Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 10. 8. 2020 meniny má Vavrinec

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Hudba - Tip na hudbu
5
Richard Balog
30. január 2018, 10:37
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Toronto je najväčšou liahňou hudobných talentov. Po Drakeovi a The Weekndovi si miesto na scéne hľadajú ďalší interpreti

Hip-hop, r&b, grime, alternative, ale taktiež prvky elektra či soulu. Hudobná scéna kanadskej metropoly ponúka všetko, po čom vaše uši túžia.

Richard Balog
30. január 2018, 10:37
Toronto je najväčšou liahňou hudobných talentov. Po Drakeovi a The Weekndovi si miesto na scéne hľadajú ďalší interpreti
Zdroj: @tilore / wikimedia.org / @thehundreds
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Hudobný svet je zo dňa na deň bohatší o desiatky nových mien, pričom je nemožné zachytiť čo i len päťdesiat percent tvorby všetkých talentovaných umelcov, ktorí stoja aj za viac ako len jedno vypočutie. Na jednej strane môžeme hovoriť o škode, na druhej naopak o možnosti poskytnúť vám tip na hudbu v podobe doteraz (pre naše končiny) neznámych interpretov.

 

Dnešným článkom opustíme domácu scénu a navštívime Kanadu, konkrétne mesto Toronto, ktoré disponuje azda najväčšou liahňou talentov rôznych štýlov. Známa metropola totiž nepatrí len Drakeovi a The Weekndovi, ale aj ďalším ľuďom so vskutku pestrou tvorbou. Zároveň avšak nebudeme spomínať ani mená, ako Majid Jordan, Daniel Caesar, Jazz Cartier či River Tiber, keďže ide už o interpretov so slušne rozbehnutými kariérami.

 


 

dvsn

 

Začíname priamo v stajni OVO Sound, kde si pod svoje krídla zobral chalanov z dvsn (division) Champagne Papi s Noahom "40" Shebibom. Mladé duo v zložení Daniel Daley (spevák) a Nineteen85 (producent) si spoločne sadlo úplne dokonale a výsledkom sú aktuálne vypredané kluby počas celého amerického turné.

 

Komerčný úspech však nedorazil ihneď po vstupe na scénu, keďže debutovým albumom Sept. 5th z roku 2016 oslovili skôr kritikov než masy ľudí a to aj napriek pomerne chytľavým skladbám. Za všetky spomenieme With Me so štipľavým textom, aký má koniec koncov veľká časť tvorby dvsn, pričom videoklip s atraktívnou tmavovláskou si môžete pozriež nižšie.

 

Vydaním projektu Morning After v októbri 2017 už avšak rozvírili oveľa hlbšie vody a zaručili si pozornosť aj európskych poslucháčov, medzi ktorých prídu v rámci aktuálneho World Tour. Viac informácií už nájdete tu.

 

 

Sean Leon

 

Prvý zástupca rapového žánru v dnešnom článku, ktorého by ste už dlhšie nemali prehliadať, teda ak vám meno Sean Leon doteraz nič nehovorilo. Ide o čoskoro 27-ročného interpreta pohybujúceho sa na domácej scéne od roku 2013, kedy vydal prvý mixtape Ninelevenne, the Traged s 13 skladbami a nájdete ho napríklad na platforme Apple Music.

 

Zakladateľ IXXI initiative rád spája obdobne zmýšľajúcich umelcov zo svojho rodného mesta, pre ktorých nie je v tvorbe podstatné ego, ale vzájomná spolupráca či podpora. Spomenieme napríklad D.R.O., BADBADNOTGOOD, Jazz Cartiera alebo talentovanú producentku WondaGurl stojacou napríklad za singlom Antidote od hviezdneho kolegu Travisa Scotta.

 

Samotnú produkciu Seana Leona by sme mohli označiť titulom pokorná, ale o to vzácnejšia v dnešných dňoch, kedy sú do popredia dávané skôr hmotné veci.

 

 

Tre Mission

 

Grime, dubstep alebo prvky dancehallu či reggae v spoločnej kombinácii neovládli naplno len britskú hudobnú scénu, ale svoje čestné miesto si našli taktiež v zámorskej krajine, ktorej pýchou je hokej. MC s karibskými koreňmi znie akoby bol súčasťou londýnskej rodiny umelcov a nie nadarmo s ním už spolupracovali aj hviezdy typu Skepta, Wiley a JME.

 

Poctivý lyrický náklad, energická hudba a výborný prejav zdobia umelca, o ktorom toho zatiaľ príliš veľa nevieme, ale určite sa to v dohľadnej dobe zmení. Ak patríte medzi fanúšikov žánrov uvedených vyššie, Tre Mission by mal byť zaručene súčasťou vašich playlistov bez ohľadu na to, či je alebo nie je z hlavného mesta Anglicka.

 

 

a l l i e

 

Chýbať samozrejme nebudú ani zástupkyne nežnejšieho pohlavia, keďže tie dokážu dodať hudbe úplne iné cítenie a vnútorné rozmery ako mužskí kolegovia. Ako prvú si teda predstavíme soulovú speváčku, ešte donedávna patriacu medzi undergroundovú scénu mesta, v ktorom hráva domáce zápasy tím NBA, Toronto Raptors.

 

Hudba z budúcnosti plná zmyselnosti, pri ktorej počúvaní zabudnete na čas a necháte sa unášať mierne ázijským prúdom v spojení so zamatovým hlasom krásnej Kanaďanky. a l l i e je hudobným zjavom, na aký nenatrafíte každý deň, a preto vám odporúčame vypočuť si jej prácu skrz rôzne streamovacie platformy. O tejto dievčine ešte určite budeme v budúcnosti veľa počuť...

 

 

PLAZA

 

OVO Sound v dnešnom článku po druhýkrát a to priamo so svojím najnovším členom, ktorého občianské meno nie je známe. Žánrovo sa od soulu mierne odkloníme k pre Toronto príznačnému r&b nesúcemu sa na temných vlnách, ktoré nás tak veľmi baví už od čias prvej vydanej skladby The Weeknda. Sami len ťažko veríme tomu, že jedno mesto môže vyprodukovať toľko kvalitných interpretov obdobného zamerania...

 

PLAZA má charizmu, ktorá sa nedá nacvičiť, jednoducho ju v sebe musíte mať a nesileným spôsobom ju dokázať aj predať. Zatiaľ to zvláda bravúrne, a tak nás vôbec neprekvapuje, že po objavení manažérom labelu Oliverom El-Khatib si mladého kreatívca zamiloval aj samotný 6 God. Teraz už zhasnite svetlá, zatvorte oči a ponorte sa do myšlienok speváka s nesporným talentom. Pre projekt Shadow klikajte tu.

 

 

BAKA NOT NICE

 

Od člena tímu bezpečnosti Drakea až po súčasť tamojšej rapovej scény, aj takto by sme mohli v stručnosti opísať BAKU. Posledný člen labelu OVO Sound, ktorého vám dnes aspoň v krátkosti predstavíme, nás dokázal zaujať aj napriek tomu, že v kolónke jeho vlastnej tvorby nájdeme zatiaľ len 3 vydané single.

 

Travis Savour, ako znie občianské meno párkrát trestaného zlého chlapca z Toronta, patrí medzi najbližších priateľov Champagne Papiho, a tak bolo len otázkou času, kedy to skúsi aj za mikrofónom. Prvý pokus prišiel už v roku 2013, keď na skladbe From Time prispel vokálmi. Následne sa hudobne odmlčal a vrátil sa až v priebehu uplynulých 12 mesiacov, kedy hosťoval na playliste More Life, konkrétne na Free Smoke a Gyalchester.

 

Myslíte, že BAKA dokáže zúžitkovať silné zázemie a dobrý štart na plnohodnotné prerazenie v hudobnom priemysle alebo navždy zostane len v tieni torontských kolegov?

 

 

Jessie Reyez

 

Od vyslovene klubového rapu si opäť odskočíme do pokojnejších vôd r&b s jemným ženským rukopisom. Speváčka s kolumbíjskym pôvodom Jessie Reyez si vás zaručene získa už od prvých sekúnd po pustení niektorej z jej skladieb, najmä vďaka hlasu.

 

26-ročná tmavovláska s mierne exotickým vzhľadom si ako jedna z mála dnešných speváčok píše texty sama, čo podľa nás dodáva tvorbe nový rozmer/dušu. Svojím prvým EP-čkom z minulého roka si našla fanúšikovskú základňu, ktorá postupne rastie každým dňom a v prípade, že Jessie bude aj naďalej pracovať tvrdo ako doposiaľ, neobávame sa o jej hudobnú kariéru.

 

Spomínaný projekt s názvom Kiddo si môžete vypočuť tu a nižšie sa nachádza azda najväčší "hit"  Figures mladej Kanaďanky, s ktorým sa dostala aj do domáceho výberu Billboard Hot 100.

 

 

Tasha the Amazon

 

Ženský rap sa teší čoraz väčšej popularite, o čom svedčí aj množstvo zúfalých pokusov na našej scéne, samozrejme česť výnimkám. Tretia a zároveň posledná zástupkyňa nežnejšieho pohlavia v rámci článku ide veľmi tvrdo a okrem samotného rapovania sa venuje taktiež produkcii, čo vždy dokážeme oceniť.

 

Ak by sme mali čo najvystížnejšie opísať hudbu Tashy the Amazon, bolo by to slovami ako energická, uličná či tvrdá a to je v spojení s prejavom a vzhľadom mladej interpretky doslova vražedná kombinácia. Milé slečny, presne takto má vyzerať ženský rap v roku 2018, pokojne sa môžete inšpirovať. Debutové EP Die Every Day si môžete vypočuť skrz Spotify.

 

 

88GLAM

 

Do výberu sme sa rozhodli zaradiť aj torontské duo v zložení Derek Wise a 88 Camino, ktoré je už upísané pod labelom XO a všetci veľmi dobre vieme, kto je hlavou obľúbeného zoskupenia.

 

The Weeknd má rovnako ako už dnes párkrát spomínaný Drake dobrý nos na talenty a pod svoje krídla  tak nezoberie každého, kto mu napíše. Chalani z 88GLAM nás avšak svojím debutovým projektom s rovnomerným názvom naozaj potešili a už teraz sa tešíme na nové veci nesúce sa na obdobných vlnách. Teraz si už ale vychutnajte podarený vizuál na jednu z ich najlepších skladieb. Mimochodom, za pozornosť určite stojí taktiež sólová tvorba Dereka Wisea.

 

 

Allan Rayman

 

Posledným dnes predstaveným interpretom aspoň čiastočne opustíme našu komfortnú zónu žánrov ako rap či r&b a ponoríme so do vôd alternatívnej hudby s prvkami rocku, grungu, ale aj popu. V prípade Allana nám to ale vôbec neprekáža, keďže ide o všestraného hudobníka, ktorý veľmi dobre vie, čo robí...

 

Mimoriadne produktívny spevák stihol za posledné 2 roky vydať rovnaký počet albumov a k tomu ešte aj EP, pričom všetky 3 projekty disponujú obrovskou kvalitou. Zaujímavosťou je, že Allan úzko spolupracuje taktiež s vyššie menovou Jessie Reyez a ich spoločnú skladbu si môžete vypočuť tu. O tom, či z na pohľad skromného Kanaďana vyrastie celosvetová hviezda ešte teraz nevieme, ale každopádne mu budeme držať palce.

 

Ktorý z vyššie uvedených interpretov vás zaujal najviac?
dvsn
42 hlasov
Sean Leon
26 hlasov
Tre Mission
21 hlasov
a l l i e
18 hlasov
PLAZA
25 hlasov
BAKA NOT NICE
21 hlasov
Jessie Reyez
38 hlasov
Tasha the Amazon
24 hlasov
88GLAM
50 hlasov
Allan Rayman
33 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
41
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.