Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
V spolupráci so samsung.sk.
5. júna 2019, 11:20
Čas čítania 0:00
Sponzorovaný obsah

Naskicuj návrh na graffiti a staň sa súčasťou veľkého projektu. Tvoja umelecká tvorba môže byť na očiach celej Bratislavy

KULTÚRA GRAFFITI SAMSUNG
Uložiť Uložené

Samsung prichádza s výzvou, v rámci ktorej sa môžeš dostať ku legálnej stene v hlavnom meste na frekventovanom mieste, skrášliť prostredie a vyhrať atraktívne ceny.

V Bratislave sa výrazne zlepšuje prostredie pre talentovaných pouličných umelcov, ktorí dostávajú čoraz viac priestoru. Teraz prispieva k rozširovaniu legálneho graffiti aj spoločnosť Samsung, ktorá rozbieha atraktívnu výzvu pre všetkých etablovaných aj začínajúcich umelcov.

Odporúčané
V Bratislave nie je veľa miest, kde môžeš robiť graffiti legálne. Čo ti hrozí, ak posprejuješ verejnú stenu? V Bratislave nie je veľa miest, kde môžeš robiť graffiti legálne. Čo ti hrozí, ak posprejuješ verejnú stenu? 3. júna 2019, 17:01

Naskicuj návrh a zapoj sa 

Zapojiť sa môže naozaj každý, kto vie aspoň trochu maľovať alebo skicovať. Zadanie je jednoduché, tvoj návrh by mal reflektovať, akým spôsobom ľudia v súčasnosti vnímajú značku Samsung v bežnom živote a čo pre nich znamená.

Cieľom technologického giganta na Slovensku je totiž zistiť, ako súčasná generácia vníma jeho pôsobenie a s čím si ho najčastejšie spája.

Odborná porota zo Samsungu následne vyberie  15 najlepších návrhov a tie dostanú možnosť autori prekresliť priamo na stenu, pričom celé pravidlá nájdeš na tejto stránke. Stena sa nachádza na jednom z najpopulárnejších miest, kde trávia obyvatelia aj návštevníci Bratislavy letné dni. Názov zatiaľ neprezradíme, môžeme však sľúbiť, že budeš príjemne prekvapený. 

Naskicuj návrh na graffiti a staň sa súčasťou veľkého projektu. Tvoja umelecká tvorba môže byť na očiach celej Bratislavy
Zdroj: TASR/AP


Pravidlá súťaže a postup

Nakresli svoj grafický návrh na tému „Čo pre teba znamená značka Samsung?” . Čiže tvoju predstavu, ako vnímaš a používaš značku Samsung. Následne ho zašli na emailovú adresu [email protected] vo formáte JPG alebo PDF najneskôr do 21. júna do 12:00. 

Nezabudni do predmetu napísať názov témy a pripojiť svoje meno, priezvisko aj kontakt, na ktorom budeš zastihnuteľný. O výhre bude Samsung informovať len víťazov výzvy a to prostredníctvom emailu.

Následne je ešte dôležité, aby si mal čas 29. júna, kedy sa bude konať veľké finálové kolo, v rámci ktorého dostanú vybraní umelci za úlohu technikou graffiti čo najpresnejšie prekresliť svoj grafický návrh na vyhradený priestor – betónovú stenu. Spreje riešiť nemusíš, tie dostaneš priamo na mieste zadarmo. Ak sa výtvor bude aspoň trochu podobať návrhu, získaš nový Galaxy A20e.

Naskicuj návrh na graffiti a staň sa súčasťou veľkého projektu. Tvoja umelecká tvorba môže byť na očiach celej Bratislavy

Prečo práve téma Čo pre teba znamená značka Samsung?

S blížiacim sa letom sa Samsung rozhodol osloviť „Generáciu Z“ netradičnou formou a zistiť čosi viac o sebe. Cieľom je poukázať aj na to, že je dôležité tráviť čas aj vonku, napríklad aj pri umeleckej aktivite, akou sú graffiti alebo šport, keďže akákoľvek forma pohybu je pre človeka prospešná.

Zároveň je cieľom skrášliť s graffiti prostredie v hlavnom meste na miestach, kde budú Slováci tráviť počas letných mesiacov veľa času. V rámci kampane NSGA – Nový Samsung Galaxy A teda spoločnosť poteší jednou aktivitou množstvo ľudí. Kompletné pravidlá súťaže nájdeš tu

Domov
Zdieľať
Diskusia