Odteraz si môžeš článok
uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
V spolupráci Viac info <p>V spolupráci s FOREO.</p>
Girls
7
Denisa M.
15. marec 2019, 11:46

Čo robia každé ráno známe Slovenky a Češky?

Karolína Chomisteková či Barbora Bakošová sa o svoj vzhľad rozhodne starajú. Čo špeciálne si doprajú?

Denisa M.
15. marec 2019, 11:46
Čo robia každé ráno známe Slovenky a Češky?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
7
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
V spolupráci

V spolupráci s FOREO.

Viac info

Fyzický vzhľad je vec, ktorú si väčšina z nás na tom druhom všimne ako prvú. Avšak my, ženy, to máme v tomto prípade o niečo zložitejšie, nakoľko si na svojom zovňajšku vo všeobecnosti nechávame záležať viac ako páni. Od samotného rána, kedy sa líčime do práce až po večerné procedúry, na ktoré mnohé z nás nedajú dopustiť a považujú ich za svoju bežnú rutinu. Rady sa rozmaznávame rôznymi kozmetickými prípravkami, maskami na tvár a mnohé využívame aj produkty, ktoré by len máloktorý muž vedel správne použiť. 

 

Rozhodli sme sa teda vyspovedať ženy, ktoré sú v tomto obore možno viac doma ako ostatné, aby sa s nami podelili o rady, tipy a triky, ako si čo najdlhšie zachovať krásnu a žiarivú pleť. 

 

Aké otázky sme sa ich pýtali?

 1. Akou kozmetickou procedúrou začínajú svoj deň
 2. Či dávajú prednosť drahším kozmetickým prípravkom alebo aj lacnejším
 3. Či sa za každých okolností večer odlíčia
 4. Akého produktu alebo kozmetického prípravku by sa nikdy nevzdali a prečo
 5. Či majú nejaký problém s pleťou a ako s ním bojujú
 6. Ako vplýva strava na ich pleť

Karolína Chomisteková

Čo robia každé ráno známe Slovenky a Češky? Prezradili nám svoju dennú rutinu
 
1. Vždy po prebudení si vyčistím tvár pomocou FOREO LUNA mini 2 a mlieka VIP O2 od Biologic Recherche a následne opláchnem studenou vodou. Pekne to moju tvár zbaví nečistôt a premasíruje. Následne nanesiem sérum a krém.
 
Na pokožke sa väčšinou všetko časom odrazí. 
 
2. Dávam prednosť produktom, ktoré sú pre moju citlivú pokožku vyhovujúce. Je potrebné brať do úvahy aj životný štýl, samozrejme, aj vek a hlavne to, že na pokožke sa väčšinou všetko časom odrazí. Mám produkty, na ktoré nedám dopustiť a používam ich už niekoľko rokov ako obyčajný mandľový krém, indulóna, či kokosový olej, ale samozrejme je potrebné investovať do kvalitných produktov, čo sa týka napríklad rôznych sér, pleťových krémov očných krémov. V používaní produktov som veľmi konzervatívna, keď mi niečo sedí nemením to a som verná značkám, ktoré sú overené a dlho na trhu.
 
Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám svoju dennú rutinu
 
3. Áno, vždy a  za akýchkoľvek okolností. Vytvorila som si z toho svoj rituál, ktorý vždy pred spaním dodržiavam a dokonca, ak sa mi stalo, že som náhodou zaspala bez odlíčenia, hneď ako som sa v noci zobudila, musela som to napraviť. 
 
Pred 3 rokmi som bojovala s problematickou pleťou.
 
4. Nevzdala by som sa LUNA mini 2 od FOREO. Je to čistiaca sonická kefka, ktorá mi dokonale vyčistí pleť, bio kiss balzam na pery od Biologic Recherche a nedávno som objavila v drogérií masku na oči v podobe nalepovacích mesiačikov, je to perfektná praktická jednorázová vec. Nosím ju na všetky cesty a skoro každé ráno si ju nechám pôsobiť 5-10 minút a krásne mi vyhladí očné okolie a zmierni vačky pod očami. 
 
Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám svoju dennú rutinu
 
5. Moja pleť je veľmi citlivá, každé ročné obdobie sa trošku mení, čiže tomu pripôsobujem aj krémy a tiež som veľmi citlivá na produkty. Pokiaľ mi niečo nesadne, na mojej pokožke sa to v momente prejaví. Som citlivá aj na niektoré potraviny, ktoré mi nerobia dobre a prejaví sa mi to  na pleti. Paradoxne sú to potraviny, ako sušené ovocie, müsli, fit tyčinky, niektoré orechy, potraviny, ktoré sa javia ako zdravé, ale mne z určitého dôvodu nesedia a sú v  nich konzervanty, ktoré môjmu telu vadia.
 
Ak mám na niečo z tohto chuť, musím si to sama urobiť. Napíklad si rada robím domáce pečené müsli alebo sušené ovocie. Pred asi 2-3 rokmi som bojovala s problematickou pleti, ale už je tento problém našťastie za mnou. Naučila som ako sa o ňu správne starať, počúvať ju a sledovať, ako sa javí pri používaní niektorých produktov. 
 
6. Dávam si pozor, čo dávam do svojho tela, ale nie len kvôli pleti či postave, ale aj kvôli celkovému pocitu pozitívneho nastavenia. Niektoré veci zbytočne zaťažujú telo a necítim sa po nich dobre. Môjmu telu trvá veľa času a energie, kým sa s nimi vysporiada, a preto ich vynechávam. Samozrejme, sú dni, kedy si dám aj niečo nezdravé a ťažké, ale vtedy sa snažím vyvážiť to nejakou pridanou aktivitou. Všetko je o harmónii. 

Barbora Bakošová

Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám, čo stojí za ich perfektným zovňajškom

 

1. Svoj deň začínam umytím tváre studenou vodou, to ju vždy oživí a preberie. Potom následne aplikujem vodu s výťažkom z ruží a denný hydratačný krém.

 

Odličujem sa vždy a nezáleží na hodine ani stave, v akom prídem domov.

 

2. Dávam prednosť produktom, ktoré vyhovujú mojej pleti. To ale nezanemená, že ide iba o drahé kozmetické produkty,  lebo tie nemusia vždy sadnúť každému typu pleti. Ale mám pár vychytáviek, na ktoré nedám dopustiť a preto pri nich siahnem aj hlbšie do peňaženky.

 

foro

 

3. Odlíčenie je podľa mňa jeden z najdôležitejších bodov v starostlivosti o pleť. Netreba preskakovať žiadne kroky ako pleťové mlieko, vodu a čistiaci gél, peeling alebo pena, podľa potreby. Lebo v noci naše telo oddychuje a preto nechajte oddýchnuť aj pleť. Preto sa odličujem vždy nezáležíte na hodine alebo stave v akom domov prídem (smiech).

 

Strava má vplyv na celé telo, ale veľmi si s tým hlavu nelámem. Skôr si dávam pozor na pitný režim.

 

4. Nedám dopustiť na kávový balzam na pery od Mark Face & Body.

 

foro

 

5. Mám to šťastie, že som podelila po mame skoro bezchybnú pleť. Tento rok cez zimu sa mi však prvýkrát stalo, že som sa vyhádzala malinkými červenými škvrnami. Ukázalo sa, že ide o alergiu na zimu a tento boj som vyhrala klasickou kalciovou masťou, ktorú som používala ráno aj večer.

 

6. Viem o tom, že strava má vplyv na telo celkovo ale veľmi si s tým nelámem hlavu. Skôr si dávam pozor na pitný režim.


  Naty Kerny

Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám, čo stojí za ich perfektným zovňajškom

 

1.  Po prebudení sa napijem čistej vody, umyjem si zuby, opláchnem tvár vodou a prečistím mydlom. Potom aplikujem krém pred nanesením make-upu. 

 

2. Naštastie mám bezproblémovú pleť a preto nemusím vyhľadávať nič špeciálne. Používam produkty, ktoré dostávam od firiem. Pravidelne používam Yves Rocher a som s ním spokojná. 

 

Mám dve veci, ktorých by som sa nevzdala, jednou z nich je LUNA mini 2 od FOREO.

 

Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám, čo stojí za ich perfektným zovňajškom

 

3. Som presne ten typ, ktorý sa neodličuje a ráno ma otlačenú tvár na vankúši (smiech). Viem, že sa v tom musím poučiť, no keď prídem po celom dni domov, som rada, že niečo zjem, umyjem si zuby a idem spať. Keď som to povedala v spoločnosti vizážistov, pozerali na mňa ako na vraha (smiech).

 

Som vegánka, ale na strave musím ešte popracovať.

 

4. Mám dve veci, ktorých by som sa nevzdala. Na čistenie pleti používam LUNA mini 2. Na produkty od  FOREO si spomeniem v každom beauty rozhovore. Kúpila som ho aj kamarátkam a rodine. Druhou obľúbenou pomôckou je masážny valček z prírodného kameňa ruženín od Ushuaya.

 

Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám, čo stojí za ich perfektným zovňajškom

 

5. Pleť mám normálnu, bezproblémovú, no aj napriek tomu pravidelne chodím na kozmetické ošetrenia. Mám rada peeling kyselinou mandlovou alebo mikrodermabraziu. 

 

6. Som vegánka, ale na strave musím ešte popracovať, lebo nemám vyvážený jedálniček. Musím do stravy zaradiť viac proteínov. Na pleť samozrejme odporúčam piť veľa čistej vody.


Petra Vančurová

Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám, čo stojí za ich perfektným zovňajškom

 

1. Deň začínám tým, že si umyjem tvár vodou, nanesiem hydratačné sérum, hydratačný krém a očný krém. Potom záleží od toho, kam sa cez deň chystám, podľa toho sa líčim a nanášam make-up.

 

Nevyberám si produkty podľa ceny.

 

2. Nemôžem povedať, že by som preferovala buď drahšiu alebo lacnejšiu kozmetiku. Skôr si vyberám najlepšie produkty od rôznych značiek. Čo sa týka starostlivosti o pleť, tam si vyberám skôr drahšie značky. Medzi moje obľúbené patrí Bioderma, Juvena, značka FOREO má výborné masky na pleť s prístrojom UFO, alebo tiež Pyratine je skvelý. Čo sa zase týka dekoratívnej kozmetiky, tam je to úplny mix. Mám tam drahšie aj lacnejšie make-upy, palety, riasenky. Nevyberám si produkty podľa ceny, ale podľa toho,  čo mi vyhovuje a je jedno či ide high-end alebo drogériu.

 

Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám, čo stojí za ich perfektným zovňajškom

 

3. Samozrejme, odličujem sa každý večer a kladiem na to veľký dôraz. Jednak na samotné odlíčenie, ako aj na čistenie pleti. K čisteniu používam micelárne vody a FOREO LUNA s čistiacim gélom, čo mi maximálne vyhovuje. Nakoniec nanášam hydratačné sérum a hutnejší krém.

 

Kladiem dôraz na celkovú hydratáciu, vnútornú aj vonkajšiu.

 

4. Som kozmetický maniak a je ťažké odpovedať, čoho by som sa nevzdala. Ale vzhľadom k tomu, že sa snažím zameriavať na samotnú starostlivosť o pleť, nevzdala by som sa dobrého hydratačného krému a balzámu na pery. Čo sa týka dekoratívnej kozmetiky, je to ešte ťažšie si vybrať niečo. Nevzdala by som sa svojej zbierky paliet, dobrých riaseniek, červených rúžov a celkovo make-upu.

 

Čo robia každé ráno známe Slovensky a Češky? Prezradili nám, čo stojí za ich perfektným zovňajškom

 

5. Mám veľmi suchú pleť a už aj nejaké tie vrásky. Kladiem dôraz na hydratáciu, ale aj tú vnútornú. Pijem veľa vody a snažím sa zdravo stravovať. Používam hydratačné séra a krémy, čo je teda odpoveď aj na to, ako s tým bojujem. Základ je vnútorná a vonkajšia hydratácia. 

 

6. Dávam si pozor na to čo jem, ale prehnane to neriešim. Myslím si, že môj jedálniček je taký normálny, nie je ani prehnane zdravý ani príliš nezdravý, ale taký zlatý stred. 


Anežka Chudlíková

Čo robia každé ráno známe Slovenky a Češky? Prezradili nám svoju dennú rutinu

 

1. Keď práve nie je hektické ráno, tak sa vrátim z tenisu domov, hodím sprchu a pleť si vyčistím s LUNA fofo od FOREO. Keď vyjdem zo sprchy, tak si vždy nanesiem toner, sérum na okolie očí a krém. 

 

Aj keď sa venujem beauty, myslím si, že je dôležité nechať pleť odpočinúť.

 

2. Myslím, že kombinujem. Na odlíčenie mám produkty hlavne z drogérie, napríklad Alverde. Naopak, na starostlivosť o pleť používam sérum a krém. Mám rada Dermalogicu, čo je ale drahšia kozmetika. 

 

Čo robia každé ráno známe Slovenky a Češky? Prezradili nám svoju dennú rutinu

 

3. Celkom paradox je, že sa líčim iba občas. Napríklad na akcie a podobne. Aj keď sa venujem beauty, myslím si, že je dôležité nechať pleť odpočinúť. Či už som nalíčená alebo nie, vždy sa odlíčim, pretože počas dňa na pleť padajú čiastočky prachu a nečistôt z ovzdušia. Nanesiem odličovaciu vodu na tampónik, pretriem si ním pleť a potom si ju vyčistím s LUNA fofo. Myslím, že odličovanie a čistenie pleti by sa nikdy nemalo vynechávať. Je to základ pre pekný make-up. 

 

Veľa robí znížená konzumácia mliečnych výrobkov.

 

4. Nevzdala by som sa svojho malého ružového obľúbenca LUNA fofo od FOREO, pretože mi hĺbkovo vyčistí pleť, čo sa prstami nedá docieliť. 

 

Čo robia každé ráno známe Slovenky a Češky? Prezradili nám svoju dennú rutinu

 

5. Mám zmiešanú pleť - T zónu mám skôr suchšiu a okolie mastnejšie. Stav pleti sa veľmi odráža od životného štýlu. Akonáhle si začnem strážiť stravu a zvýšim pitný režim, pleť sa okamžite zlepší.  

 

6. Strava je dôležitá. Veľa robí znížená konzumácia mliečnych výrobkov. Mizne taká tá krupička na tvári aj na tele. Momentálne som to začala riešiť. Mám za sebou tri dni detoxu, to doporučujem každému. Najskôr sa celkový  stav pleti zhorší, ale neskôr sa to vyrovná a človek sa cíti skvele.  

Čo robia každé ráno známe Slovenky a Češky? Prezradili nám svoju dennú rutinu

Tagy: krása, kozmetika
Ohodnoť článok
2
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.