Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
24. novembra 2020, 21:38
Čas čítania 1:09
Dominik Vetrák

The Queen’s Gambit je najsledovanejšou minisériou na celom Netflixe. Seriál spôsobil šachový ošiaľ všade po svete

FILMY A SERIÁLY THE QUEEN’S GAMBIT
Uložiť Uložené

Anya Taylor-Joy a tvorcovia seriálu sa postarali o obrovský hit.

The Queen’s Gambit sa 23. októbra dostal na Netflix. 7-dielna miniséria podľa rovnomenného knižného bestselleru Waltera Tevisa z roku 1983 vsadila najmä na vynikajúcu herečku Anyu Taylor-Joy v hlavnej role. Stvárnila Beth Harmon (Taylor-Joy), ktorá sa koncom päťdesiatych rokov ocitla v sirotinci, kde v sebe objavila úžasný šachový talent.

Seriál sa nesmierne podaril a nepochybne bude v článku o najlepších tohtoročných seriáloch pekne vysoko. Okamžite sa objavil aj v celosvetových trendoch, čo značilo vysoký záujem divákov všade po svete.

Odporúčané
10 manželstiev, ktoré stroskotali kvôli natáčaniu filmov 10 manželstiev, ktoré stroskotali kvôli natáčaniu filmov 21. novembra 2020, 14:36

Dokazuje to aj správa od Netflixu. The Queen’s Gambit je podľa ich meraní najúspešnejšou, a teda najsledovanejšou minisériou (seriál s jedinou sériou) na celom Netflixe. Streamovací gigant sa pochválil, že za prvých 28 dní streamovania si seriál pozrelo 62 miliónov domácností po celom svete. V rámci každej domácnosti mohli minisériu vidieť viacerí diváci a členovia rodiny či zdieľaných profilov.

Na druhej strane tu ale máme fakt, že Netflix vníma ako aktívneho diváka každého, kto z programu videl viac ako 2 minúty. Ak si The Queen’s Gambit pozeral 121 sekúnd a následne si minisériu vypol a nikdy viac nezapol, aj tak sa radíš medzi tých 62 miliónov domácností. V každom prípade, pre Netflix ide o obrovský úspech.

Mladá Anya Taylor-Joy to s ním vyhrala tiež, keďže sa dostala do ešte širšieho povedomia divákov. Určite to teší napríklad Warner Bros., ktoré ju obsadilo do role mladej Furiosy v spin-offe Mad Max: Fury Road, ktorý sa zameria práve na mladšiu verziu postavy (vo Fury Road si ju zahrala Charlize Theron). 

Odporúčané
Zvláštne dievča s výnimočným talentom sa stalo svetovou jednotkou v šachu: Kde čerpali inšpiráciu tvorcovia The Queen's Gambit? Zvláštne dievča s výnimočným talentom sa stalo svetovou jednotkou v šachu: Kde čerpali inšpiráciu tvorcovia The Queen's Gambit? 5. novembra 2020, 11:30

Seriál The Queen’s Gambit zachytáva hlavnú postavu Beth od čias v sirotinci, kde podľahla závislosti od sedatív. Beth, ktorá je prenasledovaná osobnými démonmi, sa ľahko premení na zručného a očarujúceho vyvrheľa, ktorý je poháňaný aj kokteilom z omamných látok. Je odhodlaná prekonať tradičné hranice vo svete šachu, v ktorom dominujú muži. Viac sa dozvieš tu. 

Domov
Zdieľať
Diskusia