Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 27. 9. 2021 meniny má Cyprián

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
VIDEO: Slovenka sa v banke vyzliekla do podprsenky, len aby si nemusela nasadiť rúško. Odmietala dohováranie od zamestnancov VIDEO: Slovenka sa v banke vyzliekla do podprsenky, len aby si…
Čakala na Lamborghini, prišla po ňu NAKA: Nech mi aspoň follow dajú, kričala Plačková, keď ju brali v putách Čakala na Lamborghini, prišla po ňu NAKA: Nech mi aspoň follow…
Plačkovú zatkli a internety explodovali. Toto sú najlepšie memečka Plačkovú zatkli a internety explodovali. Toto sú najlepšie…
VIDEO: Takto NAKA zadržala Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného VIDEO: Takto NAKA zadržala Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného
Slovenský youtuber Tuči ukradol služobné auto a tri litre alkoholu. Kedysi ho preslávili slovenskí raperi Slovenský youtuber Tuči ukradol služobné auto a tri litre…
Elon Musk a Grimes sa rozišli. O potomka menom X Æ A-12 sa vraj budú starať spolu Elon Musk a Grimes sa rozišli. O potomka menom X Æ A-12 sa vraj…
Zaujímavosti

Dcéra nechala zavraždiť vlastnú matku, pretože jej celý život klamala, že má leukémiu a potrebuje vozíček

Na prvý pohľad príbeh obetavej matky a chorej dcéry končí tragédiou. V skutočnosti bola vážne chorá práve matka.

Alexandra Murajdová
17. júl 2019, 12:08 Čas čítania: 0:00
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Zaujímavosti
4
Alexandra Murajdová
17. júl 2019, 12:08

Dcéra nechala zavraždiť vlastnú matku, pretože jej celý život klamala, že má leukémiu a potrebuje vozíček

Na prvý pohľad príbeh obetavej matky a chorej dcéry končí tragédiou. V skutočnosti bola vážne chorá práve matka.

Alexandra Murajdová
17. júl 2019, 12:08
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Odmalička má rakovinu, nemôže chodiť a trpí psychickou poruchou, kvôli ktorej nikdy skutočne nedospeje. Jej matka, ktorá sa o dieťa stará sama, ju doma aj učí a venuje jej všetok čas. Po 23 rokoch sa dcéra matke za každú sekundu, ktorú jej venovala, odvďačila vraždou. 

 

Život sa s Gypsy Rose a jej matkou Dee Dee nikdy nemaznal. Prežili hurikán Katrina, ten im zničil dom a museli sa presťahovať. Pre túto tragédiu neprišli len o strechu nad hlavou, ale aj o lieky, a tie vraj boli pre život Gypsy nevyhnutné. Liečila sa na svalovú dystrofiu, leukémiu, astmu, epilepsiu, spánkové apnoe, poruchu prijímania potravy, problémy so zrakom, sluchom a na iné choroby, ktoré jej odmalička strpčovali život.

Vo väzení sa cítim najslobodnejšie v živote, hovorí dievča, čo nechalo zabiť svoju mamu
Vo väzení sa cítim najslobodnejšie v živote, hovorí dievča, čo nechalo zabiť svoju mamu Zdroj: youtube


Trávili spolu 24 hodín denne

Gypsy vraj mala poškodený mozog, čo znamenalo, že mentálne bude navždy omnoho mladšia než fyzicky. Aj preto sa jej mama rozhodla, že ju bude učiť doma a nebude dcéru vystavovať tlaku školy. Dee Dee to nedovoľovalo nájsť si prácu.  

 

V ťažkej situácii po hurikáne im podľa Cosmopolitanu pomohla nezisková organizácia Habitat for Humanity, ktorá postavila dom prispôsobený chorobám Gypsy. Bol vybavený vírivkou pre svalovú dystrofiu či špeciálnym zariadením na vozíček.

 

Pomáhali aj iné charitatívne organizácie,ktoré sa snažili o to, aby si Gypsy užila život čo najväčšmi. Vďaka nim sa dostala napríklad do Disneylandu. Aj napriek pomoci však mali veľké finančné problémy, otec im totiž v ničom nepomáhal. Dee Dee tvrdila, že bol násilný, nevedel prijať choroby ich dcéry, a preto sa radšej rozhodli odísť. Rovnaký problém vraj mali aj so širšou rodinou, čo viedlo k tomu, že zostali úplne osamotené.

 

Ľudia na celom svete postupom času ich príbeh poznali a tí, čo bývali blízko, sa im snažili pomáhať. Portál news.com.au píše, že ich okolie zbožňovalo, nakupovali im veci aj jedlo, ktoré si často nemohli dovoliť, alebo viezli na letisko, ak Gypsy potrebovala vyšetrenie mimo štátu. Takúto pomoc často vyhľadávali prostredníctvom Facebooku, kde mali spoločný profil, ktorý existuje dodnes.

Začiatok konca

Zvrat v príbehu chorej dcéry a obetavej mamy nastal 14. júna 2015, kedy na ich Facebooku pribudol tento príspevok.

 

Mama svojej dcére obetovala život, tá ju neskôr zavraždila.
Mama svojej dcére obetovala život, tá ju neskôr zavraždila. Zdroj: www.facebook.com

 

Portál CBS News opisuje, že ľudia, ktorí rodinu na sociálnych sieťach sledovali, sa prirodzene zľakli, zavolali políciu a zhromaždili sa pred ich domom. 


Polícia ho šla neskôr prehľadať a našla v ňom mŕtvu a dobodanú Dee Dee. Gypsy sa však v dome nenachádzala, aj keď auto prispôsobené invalidnému vozíku stálo na príjazdovej ceste.

Ľudia predpokladali, že ju vrah uniesol a vyhlásili ju za nezvestnú. Keď polícia vyhľadala adresu, z ktorej bol uverejnený status, dopátrali sa k Nickovi Godejohnovi. Vykľul sa z neho jej priateľ, s ktorým sa zoznámila na cirkevnej zoznamke. Nevedela o ňom dokonca ani mama, aj keď ju v rozhovoroch často označovala za najlepšiu kamarátku. Z jeho adresy bol pod statusom neskôr uverejnený aj tento komentár.

Mama svojej dcére obetovala život, tá ju neskôr zavraždila.
Mama svojej dcére obetovala život, tá ju neskôr zavraždila. Zdroj: www.facebook.com


Keď polícia na adresu dorazila, Nick sa okamžite priznal. V jeho dome našli aj nezvestnú Gypsy. Obrovským šokom bol fakt, že Gypsy k nemu prišla autobusom a dokráčala tam úplne sama, akoby chodila celý život. Rovnako so sebou nemala zásobu kyslíka, bez ktorej sa dovtedy nevedela ani pohnúť, mala krátke vlasy, aj keď bola dovtedy pre liečbu rakoviny holohlavá.

 

Gypsy v skutočnosti vôbec nebola chorá

Práve v tomto momente sa začína seriál The Act a retrospektívne sa vracia do čias, kedy Gypsy začala tušiť, že jej zdravotný stav je len klamstvom. 

Patricia Arquette a Joey King v úlohách matky a dcéry stvárňujú skutočný príbeh, ktorý v roku 2015 otriasol svetom. Gypsy na seriál však pozitívny názor nemá. „Myslím si, že to, že použili moje skutočné meno a príbeh bez toho, aby som im na to dala potrebné práva, je neprípustné. Na tvorcov seriálu plánujem podať žalobu,“ vyjadrila sa.

 

Všetky choroby, leukémia, astma, epilepsia, svalová dystrofia či poškodenie mozgu, všetko bola lož zostrojená mamou. Diagnóza, ktorú Dee Dee pravdepodobne mala, sa nazýva Münchhausenov syndróm v zastúpení, kedy zväčša rodič, v drvivej väčšine prípadov matka, predstiera chorobu svojho dieťaťa.

 

Sú schopné ho týrať, poškodzovať, kŕmiť liekmi, nechávať zbytočne operovať. Aj keď je zámer správania stále záhadou, lekári odhadujú, že môže ísť o nejaký pocit menejcennosti, kde matky hľadajú pozornosť, poľutovanie či obdiv. Rovnako však môže ísť o strach z odchodu dieťaťa, kedy chcú matky docieliť, aby na nich boli ich deti stále závislé.

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2446 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Rammstein: prefíkaní ironici a majstri dvojzmyslov so záľubou v pyromániiRammstein: prefíkaní ironici a majstri dvojzmyslov so záľubou v pyrománii
Čakala na Lamborghini, prišla po ňu NAKA: Nech mi aspoň follow dajú, kričala Plačková, keď ju brali v putáchČakala na Lamborghini, prišla po ňu NAKA: Nech mi aspoň follow dajú, kričala Plačková, keď ju brali v putách
O titul Miss Universe bojujú cvičiteľka psov, známa influencerka či milovníčka videohier. Čo nám o sebe finalistky prezradili?O titul Miss Universe bojujú cvičiteľka psov, známa influencerka či milovníčka videohier. Čo nám o sebe finalistky prezradili?
VIAC

 

Vo väzení sa cítim najslobodnejšie v živote, hovorí dievča, čo nechalo zabiť svoju mamu
Vo väzení sa cítim najslobodnejšie v živote, hovorí dievča, čo nechalo zabiť svoju mamu Zdroj: youtube


Polícii Gypsy pri výpovedi povedala, že si už pred pár rokmi začala uvedomovať, že niektoré choroby musia byť výmysel. Väčšine z nich aj napriek tomu verila, pretože na nich brala lekármi predpísané lieky. Skúšala sa matky pýtať, prečo potrebuje vozíček, keď môže chodiť. „Hádali sme sa potom celé dni. Alebo mi na dva dni zakázala jedlo,“ hovorí Gypsy v rozhovore pre americkú ABC.

 

Po vyšetreniach skutočne prišli na to, že jej jediným problémom bolo nízke vzdelanie, pretože nechodila do školy. Jej mama si urobila lekársky kurz so zámerom rozumieť „chorobám“ Gypsy, práve preto poznala množstvo odborných termínov, ktorými sa jej podarilo oklamať lekárov.

 

Vyšetrovatelia neskôr prišli na to, že lekári, ktorí Gypsy vyšetrovali, vedeli, že je zdravá a jej mame to aj povedali. Nikdy to však nevyšlo na povrch. Prečo sa na choroby liečila a predpisovali jej lieky, však nikto nerozumie.

 

Tvrdila, že mama jej dovolila pozerať len Disney rozprávky. To je čiastočne dôvod, prečo sa celý život dobrovoľne obliekala ako malé dievča. Dee Dee ju nútila holiť si hlavu, pretože tvrdila, že jej vlasy aj tak vypadnú, a preto si ich môže radšej rovno oholiť sama, akoby mala čakať. Polícii povedala, že má 19 rokov, o čom bola aj presvedčená, aj keď mala v skutočnosti 23, pretože jej mama nepovedala pravdu.

 

Klamstvom bol aj fakt, že jej otec sa o ňu nezaujímal a bol násilný. V skutočnosti si plnil všetky povinnosti, posielal peniaze, kupoval darčeky a snažil sa byť súčasťou jej života, ale mama Gypsy nepustila mimo domu a otca k nim púšťala len málo.

 

Už keď mala Gypsy tri roky, začala Dee Dee otcovi hovoriť o rôznych chorobách, rovnako mu povedala, že sa ich dcéra nedožije viac ako osemnástky. Až keď mala 23, dozvedel sa, že je úplne zdravá.

 

 

Kto je v skutočnosti vinný?

Nakoniec sa Gypsy priznala, že svojho priateľa poprosila, aby matku zabil. Na otázky, prečo nikdy nič nepovedala a prečo musela situáciu riešiť až tak radikálne, povedala, že mama ju fyzicky týrala, ak povedala alebo urobila niečo, čo nemala.

 

Podľa Fox News vnímala vraždu ako jediný spôsob úniku. Sama Gypsy však nevedela, kde je pravda. Vedela, že môže chodiť, ale na druhej strane verila, že má leukémiu, pretože sa na ňu liečila pod lekárskym dohľadom.

 

Počas vyšetrovania sa zistilo, že vrah Nick má autizmus a jeho mentálny vek bude navždy maximálne 15. Do Gypsy sa zaľúbil a urobil by pre ňu všetko. V deň vraždy mu nechala otvorené dvere a pred nimi rukavice. V dome mu podala nôž a sedela v inej izbe, zatiaľ čo on zavraždil jej matku.

 

Vo väzení sa cítim najslobodnejšie v živote, hovorí dievča, čo nechalo zabiť svoju mamu
Vo väzení sa cítim najslobodnejšie v živote, hovorí dievča, čo nechalo zabiť svoju mamu Zdroj: youtube


Na súde povedala, že necítila žiadne emócie, keď mama kričala o pomoc jej meno, pretože v ten deň jej dala veľkú dávku Xanaxu. Tiež povedala, že ju smrť matky neteší, ale je šťastná, že je konečne voľná. Súd Gypsy nakoniec odsúdil na 10 rokov, aj keď zvažoval doživotie. Gypsy tvrdí, že jej je vo väzení omnoho lepšie, než jej kedy bolo doma s mamou a nikdy sa necítila slobodnejšie.

 

Jej nevlastná mama Kristen pre Cosmopolitan po štyroch rokoch povedala: „Aj napriek všetkému mi stále vraví, že je šťastná. Ak by sa mala rozhodnúť, či bude opäť so svojou mamou alebo ostane vo väzení, ostala by v ňom.“


Po tom, čo vyšiel seriál The Act a ľudia sa začali o prípad viac zaujímať, jej otec začal opäť propagovať petíciu, aby jej trest skrátili, alebo ju presunuli niekam, kde sa budú viac starať o jej psychické zdravie a poskytnú jej pomoc, ktorú potrebuje. Dnes má 176 770 podpisov.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy zaujímavosti
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news
pred 15 minútami
pred hodinou
Prezidentka Čaputová na stretnutí s Robertom Ficom. Chce zistiť, ako upokojiť situáciu v krajine.
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
VIDEO: Slovenka sa v banke vyzliekla do podprsenky, len aby si nemusela nasadiť rúško. Odmietala dohováranie od zamestnancov VIDEO: Slovenka sa v banke vyzliekla do podprsenky, len aby si…
Čakala na Lamborghini, prišla po ňu NAKA: Nech mi aspoň follow dajú, kričala Plačková, keď ju brali v putách Čakala na Lamborghini, prišla po ňu NAKA: Nech mi aspoň follow dajú,…
Plačkovú zatkli a internety explodovali. Toto sú najlepšie memečka Plačkovú zatkli a internety explodovali. Toto sú najlepšie memečka
VIDEO: Takto NAKA zadržala Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného VIDEO: Takto NAKA zadržala Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného
Slovenský youtuber Tuči ukradol služobné auto a tri litre alkoholu. Kedysi ho preslávili slovenskí raperi Slovenský youtuber Tuči ukradol služobné auto a tri litre alkoholu.…
Elon Musk a Grimes sa rozišli. O potomka menom X Æ A-12 sa vraj budú starať spolu Elon Musk a Grimes sa rozišli. O potomka menom X Æ A-12 sa vraj budú…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.