Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. apríla 2021, 20:34
Čas čítania 1:50
Daniel Mikolášik

Agresivita policajta mohla byť podporená tým, že išlo o človeka bez domova. Vagus reaguje na bitku v Starej Turej

NEWS
Uložiť Uložené

Je neprípustné, aby policajti reagovali na akéhokoľvek občana násilím, tvrdí združenie.

Občianske združenie Vagus, ktoré v Bratislave pomáha ľuďom bez domova, považuje za neprípustné, aby policajti reagovali na akéhokoľvek občana násilím. Vyjadrilo sa tak k medializovanému zásahu policajta voči človeku bez domova, ku ktorému došlo v Starej Turej.

Odporúčané
VIDEO: Slovenský policajt brutálne zbil mladíka na zemi. Uštedril mu rany päsťou, kopance a postavil sa mu na brucho VIDEO: Slovenský policajt brutálne zbil mladíka na zemi. Uštedril mu rany päsťou, kopance a postavil sa mu na brucho 20. apríla 2021, 12:19


„To, že sa človek zdržiava na mieste, kde prekáža okoliu, že je pod vplyvom alkoholu, ani možnosť, že kradne, nie sú poľahčujúce okolnosti pre agresivitu. Často je jeho stav dôsledkom toho, že žije dlhodobo na ulici, sociálnych služieb je na celom Slovensku nedostatok a nikto sa týmto problémom hlbšie nezaoberá,“ upozornilo združenie Vagus.

Nejde iba o zlyhanie jednotlivca

Vyjadrilo taktiež obavu, že násilné konanie policajta bolo podporené aj tým, že išlo o človeka bez domova. „Práve v tomto prípade by však, podľa nášho názoru, bol na mieste rovnaký prístup, nenásilný, pre každého zohľadňujúci možnosti a stav daného človeka,“ skonštatovalo združenie.

Domov
Zdieľať
Diskusia