Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. decembra 2019, 11:52
Čas čítania 0:00
Daniel Mikolášik

Týždeň pred Vianocami bude na niektorých miestach aj 15 stupňov. Klimatológ upozorňuje na počasie v Štedrý deň

NEWS SNEH VIANOCE
Uložiť Uložené

Tohtoročné predvianočné obdobie je nadmerne teplé. Čo si o ňom myslí slovenský klimatológ?

Aj napriek tomu, že Štedrý deň nám už klope na dvere, aktuálny týždeň pred sviatkami sa bude niesť v znamení teplých dní. Klimatológovia predpokladajú, že na väčšine miest Slovenska tento rok pravdepodobne biele Vianoce očakávať nemusíme

„Je to zvláštne, pretože v tomto období druhej polovice decembra dochádza štandardne k ochladzovaniu. Teraz však prišla vlna oteplenia a vo veľmi výraznej forme. Na niektorých miestach budú hodnoty maximálnej dennej teploty aj 15 stupňov Celzia,“ povedal pre Refresher klimatológ Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Pavel Faško.

Odporúčané
Klimatológ: Čoskoro budú na Slovensku tornáda, dnešná horúčava je spôsobená globálnym otepľovaním Klimatológ: Čoskoro budú na Slovensku tornáda, dnešná horúčava je spôsobená globálnym otepľovaním 13. júna 2019, 15:17

Podľa jeho slov nás čaká inverzia a nemáme očakávať nočné mrazy. Čo sa týka 24. decembra, Faško v tomto momente nevie s presnosťou potvrdiť, ako to bude vyzerať. Potenciálneho ochladenia by sme sa však na Štedrý deň mohli dočkať.

Domov
Zdieľať
Diskusia