Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. augusta 2022, 14:30
Čas čítania 7:30
Daniel Mikolášik

Oliver Oswald: Súhlasím, že uspokojovanie modelky vo vysielaní bolo za hranicou. Nešli by sme do toho bez jej súhlasu (Rozhovor)

Oliver Oswald: Súhlasím, že uspokojovanie modelky vo vysielaní bolo za hranicou. Nešli by sme do toho bez jej súhlasu (Rozhovor)
Zdroj: Refresher/Palo Chochula
REFRESHER PODCASTY
Uložiť Uložené

„Takú pikantnú šou o sexe ako my tu nerobí nik a už vôbec nie v rádiu. Pokutu som vo vysielaní dostal len za nadávku,“ prezrádza v rozhovore moderátor, herec a influencer Oliver Oswald.

„Tri prasiatka sú špecifický obsah pre špecifickú kategóriu. V súčasnosti na Slovensku nikto nerobí takúto pikantnú šou a už vôbec nie v rádiu. Náš marketing je postavený na tom, že máme gule. No nechceme to robiť celé plytké, voláme si aj odborníkov a hovoríme o veciach, ktoré sú tabu, a snažíme sa do toho priniesť aj istú dávku humoru,“ opisuje Oliver Oswald.

Tri prasiatka je nová late night šou vysielaná rádiom Europa 2, v ktorej sa moderátori Oliver Oswald, Samuel Procházka a Láďo Varecha rozprávajú o sexe, vzťahoch a ženách. Šou však vzbudila vlnu kontroverzie a kritiky na sociálnych sieťach. Podľa mnohých poslucháčov sa trojica občas pohybuje na hrane sexizmu a zvrhlosti.

S moderátorom, hercom a influencerom Oliverom Oswaldom sme sa rozprávali o tom, ako sa s odstupom času pozerá na diel, v ktorom počas rozhovoru v štúdiu uspokojovali modelku z Onlyfansu, či téma sexu nie je podľa neho prvoplánová a či takáto šou patrí do rádia, ako na hejt reagovalo vedenie, či im nechýba ženský moderátorský element alebo či majú dostatočne zabezpečenú ochranu maloletých poslucháčov.

Oliver Oswald
Zdroj: Refresher/Palo Chochula

V Refresheri ti pravidelne prinášame rozhovory so známymi osobnosťami, v ktorých sa pýtame aj kriticky. Viac podobných článkov nájdeš v tejto kategórii. Ak ťa zaujímajú články venované šoubiznisu a chceš podporiť naše úsilie neustále skvalitňovať obsah, pridaj sa do klubu Refresher+, čím získaš neobmedzený prístup ku všetkým článkom.

Odporúčané
Sulíkov syn Filip z platformy Youdare: Za 10 000 € by som zjedol výkal svojho psa. Väčšina ľudí sa dá kúpiť (Rozhovor) Sulíkov syn Filip z platformy Youdare: Za 10 000 € by som zjedol výkal svojho psa. Väčšina ľudí sa dá kúpiť (Rozhovor) 24. júla 2022, 16:30

Čí bol nápad na šou Tri prasiatka?

Všetkých troch – môj, Láďov aj Samov –, pretože sa pravidelne stretávame aj mimo rádia a uvažovali sme, čo nové priniesť, aby sme zaujali poslucháčov. Myslím si, že tú cieľovú skupinu sme trafili veľmi dobre. V súčasnosti na Slovensku nikto nerobí takúto pikantnú šou a už vôbec nie v rádiu. Náš marketing je postavený na tom, že máme gule. A preto sme ochotní niesť aj následky, no stojí to za to.

Aké následky? Zaznelo v šou niečo, čo potom s vami riešilo aj vedenie?

Konkrétne v Troch prasiatkach zatiaľ nie, ale v našej šou Sketch Bros už prišli nejaké pokuty. Ale vždy sa to vyriešilo. V každom prípade, vedeniu sa páči nápad s Tromi prasiatkami. Robíme to pravidelne na týždennej báze a každý mesiac sa snažíme priniesť jeden diel aj so špeciálnym hosťom, ktorý bude virálny. No nechceme to robiť celé plytké, chceme si tam volať aj odborníkov. Mali sme tam už napríklad vzťahovú expertku.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rádio Europa 2 (@e2sk)

Za čo bola pokuta?

Za nadávku nejakých 1 500 eur (od Rady pre vysielanie a retransmisiu, pozn. red.). Je to prísne, ale rešpektujem to. Predsa len, máme vo svojich rukách istú zodpovednosť. 

Odporúčané
Čo robia súťažiaci z prvej Farmy? Playmate Andrea fotí v Miami, Miki sa po Orave vozí na Lamborghini Čo robia súťažiaci z prvej Farmy? Playmate Andrea fotí v Miami, Miki sa po Orave vozí na Lamborghini 7. augusta 2022, 14:30

V Troch prasiatkach preberáte pomerne citlivé témy, ktoré by mohli narušiť morálny vývin mladšieho publika. Máte dostatočne zabezpečenú ochranu maloletých poslucháčov?

Myslím, že áno. Máme svoje hranice, ktoré sa snažíme neprekročiť, a vysielame po 22. hodine, kde sú tie hranice navyše trochu posunuté. Uvedomujeme si však, že sme v éteri, a riadime sa vlastným morálnym kompasom. Pred každým dielom je tiež upozornenie, že je to určené len pre osoby staršie ako 18 rokov, a snažíme sa robiť maximum pre to, aby to maloletí nepočúvali. Tri prasiatka sú špecifický obsah pre špecifickú kategóriu.

Sex je prirodzená ľudská téma, o ktorej sa v súkromí rozpráva každý. Ale na verejnosti s tým majú ľudia problém.

Kto sú teda vaši poslucháči?

Keď sme s tým ešte len začínali, predpokladal som, že väčšinu budú tvoriť starší muži, ktorí sú v tom čase v práci v aute, ako napríklad kamionisti alebo policajti. Ale veľmi ma prekvapuje, že ma zastavujú na ulici aj mladé baby, ktoré hovoria, že to počúvajú a že ich to baví. Povedal by som, že nás počúva veľmi široká skupina ľudí. Navyše sa stále držíme v top 10 najpočúvanejších podcastov na Slovensku, čo ma veľmi teší. Boli sme už aj v top 5.

Prečo práve podcast o sexe? Nie je to trochu prvoplánové?

Je to prirodzená ľudská téma, o ktorej sa v súkromí rozpráva každý. Ale na verejnosti s tým majú ľudia problém. 

Logo šou Tri prasiatka rádia Europa 2.
Logo šou Tri prasiatka rádia Europa 2. Zdroj: Europa 2

A myslíš si, že takéto sexuálne témy patria aj do rádia?

V nočnej šou úplne bez problémov. Ale treba tiež rozlišovať, o aké rádio ide. Samozrejme, že ak by takúto šou robilo Rádio Lumen, tak by to vzbudilo pohoršenie, keďže má úplne inú a špecifickú cieľovú skupinu. My sme Europa 2, rádio pre mladých, robíme to freestylovo. Hovoríme tam o veciach, ktoré sú tabu, a snažíme do toho priniesť aj istú dávku humoru a dať dynamiku celej šou.

Vaše najpopulárnejšie epizódy sú tie, do ktorých ste si prizvali slovenské modelky z Onlyfansu. Si s nimi spokojný?

Áno. A očividne sú s nimi spokojní aj naši poslucháči, keďže to počúvajú desiatky až stovky tisíc ľudí, ktorí nám dávajú najavo svoju podporu. Za veľmi krátky čas sme šou dokázali dostať do povedomia ľudí, mnohé fotky a videá z nahrávania sú na sociálnych sieťach virálne a počúvanosť je vysoká. Nikto z nás nečakal, že sa nám to podarí tak skoro.

Či si s tými konkrétnymi epizódami spokojný, sa pýtam preto, lebo práve tie sú aj najviac kritizované. Zaregistroval si to?

Priznám sa, že nie.

Žijeme vo svete, v ktorom pokiaľ neprinesieš niečo, čo je možno trošku kontroverzné a za hranicou, máš problém vybudovať si publikum a dostať svoj produkt medzi ľudí.

Napríklad diel s modelkou Dory z Onlyfansu, ktorú ste počas vysielania v priamom prenose vaginálne uspokojovali, spustil asi najväčšiu vlnu kontroverzie a kritiky. Mnohí fanúšikovia zostali pod príspevkom od Europy 2 zhrození a reagovali, že to už bolo cez čiaru.

My sme ju však neuspokojovali, tú aplikáciu prepojenú s vibrátorom ovládal náš vrátnik, aby sme od toho my traja mohli dať ruky preč. (smiech)

To je celkom alibistické.

Áno, prešpekulované. (smiech) Ale aby som to uviedol na pravú mieru, Dory bola aj mimo natáčania veľmi inteligentná baba a pred samotným nahrávaním danej epizódy sme si s ňou sadli a vymýšľali, čo by sme mohli urobiť, aby sa ten diel stal virálnym. Dohodli sme sa na tom, že si počas rozhovoru dá dole podprsenku a že si zoberie aj nejaké vlastné erotické pomôcky.

Odporúčané
Táňa a Jano z Inej halušky: Už nám aj cudzinec skritizoval bryndzové halušky, že nechutili tak, ako mali Táňa a Jano z Inej halušky: Už nám aj cudzinec skritizoval bryndzové halušky, že nechutili tak, ako mali 22. septembra 2023, 9:00

A áno, súhlasím, že to uspokojovanie bolo za hranicou. Dlho sme uvažovali, či do toho vôbec pôjdeme. Nakoniec sme to však v scenári nechali, pretože sme chceli dostať Tri prasiatka do povedomia a, žiaľ, žijeme vo svete, v ktorom pokiaľ neprinesieš niečo, čo je možno trošku kontroverzné a hlavne za hranicou normálnosti, máš problém vybudovať si publikum a dostať svoj produkt medzi ľudí.

Oliver Oswald
Zdroj: Refresher/Palo Chochula

To všetko s ňou bolo teda dopredu dohodnuté.

Áno, jediné, čo nebolo dohodnuté, bol ten vrátnik, ktorý si to namiesto nás zobral do svojej réžie. Ale nikdy by sme nešli do niečoho, s čím by nebol stotožnený aj daný hosť. Ak by nám Dory povedala, že v žiadnom prípade do toho nejde, tak by sme to, samozrejme, okamžite vyškrtli. Ale ona s tým bola úplne v pohode, aj ten ružový vibrátor si doniesla vlastný z domu, to nebola naša pomôcka. 

My sme nikdy rádiu neponúkali, že budeme krásne ľubozvučne rozprávať, ale že budeme iní a jedineční. Všetky veľké projekty na svete vzbudili nejakú kontroverziu a polarizovali spoločnosť.

Za akých podmienok to bolo dohodnuté?

Honorár hostí, ktorí k nám chodia, je brutálne promo, ktoré nedostanú takmer nikde inde. Oni nám za to ponúknu obsah, na ktorom sa však vždy dopredu spoločne dohodneme. Väčšinou to nahrávame dopredu a hosť si po vypočutí musí byť maximálne istý, že je okej so všetkým, čo tam odznelo.

A ten vibrátor bol teda jej nápad?

My sme jej navrhli, aby si k nám ešte pred nahrávaním doniesla nejaké kostýmy alebo sexuálne pomôcky a že vymyslíme spolu nejakú zábavnú scénku. Ten nápad s vibrátorom prišiel náhodne počas brainstormingu a Dory povedala, že by do toho bez problémov išla.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rádio Europa 2 (@e2sk)

Išiel by si do toho teda znovu aj napriek kritike, ktorá sa spustila?

Áno, ja sa snažím hejty úplne ignorovať už od čias, keď som ako 11-ročný hral v sitcome Zita na krku, pokiaľ nejde vyslovene o konštruktívnu kritiku, ktorá by ma mohla nejako posunúť.

Aká bola reakcia vedenia na negatívnu spätnú väzbu? 

My máme najlepšie vedenie na svete, ktoré je s tým úplne v pohode. Cítime jeho podporu a dáva nám voľnosť, ktorá je pre nás dôležitá. My sme nikdy rádiu neponúkali, že budeme krásne ľubozvučne rozprávať, ale že budeme iní a jedineční. Keď sa zamyslíš, tak všetky najväčšie projekty, či už slovenské, alebo svetové, vzbudili nejakú kontroverziu a polarizovali spoločnosť.

Voláme si ženské hostky, aby sme tam neboli len chalani. Ak by sme mali mužského hosťa, musel by byť sakramentsky dobrý, pretože keby sme sa tam štyria muži rozprávali o sexe a bez ženy, to by už bolo príliš.

Vašej šou ste založili aj Onlyfans. Už tam fanúšikovia nájdu nejaký exkluzívny obsah? 

Pri tomto sme sa trochu zasekli. Pôvodná idea bola, že tam budeme pridávať exkluzívnejší obsah, nezostrihané epizódy alebo necenzurované videá hostí, ktorí sa nám v štúdiu napríklad vyzliekli.

Odporúčané
Nie si v „delulu“? Nová epizóda Love is on the air odhaľuje, ako spoznať delusionship (PODCAST) Nie si v „delulu“? Nová epizóda Love is on the air odhaľuje, ako spoznať delusionship (PODCAST) 21. septembra 2023, 12:00

Je to niečo, čo by mohlo fungovať a dali by sa na tom zarobiť aj nejaké ďalšie peniaze, ale ja som voči tomuto nápadu stále trochu skeptický. Nerád by som totiž, aby sa moje meno spájalo s tým, že mám Onlyfans, hoci, samozrejme, ja by som sa tam nevyzliekal. Ale už len to dokáže naštrbiť povesť a neviem, či by som s tým bol okej. Nehovorím, že to nikdy nespojazdníme, ale zatiaľ je to na bode mrazu a rozhodujeme sa, či nám to za to stojí. 

V podcastoch hovoríte otvorene. Je však nejaká téma, pri ktorej ste si povedali, že o nej rozprávať nebudete?

Určite taká téma je, ale zatiaľ sme sa k nej nedostali. Robíme to zatiaľ len pár týždňov a tých tém na preberanie máme veľa. 

Aké napríklad?

To nechcem úplne prezrádzať, ale môžem len načrtnúť, že onedlho k nám do štúdia príde aj hosť z prostredia porna, s ktorým sa budeme baviť o zákulisí tohto priemyslu.

Všimol som si, že sa často opakuje aj kritika, že sa vo vysielaní občas objavia aj sexistické poznámky. Nechýba vám tam aj nejaký ženský moderátorský element, aby to niekto vyvažoval?

Nemyslím si. Aj preto si voláme ženských hostí, aby sme tam neboli len chalani. Ak by sme mali mužského hosťa, musel by to byť sakramentsky dobrý hosť, pretože keby sme sa tam štyria muži rozprávali o sexe a bez ženy, to by už bolo príliš. (smiech)

Keď sme prišli s nápadom na Tri prasiatka, tak sme aj s vedením riešili psychológiu poslucháča. Premýšľali sme nad viacerými kombináciami mužských aj ženských moderátorov, ale napokon nám z toho najlepšie vyšla aktuálna zostava, pretože je medzi nami dobrá chémia, a ženský element vždy zastupuje buď hostka, odborníčka, alebo poslucháčka, ktorej voláme.

Na záver otázka, ktorú väčšinou kladiete vy, no tentoraz to otočíme. Akú najbizarnejšiu situáciu spojenú so sexom si zažil ty?

Môj prvý sex. (smiech) Odohral sa v decembri vonku na trampolíne v areáli, kam som ako malý chodil do škôlky. Zdalo sa mi to vtedy romantické, že sa pôjdeme pozrieť, ako to tam teraz vyzerá. Bola tam zasnežená trampolína, na ktorú sme si v brutálnej zime ľahli a pozerali na hviezdy. A práve tam k tomu došlo. Hoci to netrvalo vôbec dlho, do pár minút sme už boli naspäť oblečení v totálne mokrých a namrznutých veciach, ale odvtedy vždy, keď idem okolo tej škôlky, spomeniem si na to a v duchu sa zasmejem.

oliver oswald tri prasiatka
Zdroj: Instagram/@oswaldphotoss
Domov
Zdieľať
Diskusia
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.