Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. júla 2021, 18:49
Čas čítania 1:15
Adam Novosad

Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov: jedným prekáža sexizmus, iní si nič zvláštne nevšimli

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Fotografia z profilu reštaurácie Vegan Kiosk rozdelila ľudí.

Príspevok bratislavskej reštaurácie Vegan Kiosk na sociálnej sieti Facebook rozdelil slovenskú verejnosť. Jedných rozhorčil, iných zase potešil, ale v komentároch sa rozpútal konflikt. Ľudia si vymieňali názory, pretože sa nevedeli zhodnúť, či je fotografia pracovníčky vhodná alebo nevhodná, respektíve prečo sa prevádzka rozhodla propagovať svoje menu týmto spôsobom. Reštaurácia preto zakročila vlastným vyjadrením.

Nezhody medzi ľuďmi v komentároch spustila fotografia, na ktorej prevádzka propaguje svoje „bryndzové“ halušky. Nejde o skutočné bryndzové halušky, ale o vegánsku verziu s tempeh slaninou, jarnou cibuľkou a skaramelizovanou kyslou kapustou. Halušky však neboli hlavnou témou, o ktorej sa na sociálnych sieťach diskutovalo. 

vegan kiosk
Zdroj: Facebook/Vegan Kiosk

Vegan Kiosk zvolil ako propagačnú fotografiu záber pracovníčky držiacej porciu halušiek v rukách, no na fotografii vidno aj časť tela zamestnankyne.

Má oblečený top bez podprsenky, čo niektorých ľudí rozhorčilo a reštauráciu obvinili z lacnej propagácie svojho jedla s nádychom sexizmu. Porcia halušiek sa podľa nich dala odfotiť aj bez pracovníčky, ktorá nenosí podprsenku, a tak nebolo potrebné dekolt takýmto spôsobom ukazovať na Facebooku. Nenosenie podprsenky však dnes nepatrí medzi témy, o ktorých by sa diskutovalo príliš často, pretože spoločnosť už dávno stratila potrebu prikazovať outfity, ktoré by mali mali ľudia nosiť.

Odporúčané
VIDEO: V Nemecku explodoval chemický sklad. Okamžite si pozatvárajte okná, varovali úrady pred „extrémnou hrozbou“ VIDEO: V Nemecku explodoval chemický sklad. Okamžite si pozatvárajte okná, varovali úrady pred „extrémnou hrozbou“ 27. júla 2021, 14:54

Iná skupina ľudí reagovala presne naopak a reštauráciu chválila za lákavú propagáciu. Niektorí si na fotke vraj nevšimli vôbec nič špeciálne.

Komentujúcim, ktorí Vegan Kiosk obviňovali zo sexizmu, odkazovali, že oni si najskôr všimli halušky a vôbec nemali tendenciu pozerať na dekolt zamestnankyne, a tak nerozumeli rozhorčeniu, ktoré sa v komentároch objavilo. Okrem týchto komentárov sa však objavila aj hŕstka poznámok, že muži sa kvôli slečne na fotke radi stanú vegánmi.

„Úprimne sme si ani nevšimli to, čo sa tu komentuje, keď sme ju dávali von. Išlo nám iba o propagáciu jedla. Ostro sa ohradzujeme proti vyjadreniam a komentárom na našu adresu, že si nevážime našich zamestnancov a že nebodaj podporujeme sexizmus a podobné názory v komentároch,“ zareagovalo napokon samotné bistro. Celý príspevok následne zo sociálnej siete odstránilo.

Domov
Zdieľať
Diskusia