Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 10. 12. 2019 meniny má Radúz

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti - Veci
0
Timea Krauszová
31. október 2019, 7:33

Zabudni na broskyne aj baklažány: Sociálne siete Facebook a Instagram zakázali používanie emotikonov so sexuálnym podtónom

Zmeny sú súčasťou boja proti sexbiznisu.

Timea Krauszová
31. október 2019, 7:33

Nevinné jedlá plné vitamínov a antioxidantov alebo sexuálne narážky? Bez ohľadu na to, ako si tieto dva emotikony v minulosti využíval, nové komunitné zásady Facebooku, ktoré sa vzťahujú aj na Instagram, zakazujú ich využívanie pri sexuálne explicitnom obsahu.

 

Rovnako sú zakázané aj kvapôčky vody. Dôvodom je pretrvávajúci boj proti sexbiznisu, ktorý sa veľmi prirodzene v posledných rokoch presunul aj na sociálne siete. O zmenách informuje Mirror.

Priestor na diskusiu je dôležitý, Facebook iba určuje hranice

V nových zásadách sa sociálna sieť vyjadrila, že rozumejú potrebe viesť diskusie. Hovoria najmä o sexuálnom násilí a zneužívaní. Chcú však jasne vymedziť tón a tiež spôsob, akým o týchto témach používatelia budú diskutovať.

 

 

Akýkoľvek obsah, ktorý navrhuje alebo povzbudzuje milostný vzťah medzi dospelými, je zakázaný. Rovnako je zakázané uverejňovať videá a fotky z erotických tancov a vystúpení, tantrických masáži či obsah súvisiaci s pornografiou.

 

Príspevok, v ktorom ponúkaš alebo si pýtaš erotický chat, nahé fotografie alebo priamo sex, porušuje pravidlá. Rovnako porušuješ pravidlá, ak publikuješ obsah s takýmto dopytom alebo ponukou a využiješ pri tom emotikony, fotografie, videá a iné (aj) umelecké diela.

 

Samozrejme, naďalej môžeš uverejňovať svoju tvorbu (fotografie, videá, maľby, kresby) a používať emotikony. Nesmie sa to len v explicitne erotickom kontexte, v ktorom si pýtaš alebo ponúkaš sexuálne aktivity, vrátane sexu, fotografií a videí.

 

Twitter sa na tom smeje

Netrvalo dlho a prvé reakcie na túto zmenu sa už objavili online. Jeden používateľ Twitteru sa na nových pravidlách dobre zabáva: „Už nemôžete robiť narážky pomocou  jedál plných antioxidantov.“

 

 

 

 

Ďalší používateľ sa zamýšľa nad tým, ako toto pravidlo obísť: „Sú to skvelé správy pre banán, hot-dog, taco a donut. Viete ako dlho tieto emotikony čakali na tú svoju chvíľu?“

 

 

 

Čo si myslíš o emotikonoch broskyne a baklažánu?
Ani neviem, že také existujú.
431 hlasov
Je to len jedlo, robia z komára somára.
2845 hlasov
Jednoznačne majú sexuálny podtón.
364 hlasov
Ohodnoť článok
9
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie