Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 24. 10. 2021 meniny má Kvetoslava

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Alec Baldwin bol hodiny po streľbe hysterický a údajne zrušil všetky budúce projekty. Takto prežíval tragédiu z natáčania Alec Baldwin bol hodiny po streľbe hysterický a údajne zrušil…
Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom: Strieľali po nás džihádisti, ale za tie peniaze sa to neoplatí (Rozhovor) Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom:…
Sú známe prvé závery vyšetrovania smrteľnej streľby na natáčaní filmu s Alecom Baldwinom. Na pľaci nevedeli, že náboje sú ostré Sú známe prvé závery vyšetrovania smrteľnej streľby na natáčaní…
Alec Baldwin prvýkrát prehovoril o tragédii na pľaci. Mám zlomené srdce, vraví Alec Baldwin prvýkrát prehovoril o tragédii na pľaci. Mám…
Známy predajca kávy si musel zmeniť logo, pretože to predošlé bolo rasistické Známy predajca kávy si musel zmeniť logo, pretože to predošlé…
Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby prekazil oslavu narodenín jej dcéry. Povolenie filmárom nestačilo Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby…
News

Pellegrini je proti zvýhodňovaniu zaočkovaných. Demonštranti ho napriek tomu vypískali a označili za zradcu

„My sme tu doma“ a „Máme toho dosť“, skandovali na proteste pred NR SR.

Jakub Paulík, Viktor Kniš
23. júl 2021, 9:25 Čas čítania: 8:04
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
News
15
Jakub Paulík
Viktor Kniš
23. júl 2021, 9:25
Čas čítania: 8:04

Pellegrini je proti zvýhodňovaniu zaočkovaných. Demonštranti ho napriek tomu vypískali a označili za zradcu

„My sme tu doma“ a „Máme toho dosť“, skandovali na proteste pred NR SR.

Jakub Paulík
Viktor Kniš
23. júl 2021, 9:25
Čas čítania: 8:04
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Sledovanie protestov v článku Naživo sme ukončili. 

 

19:00 – Policajný prezident Peter Kovařík dal vykonať kontrolu, či polícia zvládla dav, nepodcenila situáciu a vykonala dostatočné bezpečnostné opatrenia. Uviedol to v reakcii na piatkový protest stoviek nespokojných občanov pred budovou Národnej rady SR v Bratislave.


„Som v kontakte s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Bratislave, ktoré má v kompetencii dohliadať na verejný poriadok na zhromaždení. Vyhodnotíme situáciu a potom budeme vedieť odpovedať, či došlo k neočakávaným aktivitám protestujúcich, ktoré polícia mala alebo nemala pod kontrolou,“ povedal Kovařík. (tasr) 

 

17:30 – Podľa predsedu vlády Eduarda Hegera je súčasťou demokracie aj právo vyjadriť svoj názor. Dôležité však je, aby demonštrácie prebiehali pokojne. Akýkoľvek útok alebo agresia voči policajtom sú neprípustné.


„Rozumiem, že ľudia sú už z pandémie unavení, a nikomu z nás nie sú opatrenia príjemné. Avšak robíme ich preto, aby sme chránili životy všetkých občanov Slovenska. Aj tých protestujúcich,“ skonštatoval predseda vlády.


Premiér opätovne zdôraznil, že by nemalo ísť o politickú tému, ale tému ochrany zdravia. Pripomenul, že so zdravím sa neobchoduje, zdravie sa podľa neho má chrániť. „Je veľmi nešťastné, ak politici nabádajú, podnecujú na demonštrácie, o to viac, ak vnášajú prvky násilia,“ skonštatoval Heger na brífingu po piatkovom očkovaní. Odsúdil násilie a radikalizáciu, s pokojnou demonštráciou by problém nemal.  

 

Zdroj: TASR/Pavol Zachar

 

16:10 – O návrhu zákona týkajúceho sa zvýhodňovania zaočkovaných by mal parlament hlasovať ešte dnes vo večerných hodinách, vzhľadom na rozhodnutie hnutia Sme rodina nepodporiť návrh, ale zostať počas hlasovania v pléne, bude výsledok hlasovania veľmi tesný. 

15:35  Mestská polícia v Bratislave priebežne monitoruje bezpečnostnú situáciu v hlavnom meste pre piatkový protest pred Národnou radou SR. „V prípade zvýšeného ohrozenia verejného poriadku vieme adekvátne na vzniknutú situáciu reagovať,“ uviedla hovorkyňa polície Barbora Krajčovičová.

 

15:20 – Boris Kollár povedal, že bude od policajného prezidenta žiadať adekvátne vysvetlenie, prečo pustili demonštrantov až k budove a nenainštalovali zábradlia. V prípade nedostatočného vysvetlenia bude žiadať vyvodenie zodpovednosti. 

 

14:55 – Minister vnútra Roman Mikulec vyjadril pochopenie, že pre niektorých ľudí sú pandémia i s ňou súvisiace obmedzenia natoľko frustrujúce, že sa rozhodnú prísť protestovať pred parlament. Nedokáže však pochopiť, aký je skutočný úmysel a cieľ ľudí, ktorí po prítomných policajtoch hádžu vajíčka a striekajú ich kečupom. Je však presvedčený, že snaha vyvolať otvorený dialóg to nie je.


Minister skritizoval opozičných poslancov Ľuboša Blahu, Roberta Fica a Mariana Kotlebu. „Jediné, o čo sa usilujú, je burcovať ľudí, vyvolávať vášne, nepokoje, neustále klamať a šíriť dezinformácie,“ skonštatoval Mikulec. Títo poslanci podľa jeho slov vymieňajú životy ľudí za percentá v prieskumoch, namiesto spájania rozdeľujú a správajú sa viac ako pokrytecky.

 

 

14:25 – Mimoparlamentná SNS proti zásahu polície pred NR SR protestuje. Hovorí o „zneuctení“ parlamentu. Predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) vyzýva, aby sa vzdal funkcie a demonštrantom sa ospravedlnil. „Je to hrubý zásah do práv občanov,“ konštatuje v stanovisku SNS. Strana zároveň odsudzuje akékoľvek prejavy násilia. (tasr)

14:03 – Zhromaždenie pred budovou NR SR je podľa Starého Mesta v rozpore so zákonom. Staromestská samospráva uviedla, že verejné zhromaždenie jej bolo oznámené v súlade so zákonom, avšak na mieste Zámocká ulica pri hradnom múre tak, aby bola zachovaná 50-metrová vzdialenosť od budovy Národnej rady SR v čase od 8.00 do 14.00 h.  

 

„Podľa zákona o zhromažďovacom práve sú zakázané zhromaždenia v okruhu 50 metrov od budov zákonodarného zboru alebo od miest, kde tento zbor rokuje. Konanie verejného zhromaždenia bolo obcou oznámené Policajnému zboru,“ uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove. Ide podľa jeho slov o štandardný postup, polícii oznamuje miestny úrad všetky verejné zhromaždenia. (tasr)

 

13:45 – „Smer-SD podporuje protesty občanov, ktorí vyjadrujú svoj názor legitímnym spôsobom,“ vyhlásil podpredseda parlamentu Juraj Blanár. Dnešný návrh zákona ich poslanci nepodporia.

 

13:30 – Desiatky policajných ťažkoodencov začali postupne vytláčať protestujúci dav spred vstupu do Národnej rady SR v Bratislave smerom k ochrannej zóne pod schody vedúce k parlamentu. Zatiaľ sa to zaobišlo bez väčších incidentov. Demonštranti kričia heslá ako „Gestapo“, v proteste chcú pokračovať.

 

Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

 

13:27 – Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini protestujúcim občanom povedal, že jeho strana zákon týkajúci sa covid preukazov nepodporí, dav ho však vypískal a označil za zradcu.

 

13:01 – Policajný prezident Peter Kovařík podľa TASR nariadil v súvislosti s dnešným protestom kontrolu a prešetrenie postupu.

 

12:57 – Poslanec Radovan Sloboda zo strany SaS poukázal na to, že demonštranti porušili zákon o zhromažďovacom práve, § 1 ods. 5: „Sú zakázané zhromaždenia v okruhu 50 m od budov zákonodarného zboru alebo od miest, kde tento zbor rokuje.“

12:39 – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok sa smeje na tom, že Ľuboš Blaha a Marian Kotleba spojili na proteste svoje sily. „Coming out poslanca slovenskej sociálnej demokracie. Takto to vyzerá, keď sa ten, čo sa hlási k ľavici, antifašizmu či odkazu SNP, už nevládze ďalej pretvarovať a prosí o slovo pravicového extrémistu,“ napísal.

 

„Dnes pred parlamentom. Bratanie ako kedysi po pakte Molotov – Ribbentrop,“ pripojil sa na Facebooku k jeho vyjadreniu poslanec Ján Benčík.

 

 

12:33 – Protestujúci tvrdia, že dnešným dňom sa protest nekončí, a podľa TASR spomínajú, že by pred parlamentom postavili stanový tábor.

 

12:31 – Predseda poslaneckého hnutia Sme rodina Peter Pčolinský tvrdí, že dnešný priebeh protestu je zlyhaním polície a jej prezidenta Petra Kovaříka. Na predloženom návrhu mu prekáža, že vytvára dve kategórie ľudí – očkovaných a neočkovaných.

 

12:20  „Protestovať je právo, no dá sa to aj pokojne a nenásilne. A nie, nezmeníme názor a zákon o verejnom zdraví podporíme. Nikoho nediskriminuje, naopak, pomáhame ekonomike. Očkovanie je zodpovednosť,“ podporil slová svojich koaličných partnerov podpredseda parlamentu Juraj Šeliga.

 

12:17 – Zranenú policajtku nemuseli previezť do nemocnice. „Môžem potvrdiť, že sme dostali výzvu o pomoc pre policajtku, ktorú údajne napadli obranným sprejom a približne hodinu po incidente jej prišlo nevoľno. Na mieste ju ošetrila posádka záchrannej zdravotnej služby,“ povedala pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2566 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom: Strieľali po nás džihádisti, ale za tie peniaze sa to neoplatí (Rozhovor)Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom: Strieľali po nás džihádisti, ale za tie peniaze sa to neoplatí (Rozhovor)
Monika Beňová: Ruku do ohňa nemôžem dať za nikoho zo Smeru, iba za seba (Rozhovor)Monika Beňová: Ruku do ohňa nemôžem dať za nikoho zo Smeru, iba za seba (Rozhovor)
Vyhorenie nie je „medaila cti“. Dovolenka ti nepomôže, spôsobiť ho môže aj vnútorná neistota či prehnané nadšenieVyhorenie nie je „medaila cti“. Dovolenka ti nepomôže, spôsobiť ho môže aj vnútorná neistota či prehnané nadšenie
VIAC

 

12:14  „Sloboda prejavu a sloboda zhromažďovania je ústavou garantované právo každého. Pre aktuálne vládnuce strany to môže byť akokoľvek nepríjemné, kým sú opačné názory vyjadrené len slovami a nie fyzickými útokmi, je to v poriadku. Sedím v rokovacej sále a zdá sa mi, že všetci poslanci sú tu, a teda vo výkone mandátu im nebolo zabránené,“ napísal na Facebooku podpredseda parlamentu Gábor Grendel.

 

12:10 – „Súčasťou demokracie je aj právo vyjadriť svoj názor. Dôležité však je, aby demonštrácie prebiehali pokojne. Akýkoľvek útok alebo agresia voči policajtom sú neprípustné,“ povedal k dnešnému protestu premiér Eduard Heger.

 

„Rozumiem, že ľudia sú už z pandémie unavení, a nikomu z nás nie sú opatrenia príjemné. Avšak robíme ich preto, aby sme chránili životy všetkých občanov Slovenska. Aj tých protestujúcich,“ dodal pre TASR.

 

11:49 – Stanovisko polície k dnešnému protestu: „V rámci opatrenia bol využitý aj antikonfliktný tím, a to na priamu a intenzívnu komunikáciu s účastníkmi zhromaždenia, ktorá po celý čas prebiehala a aj naďalej prebieha. Keďže účastníci neakceptovali tento spôsob komunikácie, bola polícia nútená pristúpiť k prijatiu adekvátnych opatrení.“

 

Podľa polície bolo verejné zhromaždenie pred parlamentom neohlásené. Predseda parlamentu Boris Kollár dnes, naopak, tvrdil, že protest bol vopred avizovaný.

 

 

11:46 – Občiansky tribunál znova spomína dezinformácie, pokiaľ ide o samovraždu Milana Lučanského. Tvrdia, že ho zavraždili. Policajtka, ktorú dnes zranil dav demonštrantov, je podľa ich názoru iba „senzácia pre izraelskú Markízu“.

 

11:29 – Minister obrany Jaroslav Naď kritizuje Mariana Kotlebu, ktorý vraj burcuje ľudí k násiliu. 

 

„NAJVYŠŠÍ SÚD UŽ MÁ TERMÍN NA PREROKOVANIE ODVOLANIA KOTLEBU? Alebo sa budeme ešte dlho nečinne prizerať, ako sa fašisti a časť Smeru družne plece pri pleci predbiehajú v tom, ako útočia (už aj fyzicky) na políciu a iné štátne inštitúcie spoločne s partiou neprispôsobivých jedincov, ktorých burcujú k trestnej činnosti?“ napísal na Facebooku.

 

 

11:24 – Protestujúci si pustili prerobenú rockovú verziu slovenskej hymny, ktorú začali spievať aj demonštranti. Po hymne nasledovala ľudová pieseň Na Kráľovej holi a Elán so skladbou Od Tatier k Dunaju.

 

11:21 – Z davu zaznievajú vulgárne výrazy voči prezidentke Zuzane Čaputovej.

 

11:19 – Poslanecké grémium predseda parlamentu Boris Kollár nezvolá, prišiel oznámiť Marian Kotleba. „Hajzel, mafián, slovenská mafia,“ komentovali toto rozhodnutie protestujúci. Kotleba kritizuje, že úlohou predsedu parlamentu má byť služba ľuďom.

 

11:17 – Šéfka politickej strany Za ľudí Veronika Remišová odsúdila útoky protestujúcich na policajtov. Demonštráciu označila za „agresívnu“.

 

„Plne rešpektujem právo občanov pokojne demonštrovať, ale v demokratickej spoločnosti je neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona,“ napísala na Facebook.

 

 

11:13 – Ľudia chcú, aby bolo rokovanie poslaneckého grémia vysielané naživo. Kotleba sľúbil, že túto požiadavku predložia, ale nevedia, či prejde. Jeho kolegovia z ĽSNS to však „určite budú žiadať“, povedal.

 

11:10 – Marian Kotleba vyzýva k pokojnému protestu a chce, aby ľudia neútočili na policajtov. Kotleba vysvetľuje, že zasadne poslanecké grémium, kde sa budú poslanci rozhodovať, či časť protestujúcich pustia do parlamentu. Zvažujú, že by mohlo ísť zhruba o 30 ľudí. Upozornil však na to, že väčšinu v parlamente ovláda koalícia.

 

„Mnohí sú tu z donútenia a viem, o čom sa s nimi rozprávame, keď nie sú v službe,“ tvrdí Marian Kotleba o policajtoch a znova vyzval na to, aby na nich neútočili.

 

11:01 – „Je fatálnym zlyhaním polície a policajného prezidenta Petra Kovaříka, že sa protestujúci dav dostal až pred vstupné dvere do budovy Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave,“ okomentoval situáciu pred parlamentom predseda NR SR Boris Kollár. Okrem toho potvrdil, že pri proteste demonštranti zranili policajtku a policajti museli proti davu použiť slzný plyn.

 

„Tí ľudia, samozrejme, že bojujú proti niečomu. To neznamená, že ich budeme obuškovať alebo striekať vodnými delami či budeme na nich púšťať slzotvorný plyn. Keby to policajti zvládli a boli vonku zátarasy, tak sa nič takéto nestane,“ myslí si Kollár. Uvádza, že sa mal protest odohrávať aspoň 50 metrov pred budovou NR SR a dnešný protest sa vymkol spod kontroly.

 

„Je nemysliteľné, aby to došlo do takéhoto štádia,“ povedal. Policajného prezidenta Kovaříka bude „brať na zodpovednosť za všetko, čo sa tu udialo“. Policajti sa mali podľa názoru Kollára na protest lepšie pripraviť, pretože bol vraj vopred avizovaný.

 

10:58 – Na demonštrácii opäť odznieva kritika vakcín, ktoré údajne zabíjajú naše rodiny. Protestujúci však neuvádzajú žiadne dôkazy. Policajtov označujú za „prostitútky Západu“. Chcú, aby Vladimir Putin pomohol slovenskému národu.

 

10:53 – Pred ľudí predstúpili dezinformátori z Občianskeho tribunálu a vyzývajú Mariana Kotlebu, aby sa k nim pridal. Spomínajú Rusko a Bielorusko, ktoré sú podľa nich nezávislé štáty. Vo viacerých regiónoch Ruska už pritom zaviedli čiastočne povinné očkovanie.

 

10:46 – Ľudia z davu nadávali na kameramana a kričali, aby prestal natáčať. Policajti ho museli eskortovať o niekoľko desiatok metrov ďalej. Jeden z protestujúcich mu následne začal chytať jeho vizitku a zisťovať, pre ktoré médium pracuje.

 

 

Udalosti, ktoré sa udiali pred 10.45 h, nájdeš v texte nižšie.

 

Pred parlamentom sa krátko po 9. hodine stretol dav demonštrantov, ktorý protestuje proti opatreniam proti ochoreniu covid-19.

 

Po pol jedenástej pred ľudí znova vystúpil Marian Kotleba a vyzval k jednote národa. Keď zákon v parlamente prejde, doplatíme na to podľa jeho tvrdenia všetci. „Bojujeme za všetky deti na Slovensku,“ tvrdí. „Vakcína je smrť“ a „Vakcínu si nedáme“, kričia ľudia po jeho príhovore.

 

Krátko nato muž s mikrofónom obvinil vládu z toho, že zavraždila generála Milana Lučanského. Po Kotlebovi vystúpil aj poslanec Tomáš Taraba, ktorého dáv sústavne prerušoval. „Taraba je klamár, všetci sú klamári,“ ozývajú sa dve protestujúce ženy.

 

„Ľudia, napľujte svojim nepriateľom do očí,“ vyzýval muž s mikrofónom krátko pred desiatou. Bojujú vraj proti „covid terorizmu“ a „zapredaným figúrkam“ či „biologickej a manipulatívnej vojne“. Denník N uvádza, že dav ľudí napadol policajtku, ktorú zranenú odviedli do budovy. Po policajtoch zároveň hádžu vajíčka.

 

Pred dav ľudí vystúpil líder ĽSNS Marian Kotleba. Proti návrhu v parlamente budú vraj hlasovať spoločne so stranou Smer-SD. Ich cieľom je údajne „ochrana detí, za ktoré sa chcú postaviť“. Dav krátko nato kričí na ochranku a policajtov, aby im „vydali parlament“. Mariana Kotlebu žiadajú, aby sa postavil na čelo ich protestu. „Gestapo, gestapo!“ kričia opakovane.

 

Pred demonštrantov predstúpili poslanci Smeru Ľuboš Blaha a Ladislav Kamenický. Po príchode ťažkoodencov, ktorí odsunuli dav spred vchodu, ľudia znova zborovo kričia: „Gestapo!“

 

Muž z davu sa policajtov strážiacich parlament pýta: „Máte deti? Sú to aj vaše deti.“ „Komu slúžite?“ pýta sa ďalší protestujúci. „Čoho sa bojíte?“ pridala sa žena stojaca vedľa neho. Strážci zákona na ich otázky nereagujú a stoicky postávajú v rade.

 

„Fašisti“, „My sme tu doma“, „Máme toho dosť“, „Za mreže“, „Vláda ľudu“ a „O nás bez nás“, počuť hlasy protestujúcich. Demonštranti sa už chceli dostať dovnútra parlamentu, v čom im bránia policajti a ochranka.

 

Muž držiaci mikrofón kričal, že „majú právo vstúpiť do parlamentu, pretože je to ich parlament“. Podľa Denníka N museli policajti proti tlačiacim sa ľuďom použiť aj slzný plyn. Neskôr vyzývali Roberta Fica, aby sa postavil „na ich stranu, na čelo odboja a povstania“. „Nech žije Fico,“ opakovali zborovo následne.

 

TV Markíza informuje, že sa pred parlamentom zišlo niekoľko stoviek ľudí. Medzi protestujúci dav prišli aj poslanci Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Marian Kotleba (ĽSNS). O 10. hodine sa má v parlamente začať mimoriadna schôdza týkajúca sa digitálneho covid preukazu. Ním by sa ľudia mohli preukazovať napríklad pri vstupe do podnikov.

 

 

 

 

  
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: TASR/Pavel Neubauer
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy news
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dostávaj upozornenia na aktuálne udalosti, ako je táto. Zapnúť upozornenia
Dnes populárne články
Alec Baldwin bol hodiny po streľbe hysterický a údajne zrušil všetky budúce projekty. Takto prežíval tragédiu z natáčania Alec Baldwin bol hodiny po streľbe hysterický a údajne zrušil všetky…
Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom: Strieľali po nás džihádisti, ale za tie peniaze sa to neoplatí (Rozhovor) Mladý Slovák bol 5 rokov elitným francúzskym legionárom: Strieľali po…
Sú známe prvé závery vyšetrovania smrteľnej streľby na natáčaní filmu s Alecom Baldwinom. Na pľaci nevedeli, že náboje sú ostré Sú známe prvé závery vyšetrovania smrteľnej streľby na natáčaní filmu…
Alec Baldwin prvýkrát prehovoril o tragédii na pľaci. Mám zlomené srdce, vraví Alec Baldwin prvýkrát prehovoril o tragédii na pľaci. Mám zlomené…
Známy predajca kávy si musel zmeniť logo, pretože to predošlé bolo rasistické Známy predajca kávy si musel zmeniť logo, pretože to predošlé bolo…
Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby prekazil oslavu narodenín jej dcéry. Povolenie filmárom nestačilo Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť