Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 14. 7. 2020 meniny má Kamil

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
V spolupráci

Obsah vznikol v spolupráci so spoločnosťou Asus.

Čo je v spolupráci?

Jedná sa o obsah, ktorý chcel REFRESHER vytvoriť, ale vznikol aj vďaka spolupráci s inzerentom. Inzerent do obsahu nezasahoval vôbec, maximálne poskytol informácie, fakty a návrhy na úpravu.

Tech - Hry
1
Matej Krajčovič
8. jún 2020, 18:00
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Herný notebook so 120 Hz displejom, špeciálnou svietiacou plochou a extrémnou grafikou. To je Asus ROG Zephyrus G14 (Recenzia)

Otestovali sme počítač, ktorý by nemal mať problémy so žiadnou dnešnou hrou.

Matej Krajčovič
8. jún 2020, 18:00
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
V spolupráci

Obsah vznikol v spolupráci so spoločnosťou Asus.

Viac info

Na trhu nájdeš desiatky, možno dokonca stovky rôznych notebookov. Z výberu to najlepšieho sa ti preto môže poriadne zakrútiť hlava. Navyše, niekedy ako keby existovali iba dve kategórie.

 

Môžeš mať tenučký ultrabook, ktorý síce s prehľadom zvládne všetku kancelársku prácu, no pri pohľade na ukážky z najnovších hier sa s iba zasmeješ a bude ti jasné, že ich grafiku ani náhodou nerozbeháš. Alebo si môžeš kúpiť herný stroj, ktorý však bude vážiť takmer tri kilá a v práci sa za jeho divoký gejmerský dizajn budeš trochu hanbiť.

 

Asus snáď ako prvý predstavil notebook, ktorý ti v ruksaku nezlomí chrbát, bude vyzerať dostatočne elegantne a zároveň utiahne takmer čokoľvek, po čom srdce hráča zatúži. Nie nadarmo firma označuje svoj ROG Zephyrus G14 za najvýkonnejší 14-palcový herný počítač na svete.

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Prečo sa nám nový Asus páči viac než klasické herné notebooky
 • Na čo sú dobré otvory a diódy na zadnej strane displeja
 • Koľko FPS dosiahneš v Call of Duty: Warzone na plných detailoch
 • Ako to zvláda notebook chladenie
 • Či naozaj potrebuješ 120 Hz displej

 

Asus ROG Zephyrus G14 - ako vyzerá najvýkonnejší 14-palcový notebook na svete? (Recenzia)
Zdroj: Refresher.sk

Vyzerá bežne, je však najvýkonnejší na svete

Zephyrus G14 si môžeš kúpiť za rôzne ceny v rôznych konfiguráciách, no vlajkový model  dostal ultimátnu grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060, ktorá podporuje aj čoraz populárnejší raytracing alebo hranie s VR headsetom.

 

Napriek tomu sa však výrobcovi podarilo udržať jeho hmotnosť niekde pri hranici 1,6 kg, čo sú vlastne ešte stále ultrabookové hodnoty, najmä medzi 14-palcovými strojmi. 

 

Dostupné procesory, grafické karty a displeje pre Asus ROG Zephyrus G14:

Procesor Dedikovaná grafická karta Displej
AMD Ryzen™ 9 4900HS NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 WQHD (2560 x 1440), IPS, 60 Hz
AMD Ryzen™ 7 4800HS NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti Full HD (1920 x 1080) IPS, 120 Hz
AMD Ryzen™ 5 4600HS NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Ti Full HD (1920 x 1080) IPS, 60 Hz
  NVIDIA® GeForce® GTX 1650  

 

Najviac sa nám páči, ako svoj výkon maskuje a pôsobí skôr nenápadne. To však neznamená, že sa po odklopení displeja nebudeš dotýkať iba solídnych materiálov, najmä hliníkovo-magnéziovej zliatiny, ktorá je odolná voči odtlačkom prstov a len tak ľahko sa neošúcha ani po rokoch používania. Toto nie je žiadna plastová hračka. 

 

Nie všetko ale vyšlo úplne perfektne. Hoci je klávesnica s trochu nižším zdvihom tlačidiel sama o sebe výborná a otvorený displej ti ju krásne nadvihne do ideálnej polohy pre písanie, podsvietenie tlačidiel svieti trochu nerovnomerne

 

Asus ROG Zephyrus G14 - ako vyzerá najvýkonnejší 14-palcový notebook na svete? (Recenzia)
Zdroj: REFRESHER.sk

 

 

Náš model má navyše aj svetlé klávesy, takže cez deň sa nám na počítači lepšie pracovalo, keď sme biele svetlo pod nimi úplne vypli. ROG Zephyrus G14 si ale môžeš kúpiť aj v čiernej farbe s tmavou klávesnicou, kde už jasné svetlo cez kontrastné písmenká dáva zmysel. Je však len na tebe, ktorá farba sa ti páči viac.

 

Animácie alebo vlastný text? To je AniMe Matrix

Spomínali sme G14-tku v čiernej a striebornej farbe, verzie sú však až štyri. Každú totiž môžeš mať buď s klasickým zadným, alebo AniMe Matrix krytom, do ktorého špeciálne CNC stroje vyvŕtali 6 536 maličkých otvorov

 

Asus ROG Zephyrus G14 - ako vyzerá najvýkonnejší 14-palcový notebook na svete? (Recenzia)
Zdroj: Asus.com

 

Cez ne potom svieti 1 215 mini-LED diód, ktoré môžu zobrazovať sympatické animácie, aktuálny čas alebo dokonca aj tvoj vlastný textLen dúfame, že nikoho nenapadne si na túto časť naprogramovať vlastné ťaháky a podvádzať tak na písomkách v škole. 

 

Nastavenia animácií a ľubovoľných sekvencií v apke Armoury Crate sú naozaj detailné. Samozrejmosťou je aj automatické vypnutie animácií, ak nabíjačku necháš doma a pracuješ iba na batériu v počítači.

 

Asus ROG Zephyrus G14 - ako vyzerá najvýkonnejší 14-palcový notebook na svete? (Recenzia)
Zdroj: REFRESHER

Úplní geekovia ocenia aj mobilnú aplikáciu pre Android alebo iOS, ktorá ti na displeji mobilu ukáže aktuálne nastavenia výkonu a teploty, či záťaž procesora počas toho, ako budeš na obrazovke počítača hrať niektorú z najnovších strieľačiek. 

  

 

Asus ROG Zephyrus G14 - ako vyzerá najvýkonnejší 14-palcový notebook na svete? (Recenzia)
Zdroj: Asus.com

Ešte plynulejší zážitok z hier vďaka 120 Hz displeju

My sme samozrejme museli vyskúšať najmä obľúbené Call of Duty: Warzone. ROG Zephyrus vôbec nazaváhal, aj pri plných detialoch hra bežala na krásnych 80-90 FPS pri Full HD rozlíšení. 

 

A to sme pritom mali „len“ notebook osadený procesorom AMD Ryzen 7 4800 HS, teda stred ponuky. Vo vnútri bolo 16 GB RAM (maximálne by malo byť možné osadiť dvojnásobok) a zvoliť si môžeš 512 GB alebo 1 TB rýchly SSD disk. 

 

Asus ROG Zephyrus G14 - ako vyzerá najvýkonnejší 14-palcový notebook na svete? (Recenzia)
Zdroj: REFRESHER
 

Luxusný zážitok z hier má však na svedomí najmä 120 Hz Full HD displej. Výhody dvojnásobne svižnej obnovovacej frekvencie hráčom už ani netreba vysvetľovať. 

 

Obrazovka bude menej rozmazaná pri rýchlom pohybe a podľa niektorých profíkov dokonca svojich nepriateľov uvidíš o pár nanosekúnd skôr, čo ti prinesie drobnú výhodu. Na výber je aj základný Full HD 60 Hz panel, prípadne 2K displej s rozlíšením 2 560 x 1 440 bodov. Ten má však len bežných 60 Hz, takže určite siahni po 120-hertzovom fullhádéčku, aj keď je vhodnejšie skôr na hry než úpravu grafiky, kde potrebuješ špičkový kontrast a verné farby.

 

 

 

Oceňujeme, že počítač príliš nehučí ani pod plnou záťažou. S chladením je to však už trochu horšie. Chceš hliníkové telo? Potom sa priprav na to, že miesta, kde máš ruky pripravené nad klávesami W,A,S,D, budú vždy trochu teplé

 

Ešte teplejšie sú v priestore okolo špeciálnych kláves na na reguláciu hlasitosti, vypnutie mikrofónu či aktiváciu Armoury Crate. Keď hráš, garantujeme ti, že tu prst pre horúčavu neudržíš ani 10 sekúnd. Samotná grafika mala približne 80°C, takže hardvér chladiť počítač stíha.

 

Asus ROG Zephyrus G14 - ako vyzerá najvýkonnejší 14-palcový notebook na svete? (Recenzia)
Zdroj: REFRESHER.sk

 

Z portovej výbavy po bokoch notebooku by ti mohol chýbať snáď len Ethernet, ale s podporou nového štandardu Wi-Fi 6 si vystačíš aj na pár rokov dopredu.  Je tu aj HDMI, dve USB-C a dve klasické USB-čka napríklad pre myš alebo aspoň jej vysielač. 

 

Samozrejmosťou sú aj slúchadlá, hoci extrémne nahlas a celkom kvalitne vedia hrať aj zabudované reproduktory. Na filmy s partnerom alebo partnerkou to bude stačiť určite, rovnako tak pre ozvučenie intrákovej párty s hudbou cez Spotify.

 

K vysokému výkonu patrí aj silná batéria. Pri kancelárskej práci môžeš dosiahnuť výdrž 8-10 hodín, pri sledovaní Netflixu a YouTube videí, je to približne 6 hodín. Podmienkou je prepnutie na energeticky menej náročný režim Silent. Pri hrách potom zvolíš Performance alebo Turbo a vtedy samozrejme skôr zapojíš prísun energie zo siete. 

 

Pre koho a za koľko?

Asus ROG Zephyrus G14 je (v tom najlepšom zmysle) nenápadný a pomerne elegantný notebook, ktorý vďaka 14-palcovej obrazovke, odolnému hliníkovému telu a hmotnosti okolo 1,6 kg budeš môcť každý deň nosiť, kam len budeš potrebovať. 

 

Možno by ti mohla prekážať veľká nabíjačka, ktorá musí utiahnuť mimoriadne výkonný hardvér so špičkovým procesorom a grafikou, ale Asus ti dá možnosť dobíjať aj z menších nabíjačiek cez USB-C. Tie si ale budeš musieť dokúpiť, prípadne vlastniť monitor, ktorý podporuje technológiu USB-PD.

 

Ide o parádnu alternatívu k nabúchaným hráčskym notebookom, ktorá ale vďaka špičkovému 120 Hz monitoru poslúži ešte aj o niečo lepšie.

 

Základná cena by sa mala pohybovať okolo 1 299 eur, za vyššie konfigurácie si niekoľko stoviek priplatíš.

 

Výhody a nevýhody Asusu ROG Zephyrus G14

+ elegantný „negejmerský“ vzhľad - telo notebooku sa vie poriadne zahriať
+ možnosť nakonfigurovať si 120 Hz Full HD displej - nerovnomerné podsvietenie klávesnice
+ špičkové parametre a grafika NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 - displej mohol mať lepšie farby a kontrast
+ potiahne najnovšie hry na max. detailoch - veľký a ťažký nabíjací zdroj (až 180 W)
+ zaujímavý AniMe Matrix kryt displej  
+ čítačka odtlačkov prstov vo vypínači  
+ nabíjanie aj cez USB-C (nabíjačku si musíš dokúpiť)  
+ výdrž 8-10 hod. pri kancelárskej práci  

 

Asus ROG Zephyrus G14 - ako vyzerá najvýkonnejší 14-palcový notebook na svete? (Recenzia)
Zdroj: REFRESHER.sk
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Refresher.sk Tagy: asus, notebook, herný notebook, zephyrus, Asus ROG Zephyrus G14
Ohodnoť článok
4
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.