Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. septembra 2017, 16:27
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Kde v Bratislave či Košiciach žijú hipsteri alebo boháči? Úsmevná mapa ti odhalí všetko o kultúre tvojho mesta

ZAUJÍMAVOSTI BRATISLAVA
Uložiť Uložené

Boháči, turisti i študenti. Mapa ťa naučí niečo o najväčších slovenských mestách, no zároveň vyčarí úsmev na tvári.

Ak často tráviš čas v uliciach nášho nádherného hlavného mesta, možno si postretol, že naša spoločnosť je mierne rozdelená podľa toho, čo každý preferuje, no to je samozrejme úplne normálne. Kým centrum mesta je okupované náhlacimi sa ľuďmi a uvoľnenými hipstermi, za Dunajom, v Petržalke, je situácia úplne odlišná a voľný čas tam trávia veľmi rozdielne skupiny ľudí. Nad touto problematikou sa zamyslel autor veľmi zaujímavej mapy nazvanej Hood Maps, ktorá pokrýva takmer všetky väčšie svetové mestá, pričom zo Slovenska sa do projektu dostali Košice a samotná Bratislava.

Niektoré americké mestá sú dokonca doplnené úsmevnými komentármi typu "Kórejčania, ktorí si myslia, že sú v Kórei." alebo "Belosi flexiaci s bicyklami v parku. Možno sa pýtaš, ako autor zohnal všetky tieto informácie, nuž odpoveď je jednoduchá. Od viacerých obyvateľov samotného mesta, ktorí samostatne a nezávisle od seba načrtli rozdelenie skupín a vo finálnom procese sa všetko spojilo dokopy. Webovú aplikáciu Hood Maps už využilo vyše 300 000 ľudí a rozhodne sa k nim pridaj aj ty a objav svoje mesto, no pokojne i nejaké svetové, opäť o kúsok viac.

žltá - hipsteri; zelená - bohatí; červená - turisti; belasá - v oblekoch;
tmavomodrá - študenti; šedá - normies (obyčajní ľudia)

Kde v Bratislave či Košiciach žijú hipsteri alebo boháči? Úsmevná mapa ti odhalí všetko o kultúre tvojho mesta
Zdroj: hoodmaps.com
Domov
Zdieľať
Diskusia