Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. mája 2020, 14:02
Čas čítania 0:27
Tímea Krauszová

Policajný prezident Milan Lučanský prišiel o ochranku aj šoféra

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Po viac ako dvoch rokoch tak na dôležité mítingy musí odšoférovať sám a bez ochrany.

Policajný prezident Milan Lučanský s platnosťou od 1. mája už nemá k dispozícii ani šoféra ani ochranku. Túto výhodu šéf polície využíval viac ako dva roky.

Ministerstvo nepovedalo, prečo mu berú ochranku

Vo veci rozhodoval Úrad na ochranu ústavných činiteľov a a diplomatických misií, ktorý spadá pod ministerstvo vnútra, informuje Čas.sk. Lučanský sa k veci vyjadrovať nechcel, povedal len toľko, že rozhodnutie rešpektuje.

 „Riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR rozhodol o ukončení poskytovania prepravy prezidenta PZ, rovnako ako v prípade ďalších štyroch osôb,“ povedala pre Čas.sk hovorkyňa Petra Friese z ministerstva vnútra. Nešpecifikovala, kto sú tie ďalšie štyri osoby a ministerstvo vnútra ani nekomentovalo, prečo Lučanský o ochranku a šoféra v jednej osobe prišiel.

Odporúčané
Robert Fico prišiel o ochranku, štát stála šesťcifernú sumu ročne, aj keď už nebol premiérom Robert Fico prišiel o ochranku, štát stála šesťcifernú sumu ročne, aj keď už nebol premiérom 30. marca 2020, 23:26
Domov
Zdieľať
Diskusia