Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová
6. októbra 2022, 8:30
Čas čítania 2:54

Kanye West pokračuje v provokácii, tentoraz sa pustil do Hailey Bieber: „Justin, poď si po svoje dievča, než sa nahnevám“

Kategória:
Osobnosti
Uložiť Uložené
Kanye West pokračuje v provokácii, tentoraz sa pustil do Hailey Bieber: „Justin, poď si po svoje dievča, než sa nahnevám“
Zdroj: TASR/AP/Michael Wyke

Online šikana zo strany rapera Ye pokračuje. Jeho novým terčom je Hailey Bieber, ktorú priamo ani neoslovuje – miesto toho zakaždým, keď o nej hovorí, osloví jej manžela, tiež popovú hviezdu, Justina Biebera.

Kanye West si v najnovšom príspevku na Instagrame stihol pochváliť svoje mikiny s extrémistickým nápisom a kopnúť si do niekoľkých celebrít naraz. Schytala to však najmä Hailey Bieber, ktorá rapera zrejme nahnevala tým, že podporila iný terč jeho kyberšikany. Haileymu manželovi Justinovi tak Kanye odkazuje, aby si „svoje dievča prišiel zobrať skôr, než sa nahnevá“.

Na Fashion weeku vraj nebolo nič, len jeho tričko

25-ročná speváčka Hailey Bieber otvorene podporila Gabriellu Karefa-Johnsonovú, módnu editorku prestížneho Vogue. Na príbehu na Instagrame napísala, že si ju hlboko váži a je jej blízkou priateľkou. „Poznať ťa znamená zbožňovať ťa a pracovať s tebou je česť.“

Jej príspevku sa médiá chytili a publikovali ho s popisom, že Bieber sa pridala k modelke Gigi Hadid a spoločne obhajujú Karefa-Johnsonovú po kritike zo strany Kanyeho Westa.

Screenshot jednej takejto správy raper s oficiálnym menom Ye publikoval aj na Instagrame s popisom „Počkajte, zase ma zrušili? Justin, prosím ťa, daj mi vedieť.“ Namiesto toho, aby Hailey oslovil priamo, tak odpoveď požaduje od jej manžela.

Kanye West
Zdroj: screenshot Instagram/kanyewest

Len o niekoľko hodín neskôr pridal príspevky o svojom tričku s nápisom White Lives Matter a pustil sa do samotného týždňa módy. „Len chcem všetkým dať vedieť, že tento týždeň bol aj o móde. Udiala sa veľká vec s názvom Fashion Week, ktorý v skutočnosti trvá mesiac, a ukázali na ňom niekoľko veľmi dobre urobených a šialene predražených kúskov oblečenia. Nebolo to len o mojom tričku, ktoré posúva paradigmu.“

4. októbra 2022, 10:33 Čas čítania 1:08 Kanye West provokuje mikinou s nápisom White Lives Matter. Raper propaguje slogan obľúbený medzi pravicovými extrémistami Kanye West provokuje mikinou s nápisom White Lives Matter. Raper propaguje slogan obľúbený medzi pravicovými extrémistami

V ďalšom odseku – na Instagram ako zvyčajne pridaj screenshot zo svojej aplikácie na poznámky – však dodáva, že iba žartuje. Jeho tričká totiž boli na každej prehliadke. „Nič iné sa neudialo, len moje tričko. Arnaultovcom (Bernard Arnault je výkonným riaditeľom LVMH, pozn. red.), ktorí najímajú každého, kto predtým pracoval pre mňa: pamätajte si, že moje jedno tričko si ukradlo všetku pozornosť.“ 

Ďalej pokračuje tým, že všetci (v módnom priemysle?) sú „naprogramované ovce“. 

Príspevok končí viacerými odkazmi, jedným z nich je práve aj menovanie Justina Biebera. Okrem toho sa už po tretíkrát vysmial topánkam módnej editorky Gabrielly Karefa-Johnsonovej, ktoré podľa jeho slov aspoň John Legend bude chcieť. Screenshot okomentoval stručne so slovami „Boh je láska“.

Kanye Wets
Zdroj: screenshot Instagram/kanyewest

Krátko nato zosmiešnil aj Bellu Hadid. Publikoval fotku z týždňa módy, na ktorom na jej takmer nahé telo nastriekali šaty pred očami publika. Úchvatná šou však zrejme Westa až tak nepotešila, keďže cez jej šaty na Instagrame napísal White Lives Matter. „Aj ja som urobil tričkové šaty, dobrí umelci si požičiavajú, skvelí umelci kradnú. Ja som Louvre,“ okomentoval fotku.

1. októbra 2022, 14:39 Čas čítania 0:35 VIDEO: Belle Hadid nastriekali na nahé telo sprej. Ten sa zmenil na úchvatné šaty VIDEO: Belle Hadid nastriekali na nahé telo sprej. Ten sa zmenil na úchvatné šaty

Prečo sa Kanye vysmieva ľuďom, ktorí obhajujú editorku?

Celý škandál odštartovala kritika zo strany známej módnej editorky Karefa-Johnsonovej. Tá tričká s nápismi White Lives Matter označila za formu násilia. „Keby ste sa opýtali Kanyeho, určite by povedal, že v tom je umenie a revolúcie a všetky ostatné veci v jednom tričku. Ale nie sú tam,“ povedala.

Kanye West na to reagoval so slovami, že Karefa-Johnsonová nie je „módna osobnosť“. Na Instagram pridal fotku jedného z jej outfitov v čižmách, ktoré potom pridal ešte aj zvlášť s popisom „Ja viem, že Anna tieto topánky nenávidí“.

Odkazoval tým na Annu Wintour, legendárnu šéfredaktorku magazínu Vogue. Okrem jej štýlu ju vysmial aj za jej postavu, a kritika pribúdala pod jej príspevkami na Instagrame, zrejme od Kanyeho fanúšikov. Gigi Hadid v reakcii na vlnu nenávisti voči editorke Kanyeho správanie označila za šikanu.

„Ty si iba želáš, aby si mal aspoň percento jej intelektu. Nemáš ani poňatia, haha... Ak majú tvoje sračky aspoň nejakú pointu, ona je možno jediným človekom, ktorý ťa môže zachrániť,“ napísala do komentárov pod Kanyeho pôvodný príspevok o Karefa-Johnsonovej. Kanyeho označila za vtip.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Na jej slová zareagoval nepriamo: nevyvrátil, že šikanuje iných, ale diskusiu obrátil na svoje deti. Napísal, že by ho zaujímalo, čo by Gigi Hadid povedala na to, že nevedel, kde sú jeho deti na deň ich narodenín. V tomto sa podľa neho Hadid líši od editorky (v tomto príspevku ju milo nazval „Gabby“), podľa ktorej to nebolo správne. Téma výchovy detí po rozvode s Kim Kardashian sa na Kanyeho Instagrame objavuje často.

Potom nasledovali už spomínané podporné správy od Hailey Bieber, na ktoré už West reagoval.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gabriella Karefa-Johnson (@gabriellak_j)

Na stranu svojej editorky sa postavil aj samotný magazín Vogue, ktorý vydal oficiálne vyhlásenie. Cielené útoky a šikanu odsúdili, okrem toho potvrdili, že sa editorka osobne stretla s Kanyem, kde mu znova úprimne povedala svoj názor.

Sme si takmer istí, že príbeh neskončil. Ak ťa zaujímajú všetky správy o Kanyem, sleduj túto tému.

Domov
Zdieľať
Diskusia