Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 4. 4. 2020 meniny má Izidor

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti
8
Alexandra Murajdová
24. august 2019, 14:18
Čas čítania: 5:22

Zvrhlý miliardár, ktorý mal záľubu v sexe s mladými dievčatami. Obete nechcú veriť, že spáchal vo väzení samovraždu

Jeffrey Epstein poznal tajomstvá mnohých vplyvných ľudí, mal kopec peňazí, záľubu v sexuálnom zneužívaní mladých dievčat a ich ponúkaní iným boháčom. Spáchal samovraždu, alebo ho niekto umlčal?

Alexandra Murajdová
24. august 2019, 14:18
Čas čítania: 5:22
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
8
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Na pohľad skutočne úspešný život finančníka pred dvoma týždňami skončil. Strážnici z väzenia hovoria, že spáchal samovraždu. Je to skutočne tak?

 

Poznal sa s mnohými vplyvnými ľuďmi, ako je Bill Clinton, Donald Trump či princ Andrew, vojvoda z Yorku. Nikdy sa tým, že pozná ich najväčšie tajomstvá, netajil. Tajomstvá mal však aj on, zneužíval mladé, niekedy aj 14-ročné dievčatá. Keď ich naučil, ako muža skutočne uspokojiť, posúval ich svojim kamarátom.

 

Jeho tajomstvo však odhalili, čakal v cele na rozsudok, ktorý ho mohol za mreže posadiť až na 45 rokov. Toho sa však už nedočkal, spáchal samovraždu. To sa však niektorým nezdá, nemohol sa niekto zľaknúť, že by vo väzení začal rozprávať a preto ho chcel umlčať

 

Zničil množstvo životov a nakoniec si pred pár dňami vzal aj ten svoj, príbeh Jeffrejho Epsteina

 

Jeffrey Epstein bol vplyvný a veľmi bohatý finančník, aj keď to, odkiaľ sa dostal k takým veľkým peniazom, je podľa portálu Vox stále záhadou. Najprv bol učiteľom matematiky, potom pracoval v banke, neskôr si založil vlastnú firmu J. Epstein and Co. Svoje služby ponúkal exkluzívne tým, ktorí mali na účte viac než miliardu.

 

Jeho firme sa darilo, desať rokov po jej založení vlastnil najväčšiu súkromnú rezidenciu na Manhattane, kúpil si aj súkromný ostrov. Život plný bohatstva mu zrejme nestačil. Miliardár začal využívať svoje peniaze na to, aby uspokojil svoje zvrátené chúťky.

Začiatky obchodovania s ľuďmi

„Tréning začal hneď, ako ma Jeffrey spoznal. Bolo to všetko, od toho, ako dať dobrú fajku po to, ako byť ticho, ako sa poddať. Ako mu dať to, čo chce, rýchlejšie, pomalšie. Epstein ma naučil robiť všetko tak, ako si sám prial. Hovoríme o samotnom sexe, či používaní sexuálnych hračiek. Bolo to skoro každý deň, akoby som chodila do školy,“  hovorí jedna zo stoviek obetí Epsteina, Virginia Roberts pre Miami Herald.

 Zničil množstvo životov a nakoniec si pred pár dňami vzal aj ten svoj, príbeh Jeffrejho Epsteina


Keď mali pocit, že všetko potrebné vie, začali experimentovať. Posielali ju k iným bohatým ľuďom, s ktorými robila v podstate to, čo s Epsteinom. Začalo to pri jednom chlapovi, ale časom boli normálne aj orgie. Spávala so skutočne dôležitými ľuďmi. Politikmi, akademikmi, Virginia hovorí aj o tom, že spala aj s princom Andrewom z britskej kráľovskej rodiny. Ten to samozrejme neskôr poprel.

 

„Do dnešného dňa sa najviac hanbím za to, že som do tohto celého pritiahla ďalšie dievčatá. Boli v mojom veku, či dokonca mladšie. Nikdy to neprestanem ľutovať,“ hovorí Virginia. Iná obeť Courtney Wild hovorí pre NBC o podobnej situácii: „Stále mi vravel, že chce tak mladé dievčatá, aké len nájdem. Do tohto zvráteného sveta som dotiahla viac než 70 dievčat, ale jemu stále nestačilo."

 

Identické príbehy obetí

Obete tohto amerického finančníka, ktoré mali v čase, keď ich začal zneužívať, okolo 15 rokov tvrdia, že sľubované peniaze boli viac než dokázali odmietnuť. Väčšinou to boli dievčatá z chudobných rodín, detského domova, alebo z rodín, kde boli rodičia závislí na drogách. Za masáž im sľúbili 200 alebo 300 dolárov, z masáže sa však za krátky čas stal nechutný zločin. Peniaze, ktoré im dával, rástli. Tiež dostávali viac, ak sa im podarilo zohnať ďalšie mladé dievča. Takto Epstein vytvoril sieť, ktorej súčasťou boli stovky dievčat.

 Zničil množstvo životov a nakoniec si pred pár dňami vzal aj ten svoj, príbeh Jeffrejho Epsteina

 

Jedna z obetí priznáva, že ju začal zneužívať, keď mala len štrnásť. Do šestnástich mu doniesla 75 mladých dievčat zo školy. Skoro každé dievča má rovnaký príbeh. Prišli do jeho vily, vyšli po špirálových schodoch, cez spálňu ich zaviedol do kúpeľne, kde mal masážny stôl. Tam si podľa Fox news ľahol na brucho a nechal sa masírovať, po chvíli sa však otočil. Poprosil ich, aby sa vyzliekli, no spodné prádlo si mohli nechať. Díval sa na ne a začal sa uspokojovať. Dotýkal sa ich bradaviek a vyžadoval, aby sa aj oni dotýkali tých jeho.

 Významné kontakty delikventa

Epstein mal súkromné lietadlo, to tematicky prezývali aj Lolita express. Na cestách totiž často striedalo jeho vilu a zvrátenosti sa diali práve tam. Vyšetrovatelia v ňom neskôr našli adresár, pomocou ktorého si vedeli rýchlo utvoriť obraz. Prezidenti, premiéri, režiséri, herci a mnohí ďalší. 

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 798 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

 

Súčasný americký prezident Donald Trump sa na adresu Epsteina vyjadril pre New York Magazine v roku 2002: „Je to úžasný chlap. Dokonca sa o ňom vraví, že má rád krásne ženy tak isto, ako ja. Hlavne tie mladšie.“  Pred pár dňami Trump však povedal, že sa dávno pohádali a viac než 15 rokov spolu nekomunikovali.

 

Zničil množstvo životov a nakoniec si pred pár dňami vzal aj ten svoj, príbeh Jeffrejho Epsteina


Namiesto trestu dovolenka

FBI neskôr našla dostatok dôkazov na jeho usvedčenie, súdu ponúklo 53 strán obvinení. Epstein sa priznal k dvom z nich týkajúcich sa prostitúcie. V roku 2007 tak dostal 13 mesiacov za mrežami a zápis v registri sexuálnych delikventov, ktorý sa už nedá vymazať. Človeka v živote obmedzuje napríklad tak, že nemôže bývať blízkosti škôl či detských irísk.

 

Vo väzení mu však v tom čase zle naozaj nebolo, mal vlastnú veľkú izbu. Podľa Vox mohol neskôr 12 hodín denne tráviť vo svojej súkromnej kancelárii, kam mohol ktokoľvek prísť. Klienti, ale aj kamaráti. Po viac než roku ho prepustili a na slobode bol až do tohto roka. 

 

Skutočnosť ho dobehla

V júli 2019 sa totiž spustila vlna informácií. Začalo to rozhovorom, kde Jennifer Araoz prezradila, že ju Epstein v roku 2002 zneužíval. Odvtedy sa o jeho minulosť začalo zaujímať čoraz viac ľudí a na povrch vyšli skutočne zarážajúce veci. Ľudia, ktorí ho poznali, prezradili pre The New York Times, že mal okrem iného aj sen, že vytvorí novú vlastnú rasu tak, že oplodní veľa žien.

 

Zničil množstvo životov a nakoniec si pred pár dňami vzal aj ten svoj, príbeh Jeffrejho Epsteina


Epsteina po novej vlne záujmu znovu zatkli za obchodovanie s ľuďmi. Ak by mu dokázali všetko, čo zistili, sedel by 45 rokov za mrežami. Počas čakania na súdne pojednávanie bol prísne strážený vo väzení, ktoré sa na ťažké prípady zameriava. Mal byť pod dôsledným dohľadom, aj napriek tomu sa mu v cele podarilo spáchať samovraždu. Prípad však momentálne preveruje množstvo ľudí, vrátane FBI. Zdá sa nepredstaviteľné, že by prísne strážený väzeň tak ľahko spáchal samovraždu. 

Vážne chyba zo strany väzenia

Tri týždne pred smrťou našli Epsteina s podliatinami na krku a v bezvedomí. Pre pokus o spáchanie samovraždy ho vraj dali pod špeciálny dozor, aby sa pokus nezopakoval, dokonca každý deň navštevoval psychiatra. O tri týždne pokus o samovraždu zopakoval, tentoraz už úspešne.

 Jeffrey Epstein: zničil množstvo životov a nakoniec si pred pár dňami vzal aj ten svoj


Podľa BBC mali Epsteina kontrolovať dvaja strážnici v jeho cele každých 30 minút. Prišlo sa na to, že to strážnici nedodržiavali a tým mu dali dostatok priestoru, aby sa pokúsil zabiť. Výkazy o kontrole falšovali a celu skontrolovali s časovým odstupom niekoľkých hodín. Vtedy ho našli obeseného a nedýchal.

 

FBI vyšetruje, či strážnikov nepodplatili, aby naňho chvíľu nedohliadali, alebo, či im to niekto neprikázal. O väzení je ale známe, že má vážny nedostatok zamestnancov, čo vedie k častým nadčasom, ktoré znižujú morálku.

 

Jeden zo strážnikov, ktorý mal strážiť Epsteina, mal piaty nadčas za týždeň. Prokurátor dal strážnikom z väzenia možnosť dobrovoľne vypovedať, tí to však odmietli.  Obaja si najali právnika a s vyšetrovateľmi nekomunikujú. Dostali nútené pracovné voľno dovtedy, kým sa prípad nevyrieši. 

 

Väzenie odmietlo situáciu komentovať. Fakt, že niektorých strážnikov aj tak predvolali na súdne pojednávanie, nie ako svedkov, a čelia tak trestu, je jediné, čoho sa môžeme držať.

Už navždy bude mať na ich psychike svoj podpis

Psychológovia pre NBC hovoria, že Epstein sa zabiť skutočne mohol. Musel sa cítiť uväznený, a preto je možné, že nevidel iné východisko. Nevedel, koľko rokov mu dajú odsedieť, pretože netušil, na čo všetko ešte prišli.

 

Podľa pitvy mal Epstein zlomeniny v oblasti krku. To znamená, že mohlo ísť o samovraždu, ale rovnako o uškrtenie. 

 

Všetky jeho obete nie sú známe, veľa z nich sa do minulosti už viac vracať nechce. Jedna z nich hovorí: „Všetkým, ktoré ako dievčatá chodili do jeho rezidencie, sa rozdelil život na dve časti, pred ním a po ňom."

 

Jedno z dievčat hovorí, že aj keď jej to v tom momente neprišlo závažné, dnes nevie kojiť. Dotyk na jej bradavkách ju presúva späť do miestnosti s masážnym stolom.

Zničil množstvo životov a nakoniec si pred pár dňami vzal aj ten svoj, príbeh Jeffrejho Epsteina

 

Vox píše, že jedno z dievčat, ktoré bolo kapitánkou v klube roztlieskavačiek, keď ju Epstein spoznal, sa stalo závislé na drogách a sedelo kvôli tomu tri roky vo väzení. Inú našli pred rokom predávkovanú heroínom. 

 

Zo všetkého najviac sú nespokojné práve ony, jeho obete: Nechcela som nič iné, len spravodlivosť. Nech sa postaví tvárou tvár tomu, čo nám urobil. Nech sedí v cele a premýšľa, čo vlastne spáchal,“ povedala pre ABC Michelle Licata.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: vox.com, youtube.com, nbcnews.com, foxnews.com, bbc.comNáhľadový obrázok: youtube Tagy: sex, násilie, samovražda
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
10
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.