Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. júla 2024 o 17:27
Čas čítania 1:00
Radka Klučárová

Slafkovskému by mali starší hráči poradiť a nie ho zosúvať, myslí si športový komentátor Marcel Merčiak

ŠPORT SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

V rozhovore spomenul aj nevraživosť, ktorá sa vo svete športu skrýva, a naznačil, prečo by hokejoví fanúšikovia z výkonov na MS nemali vešať hlavy.

Športový komentátor a moderátor Marcel Merčiak v projekte Zuzany Vačkovej Zvedavá Zuza porozprával o svojich kariérnych začiatkoch aj slovenskom športe, ku ktorému má veľmi blízko. 

„Mám pocit z nás Slovákov, že sme takí fanúšikovia úspechu. Ten, čo uspeje, je skvelý, a ten, čo skončí niekde vzadu, toho musia zatratiť,“ povedal Merčiak. 

„Mali sme majstrovstvá sveta v hokeji – netreba plakať nad tým, že sme vypadli vo štvrťfinále s Kanadou. Nehrali sme zlý šampionát. Náš hokej stále patrí hore, kde ho chceme vidieť. Robíme všetko pre to, aby sme aj o 10 rokov mali športovcov tam hore. Netreba mať stále obrovské očakávania,“ upozornil skúsený moderátor.

Nevraživosť v športe

V rozhovore spomenul aj nevraživosť, ktorá sa vo svete športu skrýva. „Ten nemá rád toho, ten tréner sa neznáša s tým, tí dvaja hráči niečo proti sebe majú,“ priblížil Merčiak smutnú realitu. 

Vyjadril sa aj k nereálnym očakávaniam na 20-ročného Juraja Slafkovského. „Má za sebou 2 sezóny v NHL a teraz očakávame, že príde na majstrovstvá a bude mať 2 + 1 v každom zápase? To ťažko. On mal 0 + 8 a mnohým to nestačilo,“ zhodnotil.

Odporúčané
Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození 19. júla 2024 o 16:30

Skúsení starší hráči by mali byť podľa Merčiaka mladým talentom väčšou oporou. „Myslím si, že aj staršia generácia hokejistov, ktorí dokázali veľa a majú právo kritizovať, by mohla byť trošku viac nápomocná – najmä v prípade takých mladých hráčov, ako je Juraj. Trošku mu možno poradiť a nie ho nejakým spôsobom zosúvať, že má nejaké maniere – čo vôbec nie je pravda, podľa mňa. A to som vybral jeden konkrétny prípad,“ povedal Merčiak.

Marcel Merčiak
Zdroj: Zuzana Vačková (Youtube)
Domov
Zdieľať
Diskusia