Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. januára 2019, 11:20
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Námorník pretvoril ikonickú fotografiu z vojny so svojím manželom. Oslavovali návrat z vojenskej misie

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

V srdci New Yorku sa kedysi oslavoval koniec druhej svetovej vojny.

Fotografiu amerického námorníka spontánne bozkávajúceho náhodnú sestričku na námestí Times Square si zrejme videl už mnohokrát. Roztomilý moment obletel celý svet, pretože dvojica oslavovala výhru Spojených štátov amerických v druhej svetovej vojne proti Japonsku.

Vtedajší prezident Harry S. Truman sa chystal obyvateľom krajiny oznámiť, že Japonsko bolo porazené, a tak v uliciach ľudia radostne oslavovali, kričali a smiali sa. Ikonická fotografia sa postupom rokov stala symbolom osláv konca druhej svetovej vojny.

Naša spoločnosť sa našťastie od polovice 40. rokov minulého storočia posunula dopredu, a tak svoj návrat z vojenskej misie v Perzskom zálive a Európe patrične oslávil aj 33-ročný námorník Bryan Woodington. Bryan je homosexuál, a tak ho na americkej základni Naval Station Mayport na Floride čakal jeho manžel Ken.

Námorník pretvoril ikonickú fotografiu z vojny so svojím manželom. Oslavovali návrat z vojenskej misie
Zdroj: Bryan Woodington/Facebook - Alfred Eisenstaedt/Life Magazine

Bryan strávil na svojej misii viac ako 7 mesiacov a usmialo sa naňho šťastie, pretože naspäť domov sa dostal len pár dní pred Vianocami. Na Floridu pricestoval 21. decembra a šťastím prekypujúcim manželom nezostávalo nič iné, ako návrat osláviť pretvorením ikonickej fotografie z roku 1945.

Ken sa nechal svojím manželom zakloniť a Bryan mu medzitým vtisol na pery bozk. Fotografia síce neoslavuje žiadne vojenské víťazstvo, ale poslúžiť môže ako krásne memento doby, kde sa láske pod nohy nekladú zbytočné prekážky.

Domov
Zdieľať
Diskusia