Vybrali sme snímky, ktoré sú jasným dôkazom toho, že naša krajina je naozaj prekrásna.
Dnes sa vám opäť pokúsime dokázať, že naša krajina patrí k tým najkrajším na svete a jediné, čo k jej objavovaniu potrebujete je odhodlanie, keďže ako sa hovorí, všetky tie najkrajšie veci sú zadarmo. Teda minimálne na Slovensku to asi naozaj platí. Spoločne sa pozrieme na výber desiatich najkrajších fotografií, ktoré pochádzajú od vás, našich čitateľov. V rámci facebookového projektu Kam dnes cestujú Slováci a Česi? nám dennodenne zasielate cestovateľské snímky z rôznych kútov sveta a občas sa medzi nimi nájde aj taká, z ktorej je už na prvý pohľad jasné, že pochádza z našej nádhernej a vo väčšine prípadov človekom nedotknutej prírody.
To nás doviedlo k tomu, aby sme sa pokúsili vybrať tie najlepšie fotky, ktorými by sme radi všetkým pripomenuli, že skutočne máme byť na čo hrdí a niekedy si neuvedomujeme a nevážime, čo všetko môžeme vidieť bez toho, aby sme cestovali stovky či tisíce kilometrov. Pevne veríme, že sa vám budú fotografie páčiť a po prečítaní celého článku si naplánujete cestu do jednej zo spomenutých destinácií. Už len pripomenieme, že poradie nemá absolútne žiadny vplyv na kvalitu fotografií a môžeme sa do toho pustiť.
Roman s kamarátmi sa rozhodli prespať na Kriváni a takto si nezabudnuteľný zážitok zvečnili. Silný vietor im síce veľmi neprial, ale nakoniec to vydržali a ráno si mohli užiť takéto nádherné divadlo.
Peťka si užívala odpočinok v západných Tatrách, odkiaľ si odniesla aj túto atmosférickú snímku.
Ak ste si doteraz mysleli, že za tými najkrajšími výhľadmi je potrebné cestovať do zahraničia, skúste jednoducho vyjsť na najbližší kopec a zamyslite sa ešte raz.
Snímka Plesa pochádza z Roháčov, ktoré si svoje výstižné pomenovanie vyslúžili vďaka nápadnej podobe s čertovými rohmi.
Cestou na Rysy sa vám zaručene naskytne podobný pohľad, na ktorý určite len tak ľahko nezabudnete. Podobne ako Peťo, autor snímky.
Táto slovenská krása sa nachádza v oblasti Malej Fatry. Snímka bola zhotovená z Poludňového Grúňa a na svedomí ju má Peter Hodulík.
Nádherné Vysoké Tatry očami odhodlaného turistu Maťa.
Verím, že väčšina z vás Štrbské pleso spoznala hneď na prvý pohľad. Vedeli ste, že je povrch pokrytý ľadom v priemere 155 dní v roku a vo februári 1920 boli naplánované na tomto mieste aj zimné športové hry, na ktorých sa mali zúčastniť hokejisti, krasokorčuliari či lyžiari? Akcia sa však nakoniec neuskutočnila pre nepriaznivé počasie.
Chata pri Popradskom plese od Martina. Toto miesto poznáme aj pod starším názvom Rybie pleso, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške približne 1500 metrov a svojou rozlohou sa na Slovensku radí na štvrtú priečku.