Sobota 17. 3. 2018 meniny má Ľubica

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Filipínci si podrobne mapujú sexuálne zážitky, Číňania sa zase chcú o sexe dozvedieť čo najviac. Technológie zmenili náš pohľad na intimitu

Medzinárodný výskum mapujúci vplyv technológií na sexuálny život odhalil množstvo zaujímavých skutočností.

12. august 2017, 10:36
12. august 2017, 10:36

Medzinárodný výskum mapujúci vplyv technológií na sexuálny život odhalil množstvo zaujímavých skutočností.

Moderné technológie výrazne zmenili naše každodenné životy. Ruku na srdce, kto z nás ako prvé po zobudení urobí to, že vezme do ruky telefón a pozrie sa, čo sa cez noc udialo vo svete? Internet zbúral hranice bežného súkromia a nevedome prinútil každého človeka, aby poriadne uvažoval nad tým, s čím sa vo virtuálnom svete podelí s ostatnými. Takmer každá z našich činností je nejakým spôsobom prepojená so smartfónmi, tabletmi či počítačmi. Sexuálny život v tomto smere nie je výnimkou.

 

Spoločnosť Clue a Kinseyho inštitút uskutočnili rozsiahly celosvetový výskum. Vyše 140 000 respondentov zo 198 krajín sveta odpovedalo na otázky spojené s tým, akým spôsobom zmenili moderné technológie ich sexuálne správanie. Výskumu za zúčastnili dospelé osoby oboch pohlaví rôznej sexuálnej orientácie. Ako dopadli výsledky?

 

Používanie zoznamovacích aplikácií nie je cudzie takmer tretine (30 %) opýtaných užívateľov. Z nich polovica uviedla, že im slúžia na nájdenie si partnera. Druhá, menej početná skupina takto vyhľadáva vzťahy na jednú noc. Pokiaľ ide o dlhodobejšie vzťahy, týmto spôsobom si ich, trocha prekvapujúco, pokúšajú nájsť najmä ľudia vo veku 18 - 20 rokov. Najčastejšie takúto formu zoznamky využívajú Švédi (takmer polovica), najmenej Rusi (3 %). 

 

 

Dozvedieť sa odpovede na niektoré otázky spojené so sexuálnym životom sú pre mnohých ľudí kľúčové a patria medzi neodškriepiteľné súčasti ich osobnej intimity. Digitálny svet využíva za týmto účelom 18 % ľudí. Na vrchole rebríčka sa umiestnili čínski muži (vyše tretina), na jeho opačnom konci Holanďania a obyvatelia Singapuru. Pokiaľ sa pozrieme na vzájomný pomer pohlaví, muži (27 %) prevládajú nad ženami (18 %). Dominancia Číňanov v tomto ukazovateli môže byť výsledkom toho, že tamojšie spoločenské normy neschvaľujú komunikáciu medzi priateľmi na túto tému.

 

Posielanie pikantných správ, fotografií či videí nie je cudzie vyše 67 % osôb, najviac si ho obľúbili Američania. Tzv. sexting je, zdá sa, vyhľadávaným spestrením sexuálneho života. Podľa očakávaní túto formu využívajú predovšetkým mladšie ročníky vo veku 18 - 20 rokov, postupne nasledované staršími osobami. Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že čím je človek starší, tým menej mu táto aktivita chýba a vyhľadáva iné spôsoby. Podobný výskum sa uskutočnil aj v roku 2012. V priebehu piatich rokov používa sexting o vyše 40 % ľudí viac, ako tomu bolo v minulosti.

 

Podobne, ako máme aplikácie zaznamenávajúce naše výkony v rôznych športoch, počítajúce kalórie alebo prejdené kroky v priebehu dňa, existujú aplikácie mapujúce osobný sexuálny život. Vyše 40 % z nás ich používa pravidelne, pričom v tomto smere sú svetovými lídrami Filipínci (52 %), nasledovaní Američanmi (45 %) a obyvateľmi Spojených arabských emirátov (23 %). Zaujímavosťou je, že 3 % ľudí používa aplikácie aj na to, aby si podrobne zaznamenali svoje sexuálne uspokojenie.

 

Pokiaľ vás výskum zaujal a chcete sa dozvedieť viac, kliknite na tento newsletter a stiahnite si kompletné výsledky. 

 

Zdroj: medium.com Tagy: mobil, sex, intimita
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Najčítanejšie