Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 3. 4. 2020 meniny má Richard

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
News
0
Timea Krauszová
11. marec 2020, 8:14
Čas čítania: 10:30

Záznam: Od štvrtka bude na Slovensku mimoriadna situácia

Všetky dôležité informácie v súvislosti s koronavírusom sledujeme naživo.

Timea Krauszová
11. marec 2020, 8:14
Čas čítania: 10:30
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
 Na Slovensku otestovali viac ako 600 vzoriek, potvrdených je 10 oficiálne nakazených.

• Zatiaľ neplatí celoplošné pozastavenie výučby, zatvorené sú viaceré materské, stredné aj vysoké školy.


• Vláda od 10.3. dňa zakázala všetky verejné podujatia. Týka sa aj to bohoslužieb a omší.

• Kiná na celom území Slovenska prestali od včera premietať.

• Na pohreboch sa môžu zúčastniť od stredy do 23. marca výlučne iba blízke osoby.

• Hokejová Tipsport liga končí pre koronavírus. Majstra na ľade tento rok nespoznáme.

 

20:10 Slovenská akadémia vied sa ponúkla, že by dokázala testovať 500 vzoriek denne. „Ak je to pravda, bola by to výborná správa a poskytli by sme im peniaze,“ povedal Pellegrini. V najbližších dňoch by sa tak malo omnoho viac testovať. (Denník N)

 

19:59 – V prípade podozrení na nákazu novým koronavírusom budú po novom možné aj domáce vyšetrenia, ktoré zabezpečí mobilná odberná jednotka. Mobilná jednotka zistí, či je pacient pozitívny na ochorenie COVID-19 a samotní infektológovia sa budú môcť na klinike venovať len vážnym stavom, ktoré si vyžiadajú hospitalizáciu.

 

19:36  Mesto Prešov ruší stránkové hodiny mestského úradu, výnimkou je len pokladňa na Jarkovej ulici a podateľňa na Hlavnej ulici. Jednotlivé oddelenia môžu občania kontaktovať telefonicky alebo emailom. (tasr)

 

19:10 – Najprv reštaurácie, potom kiná a maloobchod. Koronavírus možno mnohých privedie ku krachu. Globálne bude mať najväčšie problémy letectvo, šport a bežný maloobchod. Všetko ale bude závisieť od toho, ako dlho nás bude ochorenie ohrozovať.

 

 

18:50 – V Taliansku hlásia najväčší nárast úmrtí na koronavírus za 24 hodín v absolútnych číslach od 21. februára, keď bol potvrdený prvý prípad. Počet úmrtí sa dnes zvýšil o 196 na 827, nakazených je celkovo už takmer 12 500. (ansa)

 

18:40  Na krízovom štábe budú zajtra riešiť, či zatvoria všetky školy na 14 dní a či bude 14-dňová karanténa pre všetkých, ktorí sa vrátia zo zahraničia. Mobilní operátori dali podľa premiéra Pellegriniho ponuku, že vedia poskytnúť informácie o tom, kde a ako dlho človek bol.

 

 

18:30 – Krízový štáb vo štvrtok pravdepodobne plošne uzavrie školy na 14 dní. „Zľahčuje nám to situáciu,“ povedal bratislavský primátor Matúš Vallo po rokovaní vlády. Situácia v Bratislave je podľa neho taká, že školy by mali byť zatvorené. Mesto tak môže spraviť len na päť dní. Premiéra tiež poprosili, aby štát pomohol s rúškami a dezinfekčnými prostriedkami.

 

 

18:19  Od štvrtkového rána bude na Slovensku vyhlásená mimoriadna situácia. Oznámil to bratislavský primátor Matúš Vallo, ktorý sa zúčastnil rokovania vlády.

 

18:10 Prvé úmrtie na koronavírus oznámilo Švédsko. Krajina má 481 prípadov nákazy, najviac zasiahnutý je Štokholm. Ochoreniu podľahol starší človek. (thelocal.se)

 

17:37 – Svetová zdravotnícka organizácia považuje šírenie koronavírusu za pandémiu. Celosvetovo sa nakazilo vyše 120-tisíc ľudí, z ktorých viac ako 4000 infekcii podľahlo.

 

 

 

 

17:28 – Firma Zornica začne v nasledujúcich dňoch vyrábať nielen bežné rúška, ale aj špeciálne rúška s vrstvou zo striebra.Povedali, že ich predajná cena bude 2,25 €. Mali by sa dať opakovane použiť a mali by mať antibakteriálne a antibiotické účinky. Zástupca firmy to oznámil po rokovaní na úrade vlády.

 

 

17:17 – Aj samosprávne kraje kritizujú štát, že zlyháva pri ochrane pred koronavírusom. V Banskobystrickom kraji čakali na odvezenie vzoriek do laboratória celý víkend, pretože hygiena tam nepracuje nepretržite. V Trnavskom kraji majú zasa na 600-tisíc obyvateľov len jednu sanitku na zber vzoriek. (Denník N)

 

17:05 – Univerzitná nemocnica v Košiciach až do odvolania zastavuje plánované hospitalizácie a operácie okrem onkologických a akútnych pacientov. K opatreniu došlo z dôvodu nutnosti zabezpečenia voľných lôžkových a personálnych kapacít pre prípad zhoršenia epidemiologickej situácie, uviedla nemocnica. (tasr)

 

16:59 – Pred mesiacom slovenský biznismen Eduard Šebo kúpil v celej Európe rôzne zdravotnícke pomôcky od rúšok až po kombinézy, aby ich potom za 3 milióny eur predal do Číny. Teraz keď ochranné pomôcky chýbajú na Slovensku, ich chce zasa voziť sem. (Denník E)

 

16:42 – Nákupné centrum City Arena v Trnave čelí falošnej správe o údajne infikovanej osobe v prevádzke potravín, ktorá sa šíri na sociálnych sieťach. City Arena kontaktovala prevádzkovateľa potravín, ten správu o infikovanej osobe dementoval. (MY Trnava)

 

16:15  Od zajtra až do pondelka 16.3.2020 (vrátane) budú zatvorené všetky stredné školy v pôsobnosti Žilinského kraja.

 

15:57 –  „Stav pripravenosti a úprimnosť vyhlásení je na úrovni KSČ a Černobyľu,“ kritizuje postupy našej vlády Asociácia nemocníc Slovenska. Žiadali o pomoc s ochrannými materiálmi, ale vláda im podľa nich neodpovedala. (Denník N)

 

„Asociácia nemocníc Slovenska už pred takmer dvoma týždňami (3. 3.), teda ešte v čase, keď nebol známy ani jeden prípad v SR, oficiálne listom požiadala MZ SR a Správu štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR o stave a pripravenosti zásob ochranných pomôcok, aby naši členovia vedeli, s čím môžeme rátať,“ priblížil riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík pre TASR.

 

15:53 – Od štvrtka 12. marca predbežne do 20. marca sa prerušuje vyučovanie na základných školách v Topoľčanoch. (tasr)

 

15:52 –  Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici bude od 12. do 22. marca zatvorené. (tasr)

 

15:47 – Štvrtkový prvý osemfinálový duel futbalovej Európskej ligy UEFA 2019/2020 FC Sevilla – AS Rím sa neuskutoční, pretože talianskym futbalistom nedovolili letieť do Španielska. O náhradnom termíne zatiaľ nevieme. (goalsnews)

 

15:38 – Greta Thunberg podporila požiadavku zdravotníckych úradov, podľa ktorých sa majú ľudia pre koronavírus vyhýbať masovým podujatiam. Miesto toho vyzýva k digitálnemu štrajku. „Osobne odporúčam poslúchnuť expertov, najmä v ohrozených oblastiach,“ napísala na Twitter.

 

 

 

15:08 – Maďarská vláda  uzavrela všetky školy a univerzity, zakázala vstup občanom z najviac postihnutých krajín a zrušila aj hromadné podujatia. (napi.hu)

 

14:57 – Maďarská vláda vyhlásila avizovaný stav núdze. (napi.hu

 

14:56 – Poľsko bude na hraničných priechodoch vykonávať hygienické kontroly.  „Prípadné zdržanie spôsobené hygienickými kontrolami možno očakávať na hraničných priechodoch Oravská Polhora – Korbielów, Skalité – Zwardoń, Vyšný Komárnik – Barwinek, Trstená – Chyžné a Podspády – Jurgów," uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí. Kontroly budú prebiehať od stredy do odvolania. (tasr)

 

14:50 –  Testovacích sád na nový koronavírus je a bude dosť, vo štvrtok 12. 3. pribudnú ďalšie, ubezpečil Peter Pellegrini. „Testujeme každého, u koho je testovanie potrebné,“ povedal. Premiér verí, že situácii pomôže aj využitie rýchlotestov.

 

„Podľa nich budeme vidieť, či prípadov infikovaných narastá alebo nie," upozornil. Doterajší pomalý nárast a relatívne nízky počet potvrdených prípadov na Slovensku je podľa neho výsledkom i promptných reštriktívnych opatrení na úrovni štátu a krajov. (tasr)

 

14:48 – Handlová od piatka 13. 3. do pondelka 16.3. preruší vyučovanie na školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, vyzýva k tomu aj súkromné školy. (tasr)

 

14:43Česko má ďalší potvrdený prípad, dohromady ich je tak 67, informoval o tom český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. (ta3)

 

14:33 – Nórsko pre koronavírus ruší veľké vojenské cvičenie NATO, ktorého sa malo zúčastniť 15000 vojakov aliancie z 10 krajín. (ukdj)

 

14:20V Nemecku zomrel tretí pacient s koronavírusom, bol hospitalizovaný v okrese Heinsberg spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko. Obe predošlé úmrtia hlásili z tohto regiónu, prvý Nemec však zomrel v Egypte. (newsyahoo)

 

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že situácia ohľadom koronavírusu sa môže v Nemecku rapídne zhoršiť a ochorením Covid-19 by sa mohlo nakaziť až dve tretiny všetkých Nemcov.

 

 

14:18 – Banskobystrický samosprávny kraj od štvrtka prerušuje vyučovanie na všetkých stredných školách. (ta3)

 

14:11 – Rokovanie vlády o prípadnom vyhlásení stavu núdze bude o 16:00.  Je to podľa  Pellegriniho spôsob, aby si mohli vynútiť nákup niektorých materiálov a prístrojov a občanov by sa to nemalo dotknúť. (Denník N)

 

14:06 – Vláda by v stredu po porade s odborníkmi mala vyhlásiť mimoriadnu situáciu na celom území SR. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) s tým, že mimoriadna situácia nebude znamenať obmedzenie osobnej slobody a pohybu ľudí, má však pomôcť zabezpečiť štátu potrebné materiálne zásoby. (Denník N)

 

V priebehu stredy by malo byť k dispozícii pre lekárov približne 1000 vysokovýkonných respirátorov, z Českej republiky by prostredníctvom vládnej dohody malo prísť ďalších 9000 takýchto masiek. Uviedol to predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura. (tasr)

 

14:03 –  Po príklade hlavného mesta Ukrajina na tri týždne zavrela školy a univerzity po celej krajine. (ta3)

 

13:54  – V Košiciach najbližších dňoch bude zatvorených minimálne 23 materských škôl a desať základných škôl v pôsobnosti mesta Košice. Pre TASR to v stredu uviedol magistrát mesta. Dôvodom je viac ako 30 percent absentujúcich žiakov. Mesto zatiaľ plošne zatvárať všetky školy neplánuje. (tasr)

 

13:50 – Zákaz hromadných podujatí je jedným z najefektívnejších opatrení na zabránenie vzniku epidémie, zdôraznil to hlavný hygienik SR Ján Mikas, ktorý tak zdôvodnil zákaz svätých omší a ostatných cirkevných obradov. Reagoval tak na vyjadrenia zástupcov Pravoslávnej cirkvi na Slovensku. Tá avizovala, že bude naďalej vykonávať bohoslužby. (tasr)

 

 

13:47 – Posledné tri prípady nákazy na Slovensku sú ľudia, ktorí boli v kontakte s rodinou v Kittsee, povedal premiér Pellegrini. Zároveň dodal, že telefonickú infolinku chce posilniť. Pracuje na nej dohromady 25 zamestnancov, z toho sú deviati priamo na linke. Na linku je až 17-tisíc telefonátov, premiér zvažuje posilniť ju staršími  študentami medicíny. (Denník N)

 

13:43 – Sezóna hokejovej Tipsport ligy sa predčasne končí pre koronavírus. Ročník 2019/2020 nebude mať známeho majstra.

 

13:35 – Hromadné podujatia spoločenskej, kultúrnej, športovej či inej povahy rušia aj v Rimavskej Sobote. Zatvoria aj zimný štadión a krytú plaváreň. (tasr)

 

13:31 – Mestský úrad v Ružomberku zatvorili pre verejnosť, vybavia len neodkladné veci. (tasr)

 

13:25 – Ministerstvo spravodlivosti zrušilo všetky plánované pracovné porady, školenia, zahraničné služobné cesty. Tuzemské pracovné cesty sa budú riešiť individuálne. Zároveň platí zákaz prijímať návštevy v priestoroch rezortu. (tasr)

 

13:13 – Až do odvolania prerušili vlakové spoje medzi Rakúskom a Talianskom, jazdiť môžu len nákladné vlaky. V Rakúsku je aktuálne 206 potvrdených prípadov nákazy. (kurier)

 

13:01 – Vláda zatiaľ nevie, aké kompenzačné opatrenia pre firmy a podnikateľov bude musieť kvôli koronavírusu urobiť. Podľa Aktualít to povedal pred dnešným rokovaním vlády minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD).

 

„Pokiaľ bude potrebné niečo urobiť, tak sme pripravení diskutovať o tom, či by bola pomoc vo forme finančnej kompenzácie, alebo vo forme prijatia nejakých iných opatrení,“ ubezpečil.

 

12:50 – Pre podozrenie na koronavírus u predajkyne oblečenia uzatvorili trhovisko Miletičova v Bratislave, informoval o tom starosta Ružinova Martin Chren na Facebooku. Má pozitívnu cestovateľskú anamnézu a bola v utorok (10. 3.) večer hospitalizovaná. Trhovisko dezinfikujú.

 

12:48 – Na Slovensku potvrdili ďalšie tri prípady nákazy. Informovala o tom epidemiologička Zuzana Krištúfková pre RTVS. Spolu je aktuálne na Slovensku 10 potvrdených nakazených. (ta3)

 

 

12:43 – Poľsko od štvrtka na dva týždne zatvára všetky školy a univerzity, oznámil to premiér Mateusz Morawiecki. Krajina má aktuálne 26 potvrdených prípadov nákazy. (thestar)

 

 12:31 – Školy budú možno zatvorené dva týždne. Podľa Petra Pellegriniho o tom bude vo štvrtok rozhodovať ústredný krízový štáb. Premiér tiež avizoval, že na rokovaní vlády pravdepodobne rozhodnú o odporúčaní mestám a obciam, aby sa mestské polície sústredili na kontrolu verejných priestranstiev a upozorňovali ľudí, aby opustili obchodné domy a nestretávali sa napríklad v parkoch.

 

„Toto budeme musieť dnes požiadať, aby aj mestské polície nejakým výchovným spôsobom fungovali.“

 

Sledujeme NAŽIVO: V Bratislavskom kraji od dnešného dňa začínajú testy aj u ľudí doma, povedal Pellegrini
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

 

11:59 – Prešov Night Run, ktorý sa mal uskutočniť 27. marca, organizátori pre koronavírus zrušili. Bežcom pošlú medaily. (tasr)

 

11:49 – Pellegrini hovorí, že Nemecko je ochotné pustiť na Slovensko kontajner so zdravotníckym materiálom, ale nikto sa u nás k nemu nehlási. Reagoval tak na statusy Jaroslava Pašku z SNS o tom, že Nemecko zabavilo slovenské ochranné pomôcky. Premiér dodal,  že by zdravotnícky materiál nakúpil aj z Ruska, bez ohľadu na embargo a sankcie. Vraj uprednostňuje zdravie občanov. (Denník N)

 

11:39 – V Kyjeve od 12. marca do konca mesiaca zrušili výučbu na školách a univerzitách. (usnews)

 

11:38 – Žilina prerušuje od 12. marca činnosť Centra voľného času (CVČ) Kuzmányho vrátane prenájmov priestorov v športovej hale pri Základnej škole V. Javorku a vyučovanie na základných umeleckých školách (ZUŠ) Ladislava Árvaya a Ferka Špániho. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík. (tasr) 

 

11:30 –  Premiér povedal, že Slovensko nakúpi rýchlotesty. V Bratislavskom kraji odo dnešného dňa začínajú testy aj u ľudí doma. Dnes začínajú testy aj v univerzitnej nemocnici v Košiciach, časom aj v Banskej Bystrici.

 

11:24 – Pellegrini kritizuje pravoslávnu cirkev, ktorá necháva otvorené kostoly. „Uprednostniť sebecké veci, hoc je to cirkev, to je nezodpovedné. Mením názor na celú pravoslávnu cirkev,“ povedal vo videu, ktoré naživo vysiela Denník N.

 

 

11:20 – RTVS ruší aj slávnostné udeľovanie Rádiohláv aplánované na 18. marca v Bratislav a výstavy v priestoroch Slovenského rozhlasu. RTVS už tento týždeň pozastavila výrobu dabingu aj nahrávanie rozhlasových hier. Zrušila tiež sobotný (14. 3.) priamy prenos druhého semifinálového kola folklórnej šou Zem spieva a piatkový (13. 3.) abonentný koncert Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Tiež tohtotýždňové natáčanie zábavno-súťažnej relácie pre deti základných škôl Daj si čas. (tasr)

 

11:12 – Krízový štáb odporúča maďarskej vláde zvážiť nariadenie stavu núdze. V Budapešti to dnes vyhlásil minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás. Rokovať o tom budú ešte dnes, zvažujú, či uzatvoria hranice pre cestujúcich z Talianska s tým, že maďarskí občania by šli automaticky do karantény. Krízový štáb tiež navrhuje zakázať podujatia pre viac ako sto ľudí. V Maďarsku sú momentálne 13 nakazení, z toho štyria Maďari. (híradó)

 

11:08 – Taliansky poslanec Claudio Pedrazzini je prvým členom talianskeho parlamentu, u ktorého potvrdili koronavírus. (corriere)

 

11:02 – Profesionálnym vojakom pre koronavírus pozastavili zahraničné služobné cesty. Do úvahy pripadá aj zrušenie či presunutie niektorých aktivít. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková. Vojaci pôsobiaci v zahraničných misiách zatiaľ problémy nehlásia. (tasr)

 

10:39 – V súvislosti s dnešným zasadnutím vlády žiada Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR zástupcov médií, aby sa nezúčastňovali na mediálnych podujatiach v prípade, že majú príznaky chrípky (horúčka, kýchanie, kašeľ, dýchavičnosť či bolesť kĺbov) alebo pricestovali z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu. (tasr)

 

10:36 – Slovenka, u ktorej potvrdili koronavírus, dala na Facebook úprimnú spoveď o zážitku z nemocnice. Lekár podľa svojho uváženia jej stery do Bratislavy neposlal, zistila to, až keď si chcela výsledky testov overiť v pondelok.

 

 

10:20 – Belgicko hlási prvú obeť koronavírusu, zomrel 90-ročný pacient. Podľa The Brussels Times to oznámila belgická ministerka zdravotníctva Maggie De Block na tlačovej konferencii v stredu ráno.

 

10:06 –  Slovenská filmová a televízna akadémia presúva galavečer Slnko v sieti aj Týždeň slovenského filmu na neurčito. (tasr)

 

8:43 – Česko potvrdilo už 64 prípadov nákazy koronavírusom, uvádza to Ministerstvo zdravotníctva ČR na webovej stránke. V priebehu utorka (10.3.) sa potvrdený počet nakazených zvýšil o 25, čo je doposiaľ najvyšší nárast prípadov zaznamenaný v ČR za jeden deň.

 

8:30 – Základné školy, materské školy a detské jasle v Považskej Bystrici budú od štvrtka (12. 3.) do pondelka (16. 3.) vrátane zatvorené. Zrušené sú aj výlety, exkurzie, výcviky, pracovné a študijné pobyty, ako aj ďalšie verejné podujatia. Od štvrtka až do odvolania zatvoria centrum voľného času, základné umelecké školy, krytú plaváreň, zimný štadión a športovú halu. (tasr)


8:17 – Najmä situácia na severe Talianska Slovákov poriadne vystrašila a viaceré slovenské cestovné kancelárie pre Refresher priznali, že predaj letných zájazdov im nateraz klesol. Opýtali sme sa ich, ako ich ešte ochorenie CoVid-19 ovplyvňuje a či kvôli nemu zmenili podmienky stornovania dovoleniek.

 8:14 – Koronavírus môže zasiahnuť až dve tretiny nášho obyvateľstva, tvrdí nemecká kancelárka Merkelová. V Nemecku je aktuálne viac ako 1500 nakazených ľudí, dvaja na Covid-19 zomreli.


8:05 – Čína predá Taliansku tisíc dýchacích prístrojov a dva milióny rúšok. Darujú im navyše aj stotisíc respirátorov, 20-tisíc ochranných oblekov a 50-tisíc balíčkov na testovanie. Dohodli sa tak taliansky minister zahraničných vecí Luigi Di Maio a čínsky diplomat Wang Yi. (corriere)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: TASRNáhľadový obrázok: TASR/AP/Lee Jin-man Tagy: Slovensko, Koronavírus
Ohodnoť článok
2
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.