Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. novembra 2018, 18:40
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Podľa čoho si Marvel vyberá hercov a čo môžeme očakávať od dimenzie Quantum Realm?

FILMY A SERIÁLY
Uložiť Uložené

Štúdiu záleží na tom, aby medzi sebou herci vychádzali. Ich spoločné svety totiž musia fungovať na jednotku.

Dôležitosť dimenzie s názvom Quentum Realm sa postupne čoraz viac odhaľuje a šéf Marvelu Kevin Feige potvrdil, že sa s ňou určite stretneme aj v ďalších filmoch. Prvýkrát sa nám z nedávnych komiksoviek ukázala v prvej časti Ant-Mana.

Scott Lang, hlavná postava snímky, bol upozornený, že z Quantum Realm niet návratu. Ukázalo sa však, že to vôbec nie je pravda. V druhej časti Ant-Man and The Wasp sa následne do tejto dimenzie dostal aj doktor Hank Pym, ktorý sa snažil zachrániť svoju ženu Janet Van Dyne, čo sa mu nakoniec aj podarilo.

Quantum Realm je omnoho väčšia, ako sme si kedy predstavovali a na tejto úrovni sa môže vyskytnúť veľké množstvo dobrodružstiev, ktoré možno preskúmame v inom filme,“ povedal na margo neprebádanej dimenzie Kevin Feige. Narážal týmto tvrdením podľa teba na Avengers 4?

Podľa čoho si Marvel vyberá hercov a čo môžeme očakávať od dimenzie Quantum Realm?
Zdroj: Marvel Cinematic Universe

Feige sa taktiež v pripravovanej knihe, Marvel Studios: The First Ten Years, s množstvom fotografií či informácií zo zákulisia a s rozhovormi s hlavnými hercami, vyjadril k ďalším témam. Napríklad prezradil, ako prebiehajú ich herecké kastingy.

Vždy vyberáme hercov vhodných do filmu, ale zároveň sa pozeráme aj do budúcnosti. Takže keď sme obsadili Christa Pratta, potrebovali sme toho najlepšieho predstaviteľa Star-Lorda, no zároveň sme potrebovali niekoho, kto jedného dňa bude spolupracovať s Robertom Downeym Jr,“ prezradil Feige.

Tvorcovia teda pri výbere hercov dbajú vo veľkej miere aj na prepojenie jednotlivých filmov a ich predstaviteľov. A ako sa postupom času vyvíjali vizuálne efekty? V Iron Manovi z roku 2008 štúdio začínalo v rámci vizuálnych efektoch pri čísle 487, no v prípade Avengers: Infinity War ich bolo už neuveriteľných 3 100!

Podľa čoho si Marvel vyberá hercov a čo môžeme očakávať od dimenzie Quantum Realm?
Zdroj: Marvel studios

V publikácii taktiež Feige prezradil, či sa oplatilo budovať svet Marvelu po malých krôčikoch, až kým sme sa dostali k jednému z hlavných vyvrcholení v podobe Infinity War.

Pripravovali sme si Thanosa ako hlavného zloducha už od roku 2012. Čitatelia komiksov pochopia, prečo sme s ním tak dlho otáľali. Je veľmi impozantný a hrozivý. Ide v podstate o eko-teroristu. Snaží sa o vyhladenie 50 % vesmíru, aby nakoniec zachránil ďalších 50 %,“ opisuje situáciu Feige.

Feige sa v knihe ďalej vyjadruje k Thanosovi a jeho cieľu v kontraste k Avengers. Thanos je presvedčený, že polovica populácie musí zomrieť, aby mohla druhá žiť, zatiaľ čo Avengers sa snažia o záchranu všetkých bytostí.

Okrem toho Feige veľmi pochválil herecký výkon Thanosovho predstaviteľa Josha Brolina, s čím môžeme určite súhlasiť. Vnímaš to podobne aj ty? Alebo ťa predstavenie Mad Titana príliš neohúrilo? Viac informácií zo sveta Marvelu sa môžeš dozvedieť už v novembri tohto roku, kedy sa kniha dostane do predaja.

Domov
Zdieľať
Diskusia