Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 20. 2. 2020 meniny má Lívia

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti
1
Karin Filkaszova
7. júl 2019, 10:09
Čas čítania: 4:45

Adoptuj si psíka z útulku aj ty. Navštívili sme ten bratislavský, aby sme ti ukázali krásavcov, ktorí tam čakajú na lásku

Sloboda Zvierat v Bratislave je momentálne domovom pre takmer 200 zvierat, ktoré čakajú na adopciu.

Karin Filkaszova
7. júl 2019, 10:09
Čas čítania: 4:45
Adoptuj si psíka z útulku aj ty. Navštívili sme ten bratislavský, aby sme ti ukázali krásavcov, ktorí tam čakajú na lásku
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Sloboda Zvierat v Bratislave je útulok, ktorý momentálne zastrešuje približne 200 zvierat bez domova, z ktorých každé túži po stálom domove u milujúceho človeka alebo rodiny. Obyvateľmi sú prioritne psy, no útulok neodmietne pomoc ani iným zvieratám v núdzi. 

 

Po areáli nás sprevádzala 21-ročná študentka Veronika, ktorá útulok navštevuje už od svojich desiatich rokov. Keďže sama psíka domov zobrať nemohla, rozhodla sa svoju lásku k zvieratám rozdeliť medzi všetkých útulkáčov. 

 

 

Dnes pozná takmer každého jedného obyvateľa útulku a jej odhodlanie pomáhať a venovať zvieratkám toľko voľného času môže slúžiť ako inšpirácia pre tých, ktorí nemajú možnosť adopcie, no stále by chceli nejakým spôsobom zvieratám pomáhať.

 

V útulku sa aj ty môžeš za malý poplatok registrovať na venčenie psov a svoj voľný čas stráviť nielen zábavne, ale aj zmysluplne. 

 

S Veronikinou pomocou sme do tohto článku vybrali 10 psíkov, ktorých by si si mohol v útulku adoptovať, venovať im trvalý domov a pre seba získať verného spoločníka a najlepšieho kamaráta. 

 

Pred adopciou psíka z útulku sa uisti:
 • že si starostlivosť o psíka môžeš finančne dovoliť
 • že mu dokážeš venovať potrebné množstvo času a energie
 • že mu vieš poskytnúť dostatočnú starostlivosť o jeho zdravie a bezpečie
 • že ho nikdy nenecháš priviazaného na reťazi alebo zamknutého v rozhorúčenom aute
 • že to s adopciou myslíš vážne a nehľadáš len módny doplnok

Bobo (7 rokov)

Bobo je momentálne najdlhším obyvateľom útulku a stály domov si nenašiel už 5 rokov. Boba našli s tak utiahnutou reťazou, že mu ju v útulku museli chirurgicky odstrániť. Kvôli tomu, čo sa mu prihodilo v minulosti, iba ťažko dôveruje cudzím ľuďom. Ak by sa konečne našiel niekto, kto si ho chce adoptovať, najprv si bude musieť získať Bobovu dôveru. Veronika však tvrdí, že ľudia nemajú toľkú trpezlivosť, pretože jej trvalo Boba iba trikrát nakŕmiť a odvtedy jej bol verným kamarátom. 


Navštívili sme útulok pre psov v Bratislave. Aj títo krásavci stále hľadajú nový domov

Tominka (3 roky)

Tominka je psíkom na našom zozname, ktorý určite oplýva najväčšou energiou. Možno aj preto už bola dvakrát vrátená z adopcie. Potrebuje totiž niekoho, kto sa jej bude venovať hneď od začiatku a kto zvládne jej hravú, zvedavú povahu. Ak sa taký človek nájde, pri Tominke sa určite nebude nikdy nudiť a získa si vernú parťáčku, ktorá len tak ľahko niekde neobsedí. 

útulok

Zorinečka (6 rokov)

Zorinečka sa do útulku dostala spoločne so svojím synom, ktorému sa už podarilo nájsť nový domov. Psíkov našli v biednom stave, na kosť vychudnutých v maštali. Našli ich tam dokopy troch, no pre jedného z nich bolo už žiaľ neskoro a ľuďom zo Slobody Zvierat sa im ho nepodarilo zachrániť. Keď Zorinečka prišla do útulku, mala len 12 kíl, no v útulku sa pozviechala a pribrala ďalších 10. Aj keď na začiatku smútila za svojím synom, keďže boli nerozlučná dvojica, dnes už svoj materinský cit delí medzi ďalších psíkov v útulku a stará sa o nich. Zorinečka je milá, prítulná a vďaka jej útlemu vzrastu by bola ideálnym psíkom aj k niekomu do bytu. 

Navštívili sme útulok pre psov v Bratislave. Aj títo krásavci stále hľadajú nový domov

Bublia (3 mesiace)

Bublia je jedným z mála šteniatok, ktoré v útulku čakajú na domov. Do útulku ju priniesla polícia, ktorá toto malé šteniatko našla v opustenom dome v neďalekej dedine. Šteniatka majú v útulku výhodu, pretože ľudia si radi adoptujú psíka, ktorého môžu odmalička trénovať a učiť návykom vhodným pre svoju domácnosť. Dúfame teda, že aj malinká Bublia si čoskoro svoj trvalý domov nájde a nebude musieť svoju mladosť prežiť v útulku čakaním na novú rodinu. 

Navštívili sme útulok pre psov v Bratislave. Aj títo krásavci stále hľadajú nový domov

Gašpar (3 roky)

Keď nás Veronika chcela zoznámiť s Gašparom, podarilo sa mu šikovne otvoriť si bránku a spôsobiť 10-minútovú naháňačku po dvore, kde ho naháňali 3 miestne dobrovoľníčky. Tohto šibala sa im však nakoniec podarilo chytiť a my sme stretli ďalšieho nesmierne aktívneho psíka, ktorý potrebuje veľa lásky a pozornosti. Gašpar boli spoločne s ďalšou fenkou nájdení v opustenej budove a nahlásení na Linku proti krutosti. Našťastie ani jeden z  nich nebol zranený, boli iba ustráchaní a vychudnutí. Momentálne čaká v útulku na svoj nový domov, kde by zo seba mohol vybúriť všetku nadbytočnú energiu. 

Navštívili sme útulok pre psov v Bratislave. Aj títo krásavci stále hľadajú nový domov

Labivan (3 roky)

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 666 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Kam zmizli skate značky ako DC, Adio, Osiris či Blind?Kam zmizli skate značky ako DC, Adio, Osiris či Blind?
Najskôr Rómovia, potom migranti. Marian Kotleba si každé voľby vymyslí novú nenávistnú agendu. Na akú tému stavil teraz?  Najskôr Rómovia, potom migranti. Marian Kotleba si každé voľby vymyslí novú nenávistnú agendu. Na akú tému stavil teraz?
Bez marihuany by som asi psychické problémy nemal. „Stavy“ sa nezlepšili a začal som brať lieky, hovorí Marek (Rozhovor)Bez marihuany by som asi psychické problémy nemal. „Stavy“ sa nezlepšili a začal som brať lieky, hovorí Marek (Rozhovor)
VIAC

Labivan je majestátny psík, ktorý okamžite vzbudzuje rešpekt, no pritom je to veľký dobrák. Pred príchodom do útulku však veľa ľudskej dobroty nezažil, keďže na hlavičke má preliačinu, ktorú mu pravdepodobne spôsobil nejaký silný úder do hlavy. Na ľudí však aj napriek tomu nezanevrel a stále im prejavuje veľa lásky a vernosti. Teraz hľadá niekoho, kto mu túto vernosť opätuje a vynahradí mu všetko zlé, čo pred príchodom do útulku prežil. 

Navštívili sme útulok pre psov v Bratislave. Aj títo krásavci stále hľadajú nový domov

Goete (9 rokov) 

Tento starší, no nádherný psík je okamžitým lámačom sŕdc. Staršie psíky v útulku majú nevýhodu, pretože veľa ľudí ich kvôli svojmu veku prehliada a radšej si zvolia mladšie psíky a šteniatka. Každý pes si však zaslúži nájsť domov a najmä tí, ktorí na svoj domov čakajú už veľmi dlhú dobu. Adopcia staršieho psíka však môže byť dobrý nápad aj pre človeka, ktorý sa ešte predtým nikdy nestaral o psa. Neutíchajúca energia mladého psa nie je pre všetkých a tí, čo hľadajú pokojnejšieho, milujúceho psíka by mali dať možnosť seniorom ako je Goete. 

 útulok

Agátka (4 roky)

Agátka bola spoločne so svojím partnerom a ich šteniatkom nájdená vo Veľkých Levároch, kde boli všetci odchytení. Šteniatko sa podarilo adoptovať, no rodičia v útulku zostali. Na začiatku si s inými psíkmi moc nevychádzali, avšak keď ich v útulku rozdelili, Agátka sa zmenila na nepoznanie a dnes svoju lásku delí aj medzi iných obyvateľov útulku. 

 

Svoj materinský inštinkt momentálne využíva pri starostlivosti o Bubliu, ktorú si dočasne adoptovala. V deň, v ktorý sme útulok navštívili, bola zrovna Agátka vrátená z adopcie, keďže si nerozumela s ich ďalšou fenkou. Preto dnes hľadá niekoho, kto s ňou bude mať trochu viac trpezlivosti a kto sa nezľakne tejto temperamentnej, ale prítulnej malej fenky. 

útulok

Vinnko (5 rokov)

Vinnko patril bezdomovcovi v Rači, ktorý však nanešťastie zomrel a ďalší, ktorý sa ho ujal, ho priviazal na reťaz. Bol mu preto odobratý a odvtedy je jeho domovom útulok. Vinnko je ďalší energický psík, ktorý len tak nepočúvne každého. Veronika tvrdí, že je to pes jedného pána, a preto čaká na niekoho, kto si získa jeho rešpekt. Nevýhodou väčších psíkov v Bratislave je však to, že do bytov si takmer nikto veľkého psa nenasťahuje. Vinnko tak stále čaká na niekoho, kto mu poskytne priestor na vybláznenie a ktorému bude verným spoločníkom a najlepším priateľom. 

Navštívili sme útulok pre psov v Bratislave. Aj títo krásavci stále hľadajú nový domov

Tinka (6 rokov)

Najmenší psík v útulku, ktorý svojím útlym vzrastom okamžite vyvolá úsmev na tvári. Tinkiným vzhľadom sa však netreba nechať oklamať, pretože má charakteru na rozdávanie. Veronika ju trefne prezýva „Napoleon“, lebo napriek jej veľkosti ju je naozaj počuť. Tinku našli v dedine priviazanú na reťaz s poškodeným očkom a boľavou labkou. Veterinárom sa však očko podarilo zachrániť, dala sa do poriadku a dnes je z nej šťastný, hravý psík, čakajúci na milujúcu rodinu, ktorá ju už nebude držať priviazanú na reťazi. 

 

Navštívili sme útulok pre psov v Bratislave. Aj títo krásavci stále hľadajú nový domov

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
19
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.