Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. februára 2023, 11:35
Čas čítania 0:27

Iba 15 kilometrov od slovenských hraníc bolo dnes nadránom zemetrasenie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na Ukrajine podľa odborníkov nie sú slabé zemetrasenia výnimočné.

V Zakarpatskej oblasti na Ukrajine iba približne 15 kilometrov od hraníc so Slovenskom zaznamenali v pondelok nadránom zemetrasenie s magnitúdou 3,3. 

„Zemetrasenie bolo zaznamenané v oblasti obce Veľká Dobroň (po ukrajinsky Velyka Dobroň) 19 kilometrov západne od mesta Mukačevo v Zakarpatskej oblasti. Epicentrum bolo v hĺbke dva kilometre,“ uviedol štátny seizmologický inštitút.

Zemetrasenie o 3.15 h miestneho času, 2.15 h SEČ nášho času, pocítili mnohí ľudia vnútri budov, vonku však takmer nebolo pozorovateľné. Pre obyvateľstvo podľa inštitútu nepredstavovalo žiadne ohrozenie.

Slabšie zemetrasenia na západe Ukrajiny nie sú výnimočné. Vlani v septembri zaznamenali zemetrasenie s magnitúdou 2,2 v Ivanofrankivskej oblasti. Európske stredomorské seizmologické stredisko (EMSC) do týchto chvíľ eviduje hlásenia o zemetrasení iba od ľudí z Ukrajiny.

Domov
Zdieľať
Diskusia