Streda 23. 5. 2018 meniny má Želmíra

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Sponzorovaný obsah Viac info <p>Tento článok je sponzorovaným obsahom spoločnosti <a href="http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=pzNF1DeLoQ8aySozlIaQjKdzPxLse.sfLWgS73uj8_T.U7/fastid=mwzwhfxflogtpdjkbgndadgaokke/stparam=mcgonjsfuk/url=https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/platobne-karty/bezpecnost.html?utm_source=refresher.sk&amp;utm_medium=pr&amp;utm_campaign=Ochrana-karty-11-12-2017&amp;utm_content=_pr_01-12" target="_blank" rel="noopener">Tatra Banka</a></p>
zdroj: Pixabay / pexels.com

Platobná karta môže byť hocikedy zneužitá. Inovácie od Tatra banky nás preto pomáhajú chrániť po celom svete

Pár užitočných tipov, ako obísť nástrahy, ktoré na nás striehnu na každom rohu.

1. december 2017, 15:27

Pár užitočných tipov, ako obísť nástrahy, ktoré na nás striehnu na každom rohu.

Výdobytky digitálnej éry, ako sú platobné karty, priniesli so sebou množstvo obrovských výhod. Už nemusíme so sebou neustále nosiť hotovosť, ani ňou platiť za produkty či služby, pretože kartu stačí iba priložiť k terminálu, pár sekúnd počkať a nákup je dokončený. Z času na čas sa ale môže stať, že naše citlivé údaje nadobudne tretia strana so zlými úmyslami, a to bez toho, aby sme o niečom vedeli. Teda až dovtedy, dokedy nám dotyčný nevybieli účet. 

 

 

Preto Tatra Banke tak záleží na ochrane používateľov jej služieb, o čo sa snaží prostredníctvom viacerých inovácií, kam patrí ako aplikácia MobilePay, tak aj funkcionalita s názvom Výber z bankomatu mobilom. Tých možností, ktoré nás chránia pred potenciálnym nebezpečenstvom, však existuje podstatne viac. Tu sú tie najdôležitejšie, o akých by mal vedieť každý, komu na svojich finančných prostriedkoch skutočne záleží.

 

Platobná karta môže byť hocikedy zneužitá. Inovácie od Tatra banky nás preto pomáhajú chrániť po celom svete

 

Blokovanie karty či výška limitov

Ak nastane situácia, kedy vám ukradnú alebo stratíte platobnú kartu, netreba vytáčať žiadne telefónne čísla. Všetko, čo na zablokovanie potrebuje, predstavuje Internet banking alebo mobilné aplikácie Tatra banka či vyššie spomínaný kúsok MobilePay. A to isté platí o nastavení výšky denného, hotovostného alebo internetového limitu, aby bol zlodej vašich údajov pri výbere či platení určitým spôsobom obmedzený.

 

Platobná karta môže byť hocikedy zneužitá. Inovácie od Tatra banky nás preto pomáhajú chrániť po celom svete 

Výber aj platby mobilom

Aby používateľ služieb Tatra banky efektívne predchádzal odcudzeniu a následným komplikáciám, má možnosť využívať svoj smartfón na výber hotovosti z bankomatov, respektíve na platenie priamo v obchodoch.

 

Aplikácia Tatra Banka mu umožní zrealizovať netradičný, no za to bezpečný výber bez fyzického použitia karty, zatiaľ čo MobilePay poskytuje priestor na bezpečné platenie prostredníctvom technológie NFC, čiže bez fyzického kontaktu s platobným terminálom. Ani jeden z uvedených prípadov teda nevyžaduje, aby sme z vrecka museli vytiahnuť niečo iné ako mobilný telefón, čo znamená, že citlivé údaje zostávajú v bezpečí. 

 

Kontinenty, kde možno platiť

Pokiaľ chcete mať istotu, že vašou platobnou kartou v danom kúte sveta nikto nezaplatí, tak je k dispozícii ďalšia celkom užitočná funkcionalita. Online manažment kariet poskytuje príležitosť blokovať kontinenty, na ktorých sa v danej chvíli nenachádzate, takže klesne šanca, že nastane chvíľa, kedy by vás prekvapila notifikácia o neočakávanom výdaji. Ochrana však nesúvisí s nákupom na internete, preto ho je možné uskutočňovať aj v zakázaných oblastiach.

 

Platobná karta môže byť hocikedy zneužitá. Inovácie od Tatra banky nás preto pomáhajú chrániť po celom svete 

Jednorázové číslo karty

Aplikácia MobilePay má ale ešte jednu nemalú výhodu - dá sa s ňou na internete bezpečne platiť prostredníctvom jednorázového čísla karty, ktoré nám v prípade potreby zobrazí. Dotyčný tak nemusí použiť to, ktoré je uvedené na karte, vďaka čomu minimalizuje riziko krádeže údajov a potom aj finančných prostriedkov. To jednorázové totiž prestane byť po použití aktívne.

Zdroj: Tento článok je sponzorovaným obsahom spoločnosti Tatra Banka Tagy: tatra banka, ochrana, pouzivatel
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Yuck fou1. december 2017, 16:26

Tak to okamzite rusim svoj ucet v konkurencii a prechadzam do Tatra Banky. Dakujeme za informaciu ostatne banky urcite nemaju ziadnu ochranu ani podobne aplikacie kde si zablokujes kartu.
Mohli by ste prosim tu reklamu trosku viac zakamuflovat?

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kentuckysko3. december 2017, 8:45

Tak nech mi tatrabanka vysvetli, preco som si musel otvorit ucet v mBank, aj ked mam v Tatra Banke 3 ucty, a to iba preto, lebo Tatrabanka takmer ako jedina financna institucia na Slovensky nema na kartach 3D secure. Hmmm? Kvoli tomu mam 4 ucet s 3D secure kartou (nakupy cryptomien). Tolko o tom :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie