Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento obsah je PR správa spoločnosti Wolt
25. januára 2021, 17:57
Čas čítania 1:10
Sponzorovaný obsah

Donášková služba Wolt získava investíciu 440 miliónov eur, rozširovať sa bude aj mimo reštaurácií

GASTRO WOLT
Uložiť Uložené

V budúcnosti si budeš môcť cez Wolt objednávať potraviny, ale aj drogériu.

Fínska technologická spoločnosť Wolt uzavrela nové kolo financovania vo výške 440 milión eur. Investičné kolo viedla spoločnosť ICONIQ Growth, ako noví investori sa pripojili spoločnosti Tiger Global, DST, KKR, Prosus, EQT Growth a Coatue. Tohto kola sa zúčastnili aj spoločnosti 83North, Highland Europe, Goldman Sachs Growth Equity, EQT Ventures a Vintage ako už existujúci investori Woltu. Celková výška investícií, ktoré Wolt získal od začiatku svojho pôsobenia, tak dosiahla sumu 707 miliónov eur.

“Vďaka tejto investícii môžeme uvažovať v dlhodobom horizonte, posilňovať našu pozíciu na jednotlivých trhoch a zároveň pokračovať v rozširovaní našej ponuky aj mimo reštaurácie,” hovorí Miki Kuusi, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Wolt.

wolt, aplikácia Wolt
Zdroj: Wolt

Informácia o významnej investícii prichádza po rýchlej expanzii spoločnosti Wolt v sektore potravín a maloobchodu v roku 2020, kedy Wolt uzavrel partnerstvo s viac ako 1500 obchodmi na globálnej úrovni. Wolt aktuálne pôsobí v 23 krajinách vo viac ako 120 mestách a je partnerom viac ako 30 000 reštaurácií.

Wolt začínal vo fínskych Helsinkách s 10 reštauráciami. Za krátke obdobie piatich rokov sa Wolt rozšíril do aktuálnej veľkosti. Wolt v minulom roku dokonca prerástol segment reštaurácií a rýchleho občerstvenia a vstúpil aj do sektora potravín a maloobchodu. V rámci Woltu si v budúcnosti budeš môcť objednať čokoľvek - od kozmetiky, cez krmivo pre domáce zvieratá až po potraviny.
wolt, donáška, wolt taška
Zdroj: Wolt

Šéf Woltu Kuusi investíciu hodnotí takto: “Pôsobíme v mimoriadne konkurenčnom a dobre financovanom odvetví. Toto kolo investícií nám umožňuje plánovať v dlhodobom horizonte, najmä pokiaľ ide o posilňovanie našej pozície na jednotlivých trhoch. Napriek turbulenciám v roku 2020 sme zostali sústredení na rast, tržby sme strojnásobili na 285 miliónov eur oproti čistej strate iba 38 miliónov eur. Nový kapitál v celkovej výške 547,5 miliónov eur, ktorý sme získali počas tohto roka, nás dostáva do silnej pozície v oblasti investícií do našich tímov, technológií a jednotlivých trhov, a to v horizonte nasledujúcich niekoľko rokov.”

Domov
Zdieľať
Diskusia