Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento obsah je sponzorovaný obsah spoločnosti Slovnaft
10. januára 2020, 15:59
Čas čítania 1:16
Sponzorovaný obsah

Štefan Svitko je na Rally Dakar v TOP 10. Skvelou jazdou si zabezpečil výhodnú štartovaciu pozíciu

ŠPORT
Uložiť Uložené

Prinášame ti informácie priamo z dejiska Rally Dakar.

Rally Dakar je pre fanúšikov motoršportu sviatkom. S účasťou nášho pretekára je táto udalosť o to napínavejšia. Aj preto jej venujeme špeciálnu pozornosť. Zaujíma ťa progres nášho pretekára Štefana Svitka? Prezradíme ti, ako sa mu darilo v šiestej etape a čo ho čaká v druhej polovici rally. 

Rodí sa na Dakar 2020 senzácia? Štefan Svitko je už v TOP 10
Rodí sa na Dakar 2020 senzácia? Štefan Svitko je už v TOP 10 Zdroj: Marián Chytka

Štefan sa po šiestej etape dostáva vďaka svojej konzistentnej jazde do TOP 10 celkového poradia Rally Dakar 2020. S jeho 185-kilogramovou motorkou KTM 450 Rally Replica naňho čaká ešte  6 etáp. Do konca pretekov je ešte raz toľko, ich cieľ je v meste Qiddiya. Jazdci počas pretekov prejdú obdivuhodných 7800 km.

Cesta teraz pokračuje ešte hlbšie do púšte. Ak si Štefan udrží svoje vyrovnané tempo, môže sa ďalej posúvať na vyššie priečky. Ako sme ťa už informovali, ambície má tento rok vysoké. 

Odporúčané
Svitka v úvode zdržala havária, v ktorej šlo o život. Na Rally Dakar aj napriek tomu mieri vysoko    Svitka v úvode zdržala havária, v ktorej šlo o život. Na Rally Dakar aj napriek tomu mieri vysoko 8. januára 2020, 16:33

Pre Štefana to bol dobrý deň

Krajina sa v 6. etape otvorila a cesta pomedzi skalné monolity ukázala účastníkom ďalšie zo zákutí Arábie. Pieskové pláne a veľké duny vyžadujú od jazdcov neustálu pozornosť  a poriadnu dávku úsilia na ich prekonanie. Štefan preto nesmie zanedbať prípravu, v čom mu neustále pomáha jeho tím mechanikov. Vynieslo mu to skvelé 9. miesto v celkovom poradí, na vedúceho pretekára Rickyho Brabeca z USA stráca 1 hodinu a 7 minút.  Na jazdca, čo je pred ním (Skyler Howes) dnes získal 5 minút. Je pritom celkom reálne, že ho predbehne. Delia ich už totiž len 3 minúty.

Na Rally Dakar 2020 sa rodí senzácia. Štefan Svitko je už v TOP 10
Na Rally Dakar 2020 sa rodí senzácia. Štefan Svitko je už v TOP 10 Zdroj: Marián Chytka

Etapa končí v hlavnom meste Saudskej Arábie Rijád. Začína tak druhá polovica Rally Dakar, a v nej na jazdcov čaká najdlhšia 7. etapa. Tá je zároveň aj najrozmanitejšia. Štefan opäť zažije jazdu v dunách, ale aj stúpanie a nepredvídateľný terén, ktorý určite obmedzí snahu jazdcov v rýchlom postupe. 

Na Rally Dakar 2020 sa rodí senzácia. Štefan Svitko je už v TOP 10
Na Rally Dakar 2020 sa rodí senzácia. Štefan Svitko je už v TOP 10 Zdroj: Marián Chytka

Náš pretekár zažil už aj viaceré krízové situácie. Našťastie, tie sa netýkali priamo neho. Daniela Nosiglia Jagera musel zachraňovať vrtuľník a práve na jeho príchod s ním Štefan čakal. Dúfajme, že podobné situácie sa budú jazdcom vyhýbať.  

Na Rally Dakar 2020 sa rodí senzácia. Štefan Svitko je už v TOP 10
Na Rally Dakar 2020 sa rodí senzácia. Štefan Svitko je už v TOP 10 Zdroj: Marián Chytka

Ak ťa napínavý priebeh Rally Dakar 2020 zaujíma, určite nevynechaj jedinú etapu, sleduj fanclub Štefana Svitka a drž mu palce v ďalšej etape ✊.   

Domov
Zdieľať
Diskusia