadership program už absolvovalo viacero Slovákov a Sloveniek, ktorí ťa radi inšpirujú. Jednými z nich sú napríklad aj Adriana a Matúš. Adriana mala už počas vysokej školy skúsenosti s prácou v maloobchode. „Spojilo sa príjemné s užitočným a som tu a som rada, že sa moje očakávania naplnili,“ zhodnotila Adriana a dodala: „Veľmi pozitívne hodnotím to, že som bola na zapracovaní vo viacerých obchodných domoch a zároveň som spoznala množstvo zaujímavých ľudí. Taktiež som strávila určitý čas aj v našej centrále v Bratislave a v centrálnom sklade v Ilave, čo mi dalo komplexnejší pohľad na veľa vecí.“

Absolventka Leadership programu Adriana. Dnes vedúca obchodného domu v Bardejove.
Absolventka Leadership programu Adriana. Dnes vedúca obchodného domu v Bardejove. Zdroj: Kaufland.sk

Podobne Leadership program chválil aj Matúš: „Dostal som veľmi dobré odporúčania od svojich známych, ktorí už podobný program absolvovali, že je to výborná príležitosť, ako naštartovať svoju kariéru. Zaujalo ma hlavne to, že počas programu si trainee vyskúša aj pracovné pozície z prierezových oblastí a dokáže tak ľahšie pochopiť súvislosti v praxi, ako aj nastavené procesy v spoločnosti.“ 

Absolvent Leadership programu Matúš. Dnes úspešný nákupca.
Absolvent Leadership programu Matúš. Dnes úspešný nákupca. Zdroj: Kaufland.sk

Adriana sa vďaka programu úspešne vypracovala na pozíciu vedúceho obchodného domu, no spomína, že to nebolo vždy ľahké: „Určite popri skvelých dňoch prídu aj ťažké a náročné situácie, ktoré nám však dajú skúsenosť a ponaučenie do budúcna. Odporúčam nenechať sa odradiť. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. A tieto situácie ma vlastne pripravili na budúce náročné chvíle. A viem, že ich zvládnem.“

O svoje tipy pre budúcich účastníkov Leadership programu sa podelil aj Matúš: „Na začiatku by som poradil, aby si vybrali oblasť, ktorá ich najviac zaujíma a v ktorej by sa chceli v budúcnosti uplatniť. Počas výberového procesu odporúčam byť hlavne sám sebou a nezľaknúť sa prípadného neúspechu. Počas programu je dôležité plniť úlohy, ktoré zadávajú nadriadení, a hlavne počúvať rady mentora. Ja osobne som mal počas programu mentora, ktorý pracuje v Kauflande už viac ako 15 rokov a tiež začínal ako trainee. Bol mi k dispozícii, keď som ho potreboval, a hlavne mi odovzdával cenné rady a skúsenosti.“

Čo musíš splniť na vstup do programu?

Ak ťa Leadership program v Kauflande zaujal, musíš spĺňať niekoľko atribútov na prihlásenie sa. Ako uchádzač musíš mať ukončený II. stupeň vysokoškolského štúdia a od ukončenia štúdia ti uplynuli maximálne 3 roky. Mal by si ovládať nemecký alebo anglický jazyk na komunikatívnej úrovni (teda min. úroveň B2). Rovnako ti nesmie chýbať obchodné myslenie a mala by ťa zaujímať práca s ľuďmi. Úspešný uchádzač by mal byť tímový hráč s presvedčivým vystupovaním a dobrými komunikačnými schopnosťami, mal by byť ochotný pracovať na sebe a mal by byť orientovaný na výkon.  

Na ročný program potom môžeš nastúpiť v januári, apríli, júli alebo októbri a prihlásiť sa môžeš prostredníctvom linku nižšie. Ak chceš nastúpiť v júli, pošli prihlášku už teraz. 

Chcem sa stať súčasťou Leadership programu
Domov
Zdieľať
Diskusia