Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ema Stanovská
4. augusta 2022, 20:00
Čas čítania 1:28

TOP 3 vo štvrtok: Čína cvičí pri Taiwane, Rusko odsúdilo americkú basketbalistku a Nicholsonová hovorí o novej strane

Kategória:
News
Uložiť Uložené
TOP 3 vo štvrtok: Čína cvičí pri Taiwane, Rusko odsúdilo americkú basketbalistku a Nicholsonová hovorí o novej strane
Zdroj: Refresher

Toto sú top správy dnešného dňa.

Čína vypálila rakety ponad Taiwan

Čína odštartovala štvordňové vojenské cvičenie. Počas neho vypálila v blízkosti Taiwanu niekoľko balistických striel. 

Päť rakiet čínskej armády dopadlo do japonskej výlučnej ekonomickej zóny, ktorá sa rozprestiera do vzdialenosti 370 kilometrov od japonského pobrežia, pričom viaceré rakety preleteli priamo ponad ostrov Taiwan. Viac sa dočítaš tu.

Ruský súd odsúdil americkú basketbalistku

Ruský súd odsúdil basketbalovú hviezdu ligy WNBA Brittney Grinerovú na 9 rokov väzenia po tom, čo ju uznali vinnou z pašovania drog so zločinným úmyslom. Musí tiež zaplatiť pokutu 1 milión rubľov (asi 16-tisíc eur).

 
Grinerovú zatkli s menej ako jedným gramom konopného oleja v batožine na moskovskom medzinárodnom letisku Šeremetevo 17. februára, krátko predtým, ako Rusko napadlo Ukrajinu. Uznali ju vinnou z pašovania drog – zo zločinu, ktorý podľa sudkyne spáchala úmyselne. Basketbalistka priznala chybu.

8. novembra 2022, 20:00 Čas čítania 1:40 Top 3 v utorok: LEGO reaguje na Dráčik, Orosch útočil na LGBTI+ ľudí už v lete a Slovákov čaká výmena vrchnákov Top 3 v utorok: LEGO reaguje na Dráčik, Orosch útočil na LGBTI+ ľudí už v lete a Slovákov čaká výmena vrchnákov

Grinerovej právnici tvrdia, že ak niekedy užívala konopný olej, tak len doma v Arizone, kde je legálny, veľmi zriedkavo, v krátkych obdobiach medzi súťažami a na dovolenke, len na predpis lekára pre silné bolesti spôsobené športovým zranením. Viac sa dočítaš tu.

Lucia Ďuriš Nicholsonová hovorí o novej strane

Lucia Ďuriš Nicholsonová tvrdí, že na Slovensku môže vzniknúť nová politická strana, ktorá zoberie voličov Hlasu-SD a zároveň nebude kanibalizovať napríklad Progresívne Slovensko.

„Slovensko je tehotné na kvalitnú politickú stranu... Je signifikantný počet ľudí, ktorí dnes nemajú koho voliť,“povedala pre Refresher odídenkyňa zo strany SaS Refresheru. 

Europoslankyňa sa už viac ako rok stretáva s mladými ľuďmi, ktorí by sa podľa nej mohli spojiť do jedného politického subjektu. Ďuriš Nicholsonová potvrdila, že sa o projekte rozpráva aj s Ivanom Korčokom, Ivanom Miklošom a Mikulášom Dzurindom. Celý rozhovor si môžeš prečítať tu.

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Zdroj: Refresher/Pavol Chochula

Instagramový post dňa

Zendaya a Lewis Hamilton budú tvárami jesennej kampane talianskej módnej značky Valentino. Za žiarivo ružovou kolekciou stojí kreatívny riaditeľ Pierpaolo Piccioli. Jednofarebný, no určite nie nudný styling pripravil Law Roach, ktorý na Instagrame ukázal aj zákulisie fotenia.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Law Roach (@luxurylaw) 

Domov
Zdieľať
Diskusia