Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. februára 2023, 8:05
Čas čítania 0:40

VIDEO: Ničivé zemetrasenie v Turecku zázrakom prežila žena s dvoma deťmi. Šancu na prežitie mali takmer nulovú

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Záchranárom sa podarilo po viac ako 228 hodinách zachrániť matku s dvoma deťmi.

Matku a jej dve deti sa podarilo zachrániť živých spod trosiek v Turecku približne 228 hodín po ničivých zemetraseniach, ktoré oblasť postihli v priebehu minulého týždňa, uviedla v stredu agentúra Anadolu s odvolaním sa na agenúru Kazinform.

Ženu a jej dve deti našli záchranári v tureckej provincii Hatay, ktorá bola ničivými otrasmi postihnutá najviac. Následne ich previezli do najbližšej nemocnice.

Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,8 zasiahlo oblasť okolo turecko-sýrskych hraníc v noci na 6. februára. Po ňom nasledovalo asi 200 dotrasov. Podľa aktuálnych oficiálnych údajov prišlo v Turecku o život 35 418 ľudí. Celkový počet obetí v oboch krajinách prekročil podľa dostupných údajov hranicu 40 000.

V Turecku sa v dočasných prístreškoch nachádza približne 1,6 milióna ľudí a ďalších 600 000 ľudí postihnutú oblasť opustilo alebo bolo evakuovaných.

Domov
Zdieľať
Diskusia