Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 29. 11. 2020 meniny má Vratko

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmová a seriálová databáza RefresheruHľadaj, hodnoť, recenzuj svoje obľúbené filmy a seriályViac
Filmy a Seriály - Seriály
3
Dominik Vetrák
1. január 2020, 10:30
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Zaklínač sa mal natáčať aj na Slovensku. O akú dedinku a pevnosť išlo a ako seriálu pomáhal Vladimír Furdík?

Witcher sa podľa všetkého natáčal chvíľu aj na Slovensku.

Dominik Vetrák
1. január 2020, 10:30
Zaklínač sa mal natáčať aj na Slovensku. O akú dedinku a pevnosť išlo a ako seriálu pomáhal Vladimír Furdík?
Zdroj: Netflix
Filmová a seriálová databáza RefresheruHľadaj, hodnoť, recenzuj svoje obľúbené filmy a seriályViac
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

V roku 2015 sa po úspechu Witchera 3 rozhodlo štúdio Platige Image, že pripraví celovečerný film, ktorý mal natočiť Tomasz (Tomek) Baginski. Ten už mal s týmto svetom skúsenosti, keďže pre CDPR vytváral cinematic trailery práve pre Witchera. Príbeh filmu mal byť založený na poviedke Lesser Evil. V roku 2017 to navrhol Netflixu. 

Ten sa rozhodol, že miesto jedného celovečeráku urobia z Witchera rovno seriál. V decembri získala miesto showrunnerky Lauren Schmidt Hissrich a začalo sa s predprodukciou. V septembri 2018 writers room (skupina scenáristov) oznámila, že dokončila scenáre a zároveň našli svojho Geralta. Stal sa ním Henry Cavill. 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1455 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 1.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Týchto 10 ľudí si myslí, že sa vie obliekať, no v skutočnosti to tak nie jeTýchto 10 ľudí si myslí, že sa vie obliekať, no v skutočnosti to tak nie je
Striptér Henrik: Keď tancujem na rozlúčke so slobodou, je bežné, že mi opitá nevesta po vystúpení navrhne sex (Rozhovor)Striptér Henrik: Keď tancujem na rozlúčke so slobodou, je bežné, že mi opitá nevesta po vystúpení navrhne sex (Rozhovor)
Príbehy Sloveniek, ktorým sa nevyplatilo poslať nahú fotku: Na druhý deň mi ju poslali cudzí ľudia, mali aj komentáre na môj výzorPríbehy Sloveniek, ktorým sa nevyplatilo poslať nahú fotku: Na druhý deň mi ju poslali cudzí ľudia, mali aj komentáre na môj výzor
VIAC


V novembri 2018 sa v maďarských štúdiách a exteriéroch začalo s natáčaním. Henry Cavill podstúpil náročný tréning, odmietal, aby ho v akčných scénach nahradil kaskadér a všetky si robil sám. Baginskim navrhovaná poviedka Lesser Evil v seriáli ostala. Ba čo viac, ide o pilotnú epizódu, ktorá sa aj natáčala medzi prvými.

 

Zaklínač sa mal natáčať aj na Slovensku. O akú dedinku a pevnosť išlo a ako seriálu pomáhal Vladimír Furdík? 

Hneď v nej sme si mohli užiť Cavillove kreácie s mečom, keďže sme dostali príbeh o Renfri a súboj, ktorý pôsobil v knižnej podobe úžasne. Práve po týchto udalostiach si Geralt vyslúžil prezývku Butcher of Blaviken, aj keď sčasti neoprávnene. Niekoľkokrát sa pretáčal (aj kvôli preobsadeniu herečky hrajúcej Renfri), a tak by výsledok mal byť uspokojivý.

 

Baginski aj naďalej ostal pri projekte, aj keď už nemal tak veľkú kreatívnu moc. Epizódu číslo 1 (ako aj epizódu 2 a 7) režíroval Alik Sakharov. Ten režíroval niekoľko epizód Counterpart, House of Cards, Ozark, Marco Polo či Game of Thrones. 

 

Tomek Baginski a Lauren S. Hissrich rozoberajú trailer

 

Keďže sa nevieme dopátrať k zdroju fotografií, prikladáme teda link na článok, z ktorého sme aj preberali niektoré informácie. Redanian Intelligence je web, ktorý sa bude každému fanúšikovi seriálu veľmi páčiť. V odkázanom článku vyššie nájdeš fotky zo začiatku natáčania. 

Zaklínač sa v 3. týždni natáčal aj pár metrov za Dunajom. Reč je o pevnosti Monoštor (Monostori Erőd) v meste Komárom. Pravdepodobne poslúžil ako kulisy a interiéry pre natáčanie scén z Cintry. A práve odtiaľ to na Slovensko vôbec nie je ďaleko, že? V minulosti sme ťa informovali, že by sa seriál mal natáčať na Slovensku a hoci to stále nemáme oficiálne potvrdené, máme k dispozícii množstvo náznakov.

 


Počas 7 mesiacov natáčania sa štáb presúval medzi 5 krajinami. Boli v Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, na Kanárskych ostrovoch a nakoniec by to malo byť Slovensko. Hovorí sa o komárňanskej pevnosti, aj keď Redanian Intelligence spomínajú aj dedinku Patince (možno sa Geralt s Klepnou len potrebovali omočiť). Pri maďarskej dedinke Paty sa zase mali natáčať scény pre 2. epizódu. V treťom týždni natáčania pricestovali do Budapešti aj Mimi Ndiweni a Therica Wilson-Read ako čarodejnice Fringilla Vigo a Sabrina Glevissig.

 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Therica (@thericawr),

 

V piatom týždni natáčania sa v Budapešti natáčali scény odohrávajúce sa v Aretuze, keďže boli prítomní skoro všetci čarodejníci z prvej série. Joey Batey, ktorá hrá Jaskiera (Dandeliona/Marigolda), sa taktiež podieľa na soundtracku pre prvú sériu, čo je vzhľadom na postavu logické. 

 

V tomto, ale aj ďalšom týždni, sa natáčala bitka Cintráncov s Nilfgaardom aj následný pád Cintry. Netreba zabúdať ani na to, že Witcher mal dva štáby, ktoré často natáčali rôzne scény súčasne. Po ôsmom týždni natáčania sa štáb a všetci zúčastnení vrátili domov na Vianoce. V 10. týždni do Budapešti pricestoval aj Shaun Dooley hrajúci kráľa Foltesta. V týždni číslo 11 sa mala natáčať epizóda podľa poviedky A Question of Price. 

 


Tri mesiace po začiatku natáčania pricestoval do Maďarska aj Lars Mikkelsen, ktorý hrá mága Stregobora. Ten je v celej ságe obsiahnutý len v poviedke Lesser Evil, tvorcovia seriálu si ale našťastie uvedomili, že herecké kapacity Mikkelsena neradno odbiť v jedinej epizóde. Jeho rolu tak rozšírili a pravdepodobne sa s ním v budúcich sériách ešte v rámci flashbackov stretneme. V tej dobe bol v Budapešti aj Henry Cavill a azda všetky čarodejnice z prvej série. Natáčalo sa na zámkoch, ale aj v exteriéroch, a to hlavne v lesoch a podobne. 

 

V 15. týždni natáčania pracovali na epizóde 5 podľa poviedky The Last Wish. 8. februára sa hľadali aj herci alebo postavy, ktoré vzrastom pripomínali trpaslíkov. V tejto dobe sa natáčali aj epizódy s Cahirom. Toho hrá Eamon Farren. Zaujímavosťou je, že sme vďaka dopplerovi videli aj jeho dvojníka. Stvorenia schopné zobrať na seba podobu akéhokoľvek človeka či živočícha, pokiaľ je približne rovnakej stavby tela či váhy. 

 

Zaklínač sa mal natáčať aj na Slovensku. O akú dedinku a pevnosť išlo a ako seriálu pomáhal Vladimír Furdík?

 

V 17. týždni sa štáb presunul na Kanárske ostrovy. Vladimír Furdík mal seriálu pomáhať ako koordinátor kaskadérov a osobný tréner Henryho Cavilla. Nevieme, ako často bol na natáčaní prítomný, ale minimálne na Kanárskych ostrovoch bol, viď. foto nižšie. 

 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Monday. ♥⚔

Príspevok, ktorý zdieľa Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich),

 

V 18. týždni sa štáb presunul na ostrov La Palma, ktorý sa premenil na Brokilon. Z fotiek z natáčania, a nakoniec zo seriálu samotného môžeme usúdiť, že sme sa dočkali krásnych scenérií, a že si štáb dal množstvo námahy so skautovaním prostredí pre natáčanie. To sa v 20. týždni na Kanárskych ostrovoch skončilo a štáb sa tak mohol vrátiť do Budapešti, kde ich čakali posledné 2 mesiace pred kamerami. 

 

Na maďarskom hrade Vajdahunyad sa v 20. týždni natáčali akčné scény, pričom prítomné boli aj niektoré maďarské modelky vrátane bývalej Miss Ildiko Polgar. V nasledujúcom týždni sa natáčal istý stret, ktorý radšej nechcem vyzradiť, ak si prvú sériu ešte nevidel.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wilson Radjou Pujlalte (@wilson.radjou),

 

 

 

 

 

Čo sa týka dekorátorov na natáčaní, výtvarných slohov a kultúrnych štýlov, Cintra bola inšpirovaná elementami secesie. Aretuza sa zase prikláňala ku gotickému štýlu, pričom Blaviken má pripomínať škandinávske štýly. Vizima si zase niečo požičala z ázijskej kultúry, aj keď z tej sme až tak veľa nevideli.

 

V 21. týždni sa natáčala epizóda s istým drakom. Na tieto účely poslúžila jaskyňa Szelim-barlang v Maďarsku. V 22. týždni sa zase natáčala epizóda s Geraltom, Yen, Marigoldom a Džinom. Ako lokácia poslúžil hrad Tata. V 23. týždni sa štáb znova rozdelil na dve skupiny. Jedna dokončovala 5. a 6. epizódu, zatiaľ čo druhá všetko pripravovala na natočenie posledných 2 častí. V tej dobe sa poranil aj Henry Cavill. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

When you take work home with you #TheWitcher @Netflix

Príspevok, ktorý zdieľa Henry Cavill (@henrycavill),

 

 V 25. týždni sa začala natáčať Bitka o Sodden z finále. Šlo o veľkú epizódu s množstvom trikov, komparzistov, hercov, a preto potrebovali vybudovať veľké množstvo kulís. Upravovala sa hradba Egri Var. Na tomto odkaze si môžeš pozrieť desiatky fotiek z natáčania a úprav hradieb.

 

Zaklínač sa mal natáčať aj na Slovensku. O akú dedinku a pevnosť išlo a ako seriálu pomáhal Vladimír Furdík?

 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

The calm before Sodden Hill ☄☄ Taken by our new daddy @maheshjadu

Príspevok, ktorý zdieľa Therica (@thericawr),

 
Zaklínač sa mal natáčať aj na Slovensku. O akú dedinku a pevnosť išlo a ako seriálu pomáhal Vladimír Furdík?

 

 A tak sa natáčalo až do 27. týždňa, vtedy započali dotáčky a pretáčky. Štáb sa vrátil do Blavikenu. Preobsadili sa niektorí herci (vrátane Renfri, Marilky či Nohorna) a natáčať musel nanovo aj Henry Cavill ako Geralt. Popri pretáčkach sa v nasledujúcich týždňoch dokončovali aj posledné dve epizódy vrátane scén s Vilgefortzom a lesných sekvencií. Presúvame sa do 28. a zároveň posledného týždňa natáčania. Na tomto odkaze z neho nájdeš množstvo krásnych fotografií. Následne už štáb čakala wrap párty (ukončenie natáčania). 

 

Zaklínač sa mal natáčať aj na Slovensku. O akú dedinku a pevnosť išlo a ako seriálu pomáhal Vladimír Furdík?Zaklínač sa mal natáčať aj na Slovensku. O akú dedinku a pevnosť išlo a ako seriálu pomáhal Vladimír Furdík?

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Filmová a seriálová databáza RefresheruHľadaj, hodnoť, recenzuj svoje obľúbené filmy a seriályViac
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
16
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.