Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. mája 2018, 12:57
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Za extrémne lacno odletíš už aj z Viedne, Ryanair tam spustil 20 nových liniek! Viaceré budú konkurovať aj letom z Bratislavy

ZAUJÍMAVOSTI VIEDEŇ
Uložiť Uložené

Rakúske hlavné mesto bude ešte väčším lákadlom pre cestujúcich.

Pre nízkonákladové spoločnosti a najmä aerolinku Ryanair bolo viedenské letisko dlho tabu. Po nedávnom krachu Air Berlin a Niki sa však na Schwechate uvoľnila hromada miesta pre nových hráčov na trhu a odrazu Ryanair kúpil väčšinový podiel v spoločnosti Laudamotion.

Technicky síce ide o rozdielne spoločnosti, ale letenky do lietadiel Laudamotion si vieš zakúpiť priamo na stránke Ryanairu, takže rozdiel by si postrehol len veľmi ťažko. Pred pár týždňami Laudamotion verejnosti oznámil, že z Viedne začína lietať do destinácií ako Mallorca, Pisa, Santorini či Kréta a po chvíľkovom čakaní prekvapil fanúšikov cestovania otvorením rovno 20 nových liniek.

Letenky už v tejto chvíli kúpiš na stránke Ryanairu a ceny sú mimoriadne lákavé, pretože uvádzacie akcie dokonca v mnohých prípadoch podliezajú ceny z bratislavského letiska. Zaujímavý vývoj spôsobil aj to, že viaceré linky z Viedne sa kryjú s linkami z Bratislavy, a preto dúfame, že Ryanair nebude svoje pôsobenie v našom hlavnom meste nijak redukovať. Do Londýna, Dublinu, Marrakéšu či Barcelony sa teda bude lietať z oboch miest.

Londýn - 2x denne

Kodaň – 3x týždenne
Paris Beauvais – 3x týždenne
Dublin – 7x týždenne
Bologna – 4x týždenne
Milan Bergamo – 7x týždenne
Rome Fiumicino – 7x týždenne
Ammán – 2x týždenne
Marrakéš – 2x týždenne
Krakov – 4x týždenne
Faro – 2x týždenne
Bukurešť – 7x týždenne
Barcelona – 7x týždenne
Fuerteventura – 1x týždenne
Gran Canaria – 2x týždenne
Lanzarote – 1x týždenne
Madrid – 7x týždenne
Sevilla – 2x týždenne
Tenerife – 2x týždenne
Larnaca – 2x týždenne

Domov
Zdieľať
Diskusia