Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. augusta 2019, 14:00
Čas čítania 0:00
Šimon Kucka

Dcéra Brucea Leeho odkazuje Tarantinovi, aby držal hubu. Režisér totiž majstra kung-fu vo svojom filme zosmiešnil

Dcéra Brucea Leeho odkazuje Tarantinovi, aby držal hubu. Režisér totiž majstra kung-fu vo svojom filme zosmiešnil
Zdroj: Sony
FILMY A SERIÁLY ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD QUENTIN TARANTINO
Uložiť Uložené

Dcéra Brucea Leeho si Tarantina pekne podala. Myslíš, že oprávnene?

Vo štvrtok si v slovenských kinách odbila premiéru nová tarantinovka s názvom Vtedy v Hollywoode, ku ktorej sme si pre teba pripravili aj recenziu. V zahraničí sa však premietať začalo už pred pár týždňami a ohlasy svetových médií tak na seba nenechali dlho čakať. Väčšina kritikov i nekritikov je novým Tarantinovým filmom nadšená. Do tejto skupiny však nepatrí Shannon Lee, dcéra Brucea Leeho. 

Vtedy v Hollywoode obsahuje niekoľko scén s legendou bojových umení, spomínaným Bruceom Leem (Mike Moh). Ako si mohol vidieť už v traileroch, Lee sa v jednej scéne pobije s kaskadérom Cliffom Boothom (fantastický Brad Pitt). Shannon sa nepáči spôsob, akým Tarantino jej otca vykresľuje a podľa jej názoru jeho pamiatku dokonca dehonestuje. 

Quentin Tarantino čelí ostrej kritike kvôli zobrazeniu Brucea Leeho vo svojom najnovšom filme
Quentin Tarantino čelí ostrej kritike kvôli zobrazeniu Brucea Leeho vo svojom najnovšom filme Zdroj: Sony
 

Lee totiž svojím arogantným tónom vytočí Cliffa tak, že sa títo dvaja dostanú do šarvátky. Najprv pošle Lee k zemi Cliffa, no ten vzápätí Bruceom vyleští karosériu blízkeho auta. Podľa Shannon Lee je niečo takéto nielen nemožné, ale aj nevhodné a neslušné k zosnulej legende filmov Enter the Dragon (1973) či Hra smrti (1978). S reakciou na seba dlho nenechal čakať ani samotný režisér:


Cliff bol členom Zelených baretov, zabil kopu mužov v druhej svetovej vojne v boji na blízko. Je to zabijak. Ak by sa Cliff bil s Bruceom Leem v turnaji bojových umení v Madison Square Garden, Bruce by ho zabil. Ale ak by sa Bruce a Cliff bili kdesi vo filipínskej džungli v boji na blízko, Cliff by zabil Brucea.”

Tarantino ďalej dodáva, že štýl, akým Bruce vo Vtedy v Hollywoode komunikuje, nevymyslel on. Podľa neho sú to slová, ktoré reálne vyšli z úst hereckej legendy akčných filmov zo 60. a 70. rokov. V knihe Bruce Lee: The Man Only I Knew manželka Brucea Leeho dokonca spomína, ako jej muž hovoril, že by porazil aj Muhammada Aliho. 

Shannon sa však svojho názoru nevzdáva a dobre si všimla komentáre autora filmu na adresu jej otca. Režisérovi nastavuje backhand a ohradzuje sa:

Už by mohol zavrieť hubu. To by bolo super. Alebo by sa mohol ospravedlniť a povedať niečo v tom zmysle, že môjho otca nepoznal. Alebo, že jeho postavu iba prispôsobil pre svoj film. Ale nikto by ho nemal brať tak, ako ho Tarantino zobrazil vo svojom filme.

Keďže film je Tarantinovou verziou Hollywoodu 60. rokov a nie jeho presnou kópiou, má ako režisér právo robiť si, čo chce. Nech už je Bruce Lee v novej tarantinovke akýkoľvek, je to verzia režiséra a mala by sa rešpektovať. Koniec koncov, všetci dobre vieme, ako veľmi má Quentin tvorbu Brucea Leeho rád.  

Čo si o tejto výmene názorov myslíš ty? Má väčšiu váhu skalopevný názor ostrieľaného režiséra, alebo hlas rodiny zosnulého herca?

Domov
Zdieľať
Diskusia