Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 20. 10. 2019 meniny má Vendelín

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti - Ľudia
3
Adam Novosad
19. február 2019, 13:56

Policajti chytili vraha po 25 rokoch vďaka DNA na vreckovke, ktorú odhodil do koša po dojedení hot-dogu

Nemal ani tušenia, že ho vyšetrovatelia sledujú.

Adam Novosad
19. február 2019, 13:56

Muž menom Jerry Westrom mal v roku 1993 zavraždiť Jeanne Ann Childs priamo v jej apartmáne. Vtedy 35-ročná žena sa sprchovala, keď páchateľ vnikol do domu, usmrtil ju a potom ušiel bez toho, aby vodu zastavil.

 

Pomaly pretiekla až cez vchodové dvere, čo si všimol nájomník v rovnakej budove, zavolal políciu a muži zákona už zistili, že sa v byte stala vražda.

 

Vyšetrovatelia vtedy na mieste zaistili odtlačky prstov, dlaní aj chodidiel, a tak mali niekoľko dôkazov, pomocou ktorých sa mohli k páchateľovi dopracovať. Nepodarilo sa im to však celé roky až do minulého pondelka.

 


 

Na mieste činu zaistili v roku 1993 aj vzorku spermií, ktorú policajti minulý rok prehnali cez databázu jednej z veľkých genealogických stránok ponúkajúcich odobratie DNA a následné vytvorenie rodokmeňa.

 

Veľké množstvo Američanov chce zistiť svoj presný pôvod, a tak týmto firmám poskytujú biologické vzorky. V databáze natrafili vďaka vzorke spermií práve na meno Jerry Westrom.

 

Okamžite sa stal podozrivým a policajti ho začali sledovať. Osudným sa mu stal obyčajný hot-dog na hokejovom zápase. Dnes už 52-ročný muž si vychutnával športový zážitok, jedol hot-dog a policajti ho sledovali, keď šiel balenie vyhodiť. Zo smetného koša vytiahli vreckovku, odobrali z nej vzorku DNA a porovnali ju s DNA získanou na mieste vraždy. Zhodovali sa.

 

Westrom však vyšiel z väzby vďaka kaucii vo výške 500-tisíc dolárov. Vyšetrovateľom povedal, že v roku 1993 nemal v Minneapolise, kde sa vražda odohrala, žiadny sexuálny styk s akoukoľvek ženou a odmietol, že by sa na mieste činu vôbec mohol nachádzať.

 

Zavraždená žena bola podľa právnika obvineného prostitútkou. Vraj pritom pasuje vzorka DNA, ale krv už nie, a tak uvidíme, ako sa celý prípad vyvinie.

 

 

Ohodnoť článok
2
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK

Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie