Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. novembra 2016, 14:47
Čas čítania 0:00
Tomáš Blahuta

Diskusie na YouTube čaká zmena. Vďaka novinke bude k dispozícii viac rozumných komentárov

TECH YOUTUBE
Uložiť Uložené

Nenávisť by mala byť odsunutá na druhú koľaj, no pozitívne a pekné príspevky sa zasa ľahšie dostanú k divákom a čitateľom.

Internetové diskusie sú miestom, kde sa môže udiať skutočne hocičo. Stačí, ak si nejakú z ich prečítate pod chúlostivou témou a hneď sa vám môžu dostaviť zmiešané pocity. Ešte horšie situácie nastávajú, ak sú povolené anonymné komentáre, kde nie je zrovna najjednoduchšie zistiť, kto vôbec dané príspevky a výroky v diskusiách zverejňuje, a preto sú niekedy až na hrane zákona . YouTube sa s podobnými neporiadnikmi rozhodol bojovať, a preto zavádza novinku. Po novom si budú môcť správcovia komentárovej sekcie (teda majitelia kanálov) zapínať upozornenia na samotnú diskusiu, označovať pozitívne a zaujímavé príspevky či pridávať k nim srdiečka podobne ako na Facebooku. Taktiež sa im odomyká možnosť zvoliť si pomocného moderátora diskusie, s ktorým z nej môžu spraviť krajšie miesto a nebude chýbať ani čierna listina nevhodných slov a fráz, vďaka čomu sa ľahšie zabráni nenávistným a vulgárnym komentárom pod jednotlivými videami.

Diskusie na YouTube čaká zmena. Vďaka novinke bude k dispozícii viac rozumných komentárov
Zdroj: youtube-creators

Pozdáva sa vám nový krok YouTubu?

Domov
Zdieľať
Diskusia