Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. januára 2018, 16:51
Čas čítania 0:00
Radka T.

Najštýlovejšie lístky na MHD majú v Berlíne. Nachádzajú sa v teniskách, na ktoré sa už od víkendu tvorili rady

ZAUJÍMAVOSTI ADIDAS BERLÍN MHD NAJZAUJÍMAVEJŠIE PÁRY TENISIEK
Uložiť Uložené

Na to, aby tenisky plnili i funkciu lístka, je však potrebné ich mať obuté na nohách.

Preprava verejnou dopravou nebola nikdy viac cool. Aj takéto titulky dávajú svetové médiá nápadu, aký dostal zelenú v Berlíne. Cestujúci totiž môžu použiť naozaj netradičný lístok, ktorý im umožní cestovať metrom či autobusmi a nachádza sa priamo v štýlových teniskách, respektíve na ich jazyku.

Ide o nové tenisky od Adidas, ktoré nie sú určené len na také obyčajné nosenie. Okrem toho sa dajú použiť ako cestovný lístok. Platia však len na obmedzené spôsoby dopravy, no aj tak sa to môže oplatiť. Lístok platí na autobusy, električky či metro v rámci zón A a B, nie však na prímestskú dopravu, a to od 31. januára do konca tohto roka. Pre zaujímavosť - celoročný lístok vyjde na 728 eur, tenisky však len na 180 eur. 

Do predaja prišli tenisky v utorok 16. januára, no len v obmedzenom množstve 500 kusov. Aj preto sa pred dvomi obchodmi, ktoré ich predávajú, tvorili rady už od víkendu. Zaujímavosťou je tiež to, že časť tenisiek sa podobá na slávny poťah sedadiel berlínskeho metra.

Odporúčané
Tenisky, v ktorých smečoval Michael Jordan, sú dnes ikonou ulíc. Nájdi si aj ty svoj pár Air Jordan 4 Tenisky, v ktorých smečoval Michael Jordan, sú dnes ikonou ulíc. Nájdi si aj ty svoj pár Air Jordan 4 28. februára 2024, 11:00

Ako to už býva, tento nápad si vyslúžil istú mieru kritiky. Na to, aby tenisky plnili i funkciu lístka, je totiž potrebné mať ich na nohách obuté. A tak sa objavila otázka, či táto kampaň nie je diskriminačná. Tenisky ako lístok sú totiž nanič pre tých, ktorí trpia deformáciou nôh. Okrem toho je pre niektorých problémom i to, že tenisky ako lístok nepokrývajú všetky tranzitné systémy. Podľa hovorkyne dopravného podniku BVG Petry Reetz sa však ľudia nedostanú do zmätku. Podľa nej si ich väčšina z nich aj tak kúpi skôr pre to, aby sa nimi mohla pochváliť, než reálne ich využiť ako lístok.

Domov
Zdieľať
Diskusia