Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
Tento článok je PR správa spoločnosti Košický svetový kraj
12. júla 2022, 12:30
Čas čítania 1:46
Sponzorovaný obsah

V Košickom kraji nájdeš Slafkovský štít. Pomenovali ho po známom hokejistovi

V Košickom kraji nájdeš Slafkovský štít. Pomenovali ho po známom hokejistovi
Zdroj: Košice Región Turizmus
ZAUJÍMAVOSTI CESTOVANIE PO SLOVENSKU KOŠICE SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Kraj sveta tentoraz v kampani odkazuje na miesta, ktoré stoja za objavenie.

Košický kraj ti rozhodne má čo ponúknuť a leto sa ponúka na výlety, počas ktorých budeš jeho krásy objavovať. Vyzýva na to aj nová kampaň Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus, v ktorej sa objavila atrakcia Slafkovský štít, pomenovaná po slovenskom hokejistovi Jurajovi Slafkovskom. 

slafkovský, slafkovký štít
Zdroj: Košice Región Turizmus

Minulý rok vo svojej odvážnej a úspešnej kampani „Kraj sveta – Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš“ reagovali na preplnené akvaparky či lanovky, ktoré sa v Košickom kraji nenachádzajú, naopak, propagácia bola zameraná na menej známe a autentické lokality, ktoré nie sú poznačené masovým turizmom. Tohtoročnou kampaňou „KRAJ SVETA – Hrdý na to, čo si v ňom nájdeš“ v odvážnej komunikácii naďalej pokračuje a zároveň pozýva na vôbec prvý výstup na Slafkovský štít v Košickom kraji.

slafkovský štít
Zdroj: Košice Región Turizmus

Nie Slavkovský, ale Slafkovský

Tohtoročná letná destinačná kampaň nadväzuje na tú minuloročnú, ktorá získala niekoľko prestížnych ocenení. „Cieľom aktuálnej turistickej sezóny je ukázať, že príjemná dovolenka nie je o tom, koľko miest so zvučnými názvami človek stihne navštíviť, ale o tom, koľko hodnotných, autentických a nezabudnuteľných zážitkov si odnesie. Počas leta preto pozývame na vôbec prvý výstup na Slafkovský štít v Košickom kraji. Turisti nájdu na Červenom brehu novú atrakciu, špeciálnu tabuľu, ktorá nesie dočasne takúto prezývku,“ vysvetľuje predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

„Inšpiráciou je rodák, známy hokejista Juraj Slafkovský, ktorý je tvárou tohtoročnej letnej kampane. Juraj sa s nami podelil aj o svoje zážitky v Košickom kraji, ktoré zostavil do bucket listu Slafkovského sedmička. Návštevníci si tak u nás môžu prejsť jeho obľúbené lokality,“ dodáva.

košice
Zdroj: Košice Región Turizmus
influenceri
Zdroj: Košice Región Turizmus

Pre návštevníkov a milovníkov kuriozít je nová atrakcia jedinečnou príležitosťou na získanie vtipnej fotky a netradičného zážitku. „Výstup na Slafkovský štít stihlo už v posledných dňoch absolvovať niekoľko známych influencerov – @toto_je_nas_svet ako rodinný výletík, @lukas.stanislav ako spotené tričko, @thebacis ako hľadač pokladov, @mcokajcek ako gastronaut. Tí u nás strávili niekoľko dní a spoločne tak prezentujú svoje zážitky a lokality v Košickom kraji, ktoré sa oplatí navštíviť. Výber toho najlepšieho zostavili do podoby unikátnych bucket listov, v ktorých ku každej lokalite priradili bláznivú úlohu a sú skvelou inšpiráciou pre ďalších návštevníkov a turistov,“ uvádza výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková a zároveň dopĺňa, že „návštevníci sa môžu inšpirovať tipmi na netradičné výlety na webovej stránke www.krajsveta.sk, kde nájdu okrem tematických bucket listov od influencerov aj generátor, vďaka ktorému získajú vlastný zoznam lokalít a tipov na letné zážitky“.

Košice Región Turizmus invenčnou kampaňou na podporu cestovného ruchu vyzýva turistov, aby využili možnosť pozrieť si Slafkovský štít spolu s ďalšími neobjavenými pokladmi Košického kraja. Môžeš sa inšpirovať bucket listmi influencerov alebo si zostaviť vlastný program. Každý si tu príde na svoje – či už si milovník dobrej gastronómie, turistiky, alebo si skôr mestský typ. 

Domov
Zdieľať
Diskusia