Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento obsah je sponzorovaný obsah spoločnosti UCM.
11. februára 2020, 17:10
Čas čítania 1:02
Sponzorovaný obsah

Nevieš kam na výšku? Ukážeme ti, čo môžeš študovať na UCM v Trnave

REFRESHER
Uložiť Uložené

Na štyroch fakultách nájdeš množstvo odborov, stáže a dobré uplatnenie v praxi.

Ak ešte nevieš, ktorú vysokú školu by si chcel študovať, možno ti pomôžeme rozhodnúť sa. Naša moderátorka Denisa sa vybrala na Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave, kde jej predstavili všetky jej súčasti. Univerzita ti ponúka možnosť štúdia na štyroch fakultách, ústave a inštitúte. My sme začali Fakultou masmediálnej komunikácie, ktorá má zo všetkých fakúlt najviac študentov. Pýtali sme sa na ich na štúdium aj na uplatnenie.

Potom sme navštívili Fakultu prírodných vied, kde sa dajú študovať rôzne programy, hlavne aplikačné, akými sú aplikovaná informatika, aplikovaná chémia, alebo biomedicínska chémia.


Pozreli sme sa aj na Filozofickú fakultu, ktorá je druhá najväčšia. Tá je zameraná na humanitné a spoločenské smery. Študenti na nej študujú aj cudzie jazyky, psychológiu, aplikovanú históriu v kyberpriestore alebo etnológiu.

UCM ti však ponúka aj štúdium v oblasti zdravia, rehabilitácie a fyzioterapie na inštitúte v Piešťanoch s akreditovanými programami, akými sú fyzioterapia a rádiologická technika. Už počas štúdia na inštitúte budeš môcť praxovať a stážovať v zdravotníckych zariadeniach, poliklinikách, nemocniciach, domovoch sociálnych služieb alebo v liečebných ústavoch.

Na záver sme navštívili Fakultu sociálnych vied, kde sa dá študovať verejná politika, verejná správa, manažment sociálnych služieb a iné. Ale sústreďujú sa aj na odbúravanie stereotypov, pričom aj na tejto fakulte nájdeš možnosť stáže či cestovania.

Úplnou novinkou je manažment kvality a manažment v turizme a hotelierstve, ktoré sa dajú študovať na Ústave občianskej spoločnosti. Po ich absolvovaní sa uplatníš ako manažér v hoteloch, kontrolór kvality, manažér kvality apod.

Univerzita však ponúka aj veľa voľnočasových aktivít, ktoré ti pomôžu užiť si štúdium naplno. Presvedč sa o tom na vlastné oči.

Domov
Zdieľať
Diskusia