Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. januára 2023, 14:49
Čas čítania 1:11
Adriana Královičová

Magazín Rolling Stone nezaradil Céline Dion do zoznamu 200 najlepších spevákov sveta. Fanúšikovia sa búria

HUDBA SPEVÁCI A SPEVÁČKY
Uložiť Uložené

Na prvom mieste sa umiestnila Aretha Franklin, druhé miesto obsadila Whitney Houston. Medzi speváckymi legendami nechýbali umelkyne ako Billie Eilish, Taylor Swift či Ariana Grande.

Magazín Rolling Stone uverejnil zoznam 200 najlepších spevákov sveta. Spôsobili ním však poriadny rozruch, pretože v ňom chýba speváčka Céline Dion. Na Twitteri sa okamžite spustila vlna kritiky. „So všetkou úctou, zoznam bez Céline Dion, ktorá je pravdepodobne najlepšia vokálna a technická speváčka všetkých čias, je absolútna zrada,“ zanecháva komentár spevák Jamie Lambert. 

Rolling Stones Speváci Speváčky Hudba Twitter
Zdroj: Twitter (@SerpensRubrum)

Búrlivá diskusia nechýba ani na instagramovom profile Diet Prada, kde fanúšikovia a tiež celebrity uverejňujú nechápavé komentáre. „Céline Dion bude vždy jednou z najlepších speváčok na zemi. Jej hlas je šialený. Mali by vyhodiť novinára, ktorý urobil tento zoznam. Je smiešne nezahŕňať takých úžasných spevákov,“ rozhorčuje sa speváčka Mika Newton.

Rolling Stone zverejnil výber prostredníctvom Twitteru, kde fanúšikov vopred oboznámil, že zoznam bol venovaný najlepším spevákom a nie najlepším speváckym hlasom. Pri výbere vraj hrala rolu originalita, vplyv a celkový dôraz na odkaz umelca v rámci spoločnosti. 

Aj na to však majú nespokojní fanúšikovia jasnú odpoveď, ako hovorí jeden z mnohých komentárov pod statusom magazínu: „Spievate rukami alebo čo?“

Sociálne siete po zverejnení rebríčku zaplavili vtipné fotografie, ktoré reagujú na vynechanie Celin Dion zo zoznamu.
Sociálne siete po zverejnení rebríčku zaplavili vtipné fotografie, ktoré reagujú na vynechanie Celin Dion zo zoznamu. Zdroj: Twitter(@Encore1Soir)

„Hlas môže byť nádherný, talent je, samozrejme, pôsobivý a významný. Iste, veľa ľudí sa narodilo s perfektným hlasom a neobmedzeným rozsahom. Niektorí majú hlasy drsnejšie, podivnejšie a niektorí zas jemnejšie. Ako poznamenávame pri čísle 112, ktoré patrí Ozzymu Osbournovi, tento spevák nemá to, čo by väčšina ľudí nazvala dobrým hlasom, ale Ozzy má skvelý hlas. To by mohlo poukazovať na veľa ľudí z tohto zoznamu,“ píše Rolling Stone.

Odporúčané
Lobo Ismail: Keď som nahrával hity ako Ty si moja láska, netušil som, čo spievam. Slovenčina mi znela ako štebot vtákov (Rozhovor) Lobo Ismail: Keď som nahrával hity ako Ty si moja láska, netušil som, čo spievam. Slovenčina mi znela ako štebot vtákov (Rozhovor) 18. novembra 2023, 12:30

Medzi speváckymi legendami ako Frank Sinatra, Iggy Pop, Alicia Keys či Donna Summer sa v rebríčku sa umiestnili aj aktuálne obľúbené speváčky ako Rosalia, Billie Eilish, SZA, Lana Del Rey aj Taylor Swift. V popredných miestach nechýbali Mary J. Blige, Adele či Freddie Mercury. 

Na začiatku decembra 2022 bol Céline Dion diagnostikovaný Stiff person syndróm, ktorý jej znemožňuje chodiť aj spievať. Pre ochorenie zrušila niekoľko plánovaných zastávok európskeho turné. 

Domov
Zdieľať
Diskusia