Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Šport
5
Adam Novosad
11. máj 2019, 22:41

Fínsko zdolalo slovenských hokejistov v náročnom druhom zápase na majstrovstvách sveta

V Košiciach sme dnes odohrali druhý zápas majstrovstiev sveta.

Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložiť na neskôr.

Slovenskí reprezentanti dnes odohrali druhý zápas majstrovstiev sveta v hokeji proti Fínsku. Obe krajiny si svoje otváracie zápasy odkrútili už včera, takže regenerácia musela prebiehať rýchlo, Fíni mali oproti našim chlapcom dokonca na oddych o štyri hodiny viac.

Vďaka Martinovi Marinčinovi sme opäť predviedli výborný výkon v druhej tretine, čím sme napodobnili včerajší súboj proti Spojeným štátom americkým, a do tej tretej vstupovali za stavu 2:2. Z Marinčinovho gólu sme sa dokonca mohli radovať hneď trikrát, pretože rozhodcovia dodatočne skúmali zakončenie zo záznamu.

Slovensko zdolalo Fínsko po výbornom obrate

V tretej tretine sa naši chlapci držali veľmi dobre. Fíni si však chceli po včerajšej výhre nad Kanadou pripísať na konto ďalšie víťazstvo, a tak nás v úvodných minútach poslednej tretiny často dokázali zatvoriť v našom obrannom pásme a vytvárali obrovský tlak.

V zápase sa na fínskej strane zaskvel Kaapo Kakko, ktorý zaknihoval hetrik vďaka tomu, že nastrieľal druhý, tretí a napokon aj štvrtý gól svojej reprezentácie. Skóre uzatváral do prázdnej brány.