Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Martin Adam Pavlík
1. augusta 2022, 20:00
Čas čítania 1:33

TOP 3 v pondelok: Na Balkáne rastie napätie, Ľuboš Blaha nesmie označovať prezidentku za vlastizradkyňu a hrozivé lesné požiare

Kategória:
Refresher
Uložiť Uložené
TOP 3 v pondelok: Na Balkáne rastie napätie, Ľuboš Blaha nesmie označovať prezidentku za vlastizradkyňu a hrozivé lesné požiare
Zdroj: Refresher

Prečítaj si najdôležitejšie správy dňa.

Ľuboš Blaha už o prezidentke nemôže hovoriť ako o americkej agentke

Krajský súd rozhodol, že poslanec Ľuboš Blaha nemôže verbálne útočiť na prezidentku. Zuzana Čaputová o tom informovala na Facebooku s tým, že podpredseda Smeru-SD je povinný zdržať sa verbálnych útokov a šírenia nepravdivých informácií. 

„Okresný súd Ľubošovi Blahovi v marci 2022 nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností alebo mám byť ovládaná Spojenými štátmi. Poslanec Ľuboš Blaha sa vtedy proti rozhodnutiu odvolal, no s odvolaním proti nariadeniu neodkladného opatrenia neuspel. Proti tomuto rozhodnutiu krajského súdu už nie je prípustné odvolanie,“ dodáva prezidentka. Viac si môžeš prečítať tu.

Čaputová Blaha
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Kosovo oznámilo, že odloží nové pravidlá na hranici so Srbskom

Kosovská vláda v nedeľu večer rozhodla, že o mesiac odloží implementáciu nových pravidiel na hraniciach so Srbskom, ktoré vyvolali napätie na severe krajiny, kde etnickí Srbi blokovali cesty a neznámi ozbrojenci strieľali na policajtov. Polícia v nedeľu po tomto incidente, pri ktorom nikto neutrpel zranenia, uzavrela dva hraničné priechody so Srbskom.

16. mája 2024, 17:00 Čas čítania 4:38 Ťažko prežívaš udalosti, ktoré sa dejú na Slovensku? Psychológa sme sa pýtali, ako sa s tým vyrovnať Ťažko prežívaš udalosti, ktoré sa dejú na Slovensku? Psychológa sme sa pýtali, ako sa s tým vyrovnať

Najnovšie napätie vo vzťahoch Belehradu a Prištiny vyvolalo opatrenie, podľa ktorého osoby vstupujúce na územie Kosova so srbskými dokladmi totožnosti ich budú musieť od 1. augusta počas pobytu v krajine nahradiť dočasným dokladom. Etnickí Srbi, ktorí majú evidenčné čísla vozidiel vydané Srbskom, ich mali do dvoch mesiacov vymeniť za kosovské. Viac si môžeš prečítať tu.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Getty Images/Pierre Crom

Vo Francúzsku a v Portugalsku vypukli nové lesné požiare

Vo Francúzsku a v Portugalsku vypuklo v nedeľu niekoľko nových lesných požiarov. Pri požiari v departemente Gard ležiacom na juhovýchode Francúzska utrpeli zranenia štyria zasahujúci hasiči, jeden z nich vážne. S popáleninami ho previezli do nemocnice.


Tento požiar zasiahol územie s rozlohou približne 350 hektárov. „Sme si istí, že do zajtra dokážeme požiar dostať pod kontrolu,“ povedal v nedeľu večer hovorca hasičov William Borelly.


Južne od Nîmes musela byť pre silné zadymenie čiastočne uzavretá diaľnica A9 do Španielska. Podľa diaľničnej spoločnosti Vinci je trasa opäť prejazdná. Ďalší požiar, ktorý sa podľa úradov rozšíril neďaleko Marseille na plochu približne 35 hektárov, sa večer podarilo dostať pod kontrolu. Viac si môžeš prečítať tu

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR/AP/SDIS 33


Instagramový post dňa

Tvorcovia nového spin-off prequelového seriálu Andor zverejnili ďalší veľkolepý trailer. Uchvacuje vizuálom, množstvom akcie aj známymi hercami. Hlavnú postavu, rebela Cassiana Andora, stvárnil herec Diego Luna, ktorého si môžeš pamätať najmä zo seriálu Narcos: Mexiko.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Disney+ (@disneyplus)

Domov
Zdieľať
Diskusia