Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. apríla 2021, 7:54
Čas čítania 1:41
Viktor Kniš

Robert Fico vo videu počíta, či sa mu na terasu bytu zmestí vrtuľník. Zabáva sa na ňom internet

NEWS ROBERT FICO
Uložiť Uložené

Šéf Smeru Robert Fico sa vo videu na Facebooku snaží dokázať nepravdivosť informácie denníka SME, ktorý tvrdí, že Fico má takú veľkú terasu, že na nej pristane vrtuľník.

Robert Fico na Facebooku zverejnil video, v ktorom počíta, či by mu teoreticky na ploche terasy mohol pristáť vrtuľník. Podarilo sa mu vypočítať, že ak by mal priemer vrtúľ 11,2 metra, tak teoreticky áno.

Na Ficov balkón sa zmestí vrtuľník, tvrdí denník SME

„Priatelia, toto rieši denník SME v čase, keď nám ľudia umierajú na covid, v čase, keď je vláda naďalej v hlbokej kríze, a v čase, keď robia naďalej medzinárodnú hanbu,“ povedal Robert Fico, keď ukončil výpočty.

Denník SME v pondelok napísal, že predseda Smeru býva vo väčšom byte, ako v skutočnosti tvrdil, čo znamená, že pravdepodobne platí poslancovi Dušanovi Muňkovi neprimerane nízky nájom. „Na Ficov balkón sa zmestí vrtuľník,“ tvrdí denník SME v perexe, pričom podľa svojich slov vychádza z projektovej dokumentácie a listu vlastníctva.

Odporúčané
Opozičný líder Alexej Navaľnyj umiera, no ruská vláda ho prinúti žiť, tvrdí politológ Alexander Duleba (Rozhovor) Opozičný líder Alexej Navaľnyj umiera, no ruská vláda ho prinúti žiť, tvrdí politológ Alexander Duleba (Rozhovor) 24. apríla 2021, 14:30

Robert Fico zopakoval, že do vlastníckej štruktúry vstúpil „podvodník Soros“, čím reagoval na udalosť z minulého týždňa, keď Penta predala podiel v spoločnosti Petit Press, ktorá vydáva denník SME. Majiteľom 34-percentného podielu akcií sa stáva fond Media Development Investment Fund, ktorý pred 25 rokmi vznikol aj s podporou miliardára Georgea Sorosa.


Čo vás je do toho? 

Robert Fico zmenil bývanie v rovnaký deň, keď do hotela Hilton prišla v súvislosti s akciou Mýtnik Národná kriminálna agentúra. Dušan Muňko kúpil tento údajne trojizbový byt v novostavbe Sokolská Residence pod bratislavskou kalváriou za približne 600-tisíc eur, momentálne je jeho hodnota ešte vyššia. 

Šéfa Smeru otázky vo veci bývania dlhodobo otravujú. „Čo vás je do toho? Ak máte informáciu, že som porušil zákon, tak to veľmi rád vysvetlím. Áno, prenajal som si byt a bývam v prenajatom byte, všetky ostatné informácie vám už poskytol vlastník bytu,“ vyhlásil predseda Smeru. Podľa Fica bola otázka týkajúca sa jeho bývania hlúpa a potvrdzuje stav slovenskej žurnalistiky.

Dušan Muňko povedal, že suma, ktorú si Robert Fico platí za nájom, je „viac ako tisíc eur“.

Slováci sa na videu zabávajú

Screenshoty Roberta Fica stojaceho pri tabuli s výpočtami sa veľmi rýchlo uchytili na stránke Zomri a tvorcovia mémových obrázkov expresne rýchlo zasypali sociálne siete prvými nápadmi, ktorých bude dnes v priebehu dňa pravdepodobne ešte oveľa viac.

Okrem iného Slováci vnímajú expremiéra ako realitného makléra, ktorý sa snaží záujemcu presvedčiť, že „tá garsónka je naozaj dvojizbák“.

Niektorí si navyše všimli, že Robert Fico pri svojich výpočtoch pravdepodobne nechtiac priznal, že jeho terasa je výrazne väčšia ako obytná plocha nehnuteľností väčšiny Slovákov. Niektorí spojili výpočty s obľúbenou témou šéfa Smeru, ktorou sú podmienky v kolúznej väzbe, kde skončili viacerí jeho nominanti a ktorých na tlačových konferenciách obhajuje ako politických väzňov. 

Tvorcovia mémových obrázkov z profilu @memoviny dokonca našli model vrtuľníka, ktorý by sa Robertovi Ficovi na terasu zmestil. 

Domov
Zdieľať
Diskusia