Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Gastronovinky na Refresheri ti prináša WoltObjednávaj si z množstva reštaurácií so skvelými zľavami na Wolte. S doručením.Objednaj si jedlo
18. marca 2020, 12:03
Čas čítania 0:47
Čoje Matej Ohrablo

Peter Janičina: V Roxore sme svojho času fermentovali úplne všetko, okrem mäsa a ľudí

GASTRO PODGAST
Uložiť Uložené
Gastronovinky na Refresheri ti prináša WoltObjednaj si jedlo

Peter Janičina rozbiehal bistro u Kubistu a s ním aj gastrohnutie, ktoré zmenilo Bratislavu na metropolu skvelého jedla. Neskôr pôsobil v Roxore a dnes rozbieha Shpaizu.

 Odoberaj zadarmo na: Spotify, Apple podcasty, Google podcasty

Čo sú podcasty a ako ich počúvať? Dozvieš sa tu

Sleduj Podgast na Refresheri

V tomto podcaste sa okrem iného dozvieš:
  • V čom sa líšila práca u Kubistu s pripravovaním hamburgerov v Roxore
  • Čo je také úžasné na fermentovaní
  • A čo ho naučilo pôsobenie na izolovanom a nehostinnom škótskom ostrove

Peter Janičina je pamätník všetkého dobrého, čo sa po gastronomickej stránke udialo v Bratislave za posledných 7 rokov. Zakladal bistro U Kubistu, jeden z prvých podnikov, ktoré zmenili Bratislavu z nudného mesta s nudným jedlom na malý gastronomický zázrak. Neskôr pôsobil v Roxore, dnes rozbieha Shpaizu. Chef Peter Janičina ale nie je expert iba na lokálnu gastronómiu. Je chodiacou encyklopédiou fermentovania a má kopec zaujímavých názorov na to, ako by mali fungovať reštaurácie a podniky.

Podgast je podcast, ktorý vychádza každú stredu a pre Refresher ho tvorí foodbloger Čoje. Volá si doň zaujímavých hostí, s ktorými začnú o jedle a skončia pri hocičom, na čo majú chuť. Dajte Podgastu odber na platforme, na ktorej počúvate podcasty a hudbu. Neujde vám žiadna časť s parádnymi hosťami nielen z oblasti gastronómie.

V prípade akýchkoľvek návrhov alebo pripomienok k podcastom nám napíš na adresu [email protected]
Domov
Zdieľať
Diskusia