Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. januára 2017, 10:39
Čas čítania 0:00
Tomáš Macho

Mrazivý útok žraloka na potápača sa mohol skončiť smrťou. Iba zlomky sekundy ho delili od istého konca

ZAUJÍMAVOSTI ŽRALOK
Uložiť Uložené

Napadnutie týmto druhom nie je ojedinelé.

Ak nie ste spokojní s dovolenkou na Jadrane či Grécku a radšej by ste si vyskúšali trochu adrenalínového potápania, vyhliadnite si niektoré lokality v Austrálii, ktoré zaznamenali už v minulosti útok žralokov. Miesto pokojného "plavočenia" budete celú dobu vo vode dávať pozor, či sa na vás z niektorej strany nevalí žralok belavý alebo tiež Bull shark. Svoje anglické meno si nevyslúžil len tak, je totiž známy najmä pre svoju agresivitu. Vyskytuje sa prevažne v teplých, plytkých vodách blízko pobrežia, o čom vás presvedčí minútový záznam sprvoti pokojného lovu rybára a potápača Kerryho Daniela. Okrem iného naňho však natrafíte aj v riekach a teda nemá problém ani so sladkovodnými tokmi.

Mrazivý útok žraloka na potápača sa mohol skončiť smrťou. Iba zlomky sekundy ho delili od istého konca
Zdroj: www.youtube.com

Iba v zlomku sekundy sa v objektíve objavila táto dovolíme si tvrdiť krvilačná beštia, pričom okamžite zamierila ku svojmu cieľu a nebyť rybárovej pohotovej reakcie a harpúny, záznam z GoPro kamery by pravdepodobne exportoval až záchranný tím. Na obranu žraloka sa spustila proti rybárovi a príležitostnému potápačovi vlna kritiky sprevádzaná komentármi, že na žraločom území v prvom rade nemal čo robiť. "Vytrhol mi zbraň z ruky spolu s lanom. Neuvedomil som si, že bola zaseknutá v jeho ústach. Čakal som, kedy ju vypľuje, no potom mi napadlo, že to zato nestojí a odplával som preč," tvrdí 35-ročný Daniel. Apeluje tiež tým, že spolu s partiou sa sem každoročne vyberajú už 6 rokov a ešte sa s ničím podobným nestretli. Predpokladáme však, že aj skúsenému potápačovi by táto situácia priviedla poriadny strach a hnedú vlajku v plaveckom úbore. Každý jeden by zaiste konal inštinktívne. 

Mrazivý útok žraloka na potápača sa mohol skončiť smrťou. Iba zlomky sekundy ho delili od istého konca
Zdroj: www.youtube.com
Domov
Zdieľať
Diskusia